Android Gingerbread 2.3.4 Temiz ve Stabil Kurulum + 2.3.7 Güncellemesi + ICS Kurulum

Sponsorlu Bağlantılar

saruman_me

saruman_me

Üye
arkadaslar bende dun solenenleri harfiyen yaptim ama olmadi telefonu flaslamak zorunda kaldim sanirim benim telefonda bu 8 gb lik muhabeet yom acaba bunu nasil yapa biliriz....

mert_1047

mert_1047

Üye
arkadaslar bende dun solenenleri harfiyen yaptim ama olmadi telefonu flaslamak zorunda kaldim sanirim benim telefonda bu 8 gb lik muhabeet yom acaba bunu nasil yapa biliriz....

iilk başta herşeyin yedeğini al!!!!

kardeş bu linkten nasıl flaşlayacağını öğrenebilirsin

mutlu1452 nin verdiği linkten emmc dosyasını indir

not: cihazı emmc ile flaşlamadan önce herşeyin yedeğini al pc ye hafıza kartına filan emmc flashtan sonra cihazda bişey kalmaz altta verdiğim komutu flasher 3.5 i aç kopyala yapıştır entera bas daha sonra cihazı flash modda aç yani teli kapa klavyeyi aç u tuşuna basılıyken usb kablosunu tak flash işlemi başlayacaktır zaten 1 2 dk. içinde bitecek telefon nokia yazısında kalacak cihazı kapa tekrar flasher modda aç pr 1.3 ü flaşla -f -r komutuyla var onun için flasher ı kapa tekrar aç yukarıda wiki diye verdiğim link var orada nasıl yapılacağaı yazıyor combined dosyayı flashlayacaksın onuda nette bulabilirsin bulamazsan haber et link vereyim

8gb ı flaşlamak için kullanacağın komut
flasher-3.5.exe -F EMMC_By.MiDO.FaYad.8.giga.bin -f

8gb flashı indireceğin link:
http://www.maxicep.com/nokia-maemo-...anilla-5-ve-8gb-uygulama-hafizasi-432733.html

akabinde maemo flasherında pcde kurulu olması gerek maemo flasher ın bulunduğu klasöre mutlu1452 nin paylaştığı linkten indirdiğin emmc.bin uzantılı olacak o dosyayı kopyala sonra

flasher 3.5 exe yi çalıştır birde pr 1.3 ü de indireceksin

biraz karışık anlattım kusuruma bakma yapamazsan haber et team viewerdan bağlanır yardım ederim

saruman_me

saruman_me

Üye
iilk başta herşeyin yedeğini al!!!!

kardeş bu linkten nasıl flaşlayacağını öğrenebilirsin

mutlu1452 nin verdiği linkten emmc dosyasını indir

not: cihazı emmc ile flaşlamadan önce herşeyin yedeğini al pc ye hafıza kartına filan emmc flashtan sonra cihazda bişey kalmaz altta verdiğim komutu flasher 3.5 i aç kopyala yapıştır entera bas daha sonra cihazı flash modda aç yani teli kapa klavyeyi aç u tuşuna basılıyken usb kablosunu tak flash işlemi başlayacaktır zaten 1 2 dk. içinde bitecek telefon nokia yazısında kalacak cihazı kapa tekrar flasher modda aç pr 1.3 ü flaşla -f -r komutuyla var onun için flasher ı kapa tekrar aç yukarıda wiki diye verdiğim link var orada nasıl yapılacağaı yazıyor combined dosyayı flashlayacaksın onuda nette bulabilirsin bulamazsan haber et link vereyim

8gb ı flaşlamak için kullanacağın komut
flasher-3.5.exe -F EMMC_By.MiDO.FaYad.8.giga.bin -f

8gb flashı indireceğin link:
http://www.maxicep.com/nokia-maemo-...anilla-5-ve-8gb-uygulama-hafizasi-432733.html

akabinde maemo flasherında pcde kurulu olması gerek maemo flasher ın bulunduğu klasöre mutlu1452 nin paylaştığı linkten indirdiğin emmc.bin uzantılı olacak o dosyayı kopyala sonra

flasher 3.5 exe yi çalıştır birde pr 1.3 ü de indireceksin

biraz karışık anlattım kusuruma bakma yapamazsan haber et team viewerdan bağlanır yardım ederim
saol kardeşim bide bu şekllde denyeyim ilk çıkan android den beri cebeleşiyorum bi türlü yapamadım gitti umarım şimdi olur..

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
osman kardeş asphalt6 yı oynayabildinmi açıldımı?

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef olmadı fakat verdiğin yöntem işe yarar. Sebebi bendeki sd dosyaları olsa gerek. Diğer oyunlar neyse de, asphalt 500mb çıkarınca 800mb oluyor deneriz bir kaç sd, bir şekilde çalıştıracaz artık. Şu an için sorunsuz çalışan oyunlar, SHIFT, PES 2011 (Favorim, Super), Real Football 2011 (Keşke Multitouch olsa), Drift Mania, Gangstar, Epic Truck, Doodle Jump, GT Racing Academy... Spiderman ve Asphalt videodan sonra oyundan atıyor. Hatta spiderman reset atıyor tele. Bir de tel çok ısınıyor bende. Selametle...:oke:

--------------- Ekleme ---------------

Yalnız şunu anladım isteseler N900 de PC oyunlarını bile stabil bir şekilde çalıştırırlar. Seninde söylediğin gibi ram biraz sıkıntı yapıyor androidde. Şayet myriad bir an önce android emülatörünü çıkarırsa dediğin gerçekleşecek... Bekliyoruz...

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
spiderman bendede reset atıyor 2.3.1 de açılıyordu bunda açamadım.inşallah maemoya android emulatör yaparlar

kadir3831

kadir3831

Üye
ben ılk defa kullanıyorum android bu konu hakkında hıç bir bilgim yok acaba ben yukleye bılırmıyım
acıkcası da yazdıklarından hiç birşey anlamadım kardeş ama yıne de saol ::::((:hmmm

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
eger maemo5 için android emulatör çıkarırlarsa en kral işletim sistemi olur maemo5 ve nitroidi hemen silerim

osmanayman

osmanayman

Üye
    Konu Sahibi
Aynen...

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
multibootu kurarken power kernel 46 yı kuruyorsunuz ondan telefon formatlık oluyor illa 8 gb vanilla olması lazım degil
kurulumuda çok basit sadece 250 mb yer kalsa bile gene kurulur.ben overclock için power kernel 37 yi kullanıyorum 46 kullanışlı değil yükleyince sadece o kernelde kalıyor power37den multibootdan orjinal kernele
geçilebiliyor
bu anlatılan yükleme yöntemi sadece 2.3.3 için değil tüm sürümler için geçerlidir nitdroid home klasörüne
kurulur kaldırmak isterseniz home klasöründeki nitdroid dosyalarını silmeniz yeterli

disconnect4141

disconnect4141

Üye
Bu 2.3.3 sürümü 2.3.1 gibi yavaşlık söz konusu yok değil mi?

saruman_me

saruman_me

Üye
baya yavaş hemde artı sadece bendemi geneldemibilmiyorum tlf ha bire kendi kendine reset atıyor:s

saruman_me

saruman_me

Üye
mert_1047

mert_1047

Üye
kardeş bu video ve fotoları hangi klosöre atıcaz ben baya bi video ve foto yüklememe rağmen tlf görmüyor:S

henüz denemedim kardeş ama telefonun kendi hafızasına atacaksın bildiğim kadarıyla yani hafıza kartına atma görmez çünkü hafıza kartının ext 3 fprmatlı ikinci bölümünden yararlanıyor dahili hafızayı sd card gibi görüyor. yanlız bu androide olan nefretim bir kat daha arttı güzel şeyler var (smart keyboard pro widgetlar canlı duvar kağıtları cvs.. bunlar güzel yanlız oyunlara bi genel pack yapamamışlar(androidin cinsliği::S) o kötü:S)yok değil ama sistem hala berbat yani android geneliyle berbat bi oyun kuracağız illallah ettik her oyunun her telefona özgü dosyayı ayrı bilmem sd datası ayrı yani bence bunları aşmalılar güya iosla yarışıyorlar 3 4 tane sd data indirdim 0 indirip atıyoruz 900 mb dosya tele ondan sonra diyorki eksik 250 daha at biri çalışan bi sd paylaşsa da bu oyundan bizde yararlansak sabahtan beri uğraş dur çözemedim Selamlar... Saygılar

--------------- Ekleme ---------------

kardeş bu video ve fotoları hangi klosöre atıcaz ben baya bi video ve foto yüklememe rağmen tlf görmüyor:S

yavaşlıktan şikayet ediyorsanız setcpu var onu çalıştırın minimum maximum 1 ghz ye alın set on boot uda da seçin superuser çıkacak allow deyin cihaz takır takır çalışacaktır

birde çoğu şey arkaplanda açık olarak açılıyor android her açışınızda advanced task killer diye bi program var onunla açık kalan proları kapatın telefon bi nebze de olsa rahatlayacaktır

asphalt 6 dan umudumu kestim gibi son olarak dungeon hunter dehşet bi şeye benziyor onun sd sini buldum onu deneyeceğim hadi hayırlısı

yukarıdaki linkte baya bi oyun filan var site italyanca ama kayıt istemiyor bir yerden de premium temin ettiniz mi işlem tamam:)(yoksa mümkün değil indirilmez)

dungeon hunter 2 hd çalışıyor;:) ortalık biraz kalabalık oldu mu işler karışıyor ama olsun:) grafikler süper

asphalt 6 problemimi çözdüm sanıyordum ama malesef verifying i geçmiyor atıyor oyundan :S:S

• Beğen
Tepkiler: tutas_tee
saruman_me

saruman_me

Üye
şimdide ne bluetooth neden usp kablosunu görüyor yok yok maemoya devam:)

mert_1047

mert_1047

Üye
şimdide ne bluetooth neden usp kablosunu görüyor yok yok maemoya devam:)

android de bi kurnazlık var bluetooth her zaman gizli olarak ayarlıdır (maksimum 120 sn. görünür saçma bi durum:S) ayarlardan kablosuz ağlar oradan bluetooth ayarlarından keşfedilir yaparsan çalışır usb ye gelince ben hem mac hem windows kullanıyorum windows görmüyordu sanki:S ama macde bi sıkıntı yok sistem hala günlük kullanım için uygun değil ama fors atmaya birebir:) android oyunlarınıda çat pat denemek için değer zaten çok zahmetli değil kurup kaldırması

usb ile ilgili dipnot usb ye taktığında bildirim çubuğu varya hani yukarıdan çekiliyor orada usb yığın modu çıkıyorsa yığın modu aç gözüküyorsa bi sıkıntı yoktur ama hiç usb işareti çıkmıyorsa yapabileceğim bişey yok.

saruman_me

saruman_me

Üye
android de bi kurnazlık var bluetooth her zaman gizli olarak ayarlıdır (maksimum 120 sn. görünür saçma bi durum:S) ayarlardan kablosuz ağlar oradan bluetooth ayarlarından keşfedilir yaparsan çalışır usb ye gelince ben hem mac hem windows kullanıyorum windows görmüyordu sanki:S ama macde bi sıkıntı yok sistem hala günlük kullanım için uygun değil ama fors atmaya birebir:) android oyunlarınıda çat pat denemek için değer zaten çok zahmetli değil kurup kaldırması

usb ile ilgili dipnot usb ye taktığında bildirim çubuğu varya hani yukarıdan çekiliyor orada usb yığın modu çıkıyorsa yığın modu aç gözüküyorsa bi sıkıntı yoktur ama hiç usb işareti çıkmıyorsa yapabileceğim bişey yok.
bende optimus var mert onu biliyorum kardeş ama şu bi gerçek android tam olarak n900 e entegre edilememiş aralarındaki farkı görmelisin karşılaştırdığım da oooo neler neler var bildiğimiz bi kamera bide tlf yok abi bü sürü eksiklik var ben bi deneyeyim dedim ama pek hoşuma gitmedi asfalt 6 oyununu ben optimustada açamadım başlar başlamaz atıyor sanırım oynunda bi takım paketler eksik..:hmmm

mert_1047

mert_1047

Üye
bende optimus var mert onu biliyorum kardeş ama şu bi gerçek android tam olarak n900 e entegre edilememiş aralarındaki farkı görmelisin karşılaştırdığım da oooo neler neler var bildiğimiz bi kamera bide tlf yok abi bü sürü eksiklik var ben bi deneyeyim dedim ama pek hoşuma gitmedi asfalt 6 oyununu ben optimustada açamadım başlar başlamaz atıyor sanırım oynunda bi takım paketler eksik..:hmmm

zamanla olur inşallah şimdilik idare eder tam port edilemediğini biliyroum çünkü ben port edilmiş cihazda kullandım htc hd 2 de port edildi komple port edildi ama baya zaman aldı hala 720p video çekimi üzerine uğraşıyorlar yani ha diye olmuyor bu işler bazen çıkmaza giriyor olmuor bırakıyorlar ama n900 de baya yol katedildi olacağını yapılacağını umuyorum

saruman_me

saruman_me

Üye
zamanla olur inşallah şimdilik idare eder tam port edilemediğini biliyroum çünkü ben port edilmiş cihazda kullandım htc hd 2 de port edildi komple port edildi ama baya zaman aldı hala 720p video çekimi üzerine uğraşıyorlar yani ha diye olmuyor bu işler bazen çıkmaza giriyor olmuor bırakıyorlar ama n900 de baya yol katedildi olacağını yapılacağını umuyorum
valla mert ben adroide doyduğum için daha çok bu ayki meamo nun güncelemesini bekliyorum umkarım asıl süprizi o zaman yaşarız ki bi çok kişinin beklentisi bu ay içerisinde gerçekleşicek umarım..