Haber Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak cihazlar hangileri?

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak cihazlar hangileri?
Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow’u sunmasının ardından, üretici firmalar sundukları cihazlara bu yazılım desteğini verebilmek için çalışmalara başladı.

Google dün gerçekleştirdiği etkinlikte tam bir şov yaptı. Google etkinlikte iki yeni akıllı telefon modeli olan LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P modelleri, yeni chromecast ürünleri, Android’li yeni tableti Google Pixel C’nin tanıtımını yaparken, Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin ne zaman geleceğini de açıkladı. Google’ın yeni işletim sistemi sürümü olan Android 6.0 Marshmallow, daha stabil ve daha az enerji tüketen bir işletim sistemi sürümü olarak dikkat çekiyor. Teoride Android 4.4 ve 5.0 sürümleri ile çalışan her cihaz da çalışabilecek Android 6.0 Marshmallow, güncellemesini hangi cihazlara geleceği kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmekte. İşte size üreticilerin Android 6.0 Marshmallow güncellemesini vereceği modeller;

NEXUS MODELLERİ:

-Nexus 5
-Nexus 6
-Nexus 7
-Nexus 9
-Nexus Player

HTC MODELLERİ:

-HTC One M9
-HTC One M8
-HTC One M9+
-HTC One E9+
-HTC One ME
-HTC One E8
-HTC One M8 EYE
-HTC Butterfly 3
-HTC Desire 826
-HTC Desire 820
-HTC Desire 816

SAMSUNG MODELLERİ:

-Samsung Galaxy Note 5
-Samsung Galaxy S6 Edge+
-Samsung Galaxy S6
-Samsung Galaxy S6 Duos
-Samsung Galaxy S6 Edge
-Samsung Galaxy Note 4
-Samsung Galaxy Note 4 Duos
-Samsung Galaxy Note Edge
-Samsung Galaxy S5
-Samsung Galaxy Alpha
-Samsung Galaxy A serisi
-Samsung Galaxy Tab A

LG MODELLERİ:

-LG G4
-LG G3
-LG G Flex
-LG G Flex 2

Şuan içi açıklanan bu listeye güncelleme alacak cihazlar eklenebilir. Bu cihazlarda bir kesinlik olmamakla birlikte üretici firmalar güncelleme alacak diğer cihazları açıkladıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Sony firması da konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı ama Xperia Z1 ile başlayan üst segment cihazlarına bu güncellemeyi verebilir. Aynı şekilde açıklama yapmayan Motorola’nında Moto X, Moto E ve Moto G modellerine güncelleme vermesi bekleniyor.

• Beğen
Tepkiler: theyunus, turan3068, RetaXter ve 1 kişi daha

xx11xx11

xx11xx11

Üye
Guzel bilgi sagolasin

CsWqIve34

Üye
abi peki sony

Koradam

Üye
En uzun liste hep Samsung'da :D Telefon çıkarırken kolay güncelleme verirken zor

MaxipmaN

Üye
samsunglar seneye alıyormuş :kop:

• Beğen
Tepkiler: barkoda10 ve Murdoc Massaka

süperdodocuk

Üye
general mobile 4g?

Rygebin

Rygebin

Üye
Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow’u sunmasının ardından, üretici firmalar sundukları cihazlara bu yazılım desteğini verebilmek için çalışmalara başladı.

Google dün gerçekleştirdiği etkinlikte tam bir şov yaptı. Google etkinlikte iki yeni akıllı telefon modeli olan LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P modelleri, yeni chromecast ürünleri, Android’li yeni tableti Google Pixel C’nin tanıtımını yaparken, Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin ne zaman geleceğini de açıkladı. Google’ın yeni işletim sistemi sürümü olan Android 6.0 Marshmallow, daha stabil ve daha az enerji tüketen bir işletim sistemi sürümü olarak dikkat çekiyor. Teoride Android 4.4 ve 5.0 sürümleri ile çalışan her cihaz da çalışabilecek Android 6.0 Marshmallow, güncellemesini hangi cihazlara geleceği kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmekte. İşte size üreticilerin Android 6.0 Marshmallow güncellemesini vereceği modeller;

NEXUS MODELLERİ:

-Nexus 5
-Nexus 6
-Nexus 7
-Nexus 9
-Nexus Player

HTC MODELLERİ:

-HTC One M9
-HTC One M8
-HTC One M9+
-HTC One E9+
-HTC One ME
-HTC One E8
-HTC One M8 EYE
-HTC Butterfly 3
-HTC Desire 826
-HTC Desire 820
-HTC Desire 816

SAMSUNG MODELLERİ:

-Samsung Galaxy Note 5
-Samsung Galaxy S6 Edge+
-Samsung Galaxy S6
-Samsung Galaxy S6 Duos
-Samsung Galaxy S6 Edge
-Samsung Galaxy Note 4
-Samsung Galaxy Note 4 Duos
-Samsung Galaxy Note Edge
-Samsung Galaxy S5
-Samsung Galaxy Alpha
-Samsung Galaxy A serisi
-Samsung Galaxy Tab A

LG MODELLERİ:

-LG G4
-LG G3
-LG G Flex
-LG G Flex 2

Şuan içi açıklanan bu listeye güncelleme alacak cihazlar eklenebilir. Bu cihazlarda bir kesinlik olmamakla birlikte üretici firmalar güncelleme alacak diğer cihazları açıkladıkça sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz. Sony firması da konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı ama Xperia Z1 ile başlayan üst segment cihazlarına bu güncellemeyi verebilir. Aynı şekilde açıklama yapmayan Motorola’nında Moto X, Moto E ve Moto G modellerine güncelleme vermesi bekleniyor.

Elinize sağlık hocam :D.

CsWqIve34

Üye
z ultra ve plus ve de ustu sonyde kesin alacak cihazlar ama z de alir gibime geliyo @0MG90

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
en çok merak ettiğim olay ise stabil konuma gelen N6 ve OnePlus 5.1.1 lollipop nasıl 6 ile kötü hale gelecek ve düzeltmek için kaç ay bekletecekler merak etmekteyim :D

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Rygebin

Rygebin

Üye
en çok merak ettiğim olay ise stabil konuma gelen N6 ve OnePlus 5.1.1 lollipop nasıl 6 ile kötü hale gelecek ve düzeltmek için kaç ay bekletecekler merak etmekteyim :D
Niye kötü olacağı belirtiliyor ?

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Niye kötü olacağı belirtiliyor ?
Belirtilen bir durum yok fakat her sistem değişiklikleri sorun yaratıyor,
android 6 ile çok fazla uçmak istiyorlar, uygulama ve oyun adaptasyon sorunları olacak

tutki 4GB RAM lı cihazlar üretip sistemi 1GB RAM da çalıştırırsak bu cihazı sorunlara meyilli olmaya iter,
tabi bu benim kişisel görüşüm :D umarım yanılırım da olan gene bizlere olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Murdoc Massaka

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Samsung ve LG nin güncelleme politikası nasıl öyle ya berbat.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve Murdoc Massaka
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Neyi berbat bilader A serisi tamamen güncelleme alıyor napsın adamlar s4 e güncelleme vermek zorunda değiller
Vermek zorundalar bir amiral gemisi yapiyorsan 3-4 yil guncelleme almasi hatta bu guncellemeleri cikar cikmaz almasi lazim samsunglarda az kalsin and.6 cikinca and.5 gelecekti

• Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve ortak42

Koradam

Üye
Vermek zorundalar bir amiral gemisi yapiyorsan 3-4 yil guncelleme almasi hatta bu guncellemeleri cikar cikmaz almasi lazim samsunglarda az kalsin and.6 cikinca and.5 gelecekti
Türkçe cümle arası İngilizce kelime kullanmalar :D
İlk önce hangi firma güncelleme gelir gelmez updatei veriyor ? Zaten tüm firmalar öyle yapsa bir yerde nexsus serisinin değeri düşer .Şuna da bakacak olursak Nexsus 4 ün de güncelleme alması gerekirdi ama yok işte :)

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Neyi berbat bilader A serisi tamamen güncelleme alıyor napsın adamlar s4 e güncelleme vermek zorunda değiller
A serisinin hepsinin alacağını sanmıyorum. S4 için değil genel olarak söylüyorum. O kadar para veriyoruz ama bir samsung modelinin ömrü bir üst model çıkana kadar ondan sonra doğru düzgün destek vermiyor. Mesela note 4 ilk çıktığında 4.4 ile geldi 5.0, 5.1.1 ve 6.0 alacak bi daha zor alır.

• Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve Murdoc Massaka
sebo7

sebo7

Üye
biz daha 5 i almadık adamlar 6 ya geçecek vay anasını sattımın generali vay

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831
Rancho

Rancho

Üye
A serisinin hepsine geleceğini sanmıyorum verse de A8 e verir sadece o da parmakizi okuyucusu olduğu için

Üst Alt