Anakart tavsiyesi gir içeri şu sorunu halledek yaa hu !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
Anakart tavsiyesi gir içeri şu sorunu halledek yaa hu !

ASUSMAXIMUS IV GENE-Z/GEN3 INTEL Z68 SOKET 1155 DDR3 2200MHZ(O.C.) HDMI ANAKART
ASUS
P8P67-M PRO INTEL P67(B3) SOKET 1155 DDR3 2200MHZ (O.C.) SATA 3.0 ANAKART
MSI P67A-GD55 (B3) Intel P67 Soket 1155 DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 Anakart

Yeni bir sistem toplasanız hangisini alırdınız ?

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
sondaki :D :ehe

----------Eklendi @ 19:24:49 ---------- Yazıldı @ 19:24:23 ----------

ama bu kadar verme anakarta daha ucuz bişiler bak

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hüseyin kardeş
2 de 1 yeni konu açma....
Bu 3 anakartta olmaz
niye acele ediyorsun
ayri ayri alacagına parani biriktir hepsini birlikte 1 seferde vatan bilgisayardan %25 indirimle al
ayrica surda sana anlatiyorum
sen tınmıyorsun beni.... :off:

Tamam yeni bilgisayar alacaksin heyecan yaptin anladik ama akıl mantik var yanlis yapiyorsun

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
hasan kardeş benim biran önce bir anakart hedeflemem lazım ve iyice araştırmam lazım. 400-300 tl arası olmalı ve hemen bi sistem toplamam lazım kafama göre ki bi masraf çıksın ortaya. belki vatandan kredi kartı ile taksitli alırım belkide tek tek nakit alırım o yüzdendir bu acelem. iyisi olsun 30 40 lira fazlası olsun diye düşünüyorum sende 10 saatte 1 yorum yapıyorsun .

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
kaç liralık sistem düşünüyosun ??

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
500 w üstü bir psu alıcam bunu boşver şimdi. kasam var. hdd ve optik okuyucumda var. 400-300 tl arası anakart , i5 2500 veya 2500k işlemci , 1 gb ddr5 256bit ekran kartı düşünüyorum.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
yahu alla alla sen anlamıyorsun heralde... Parcaları hep bırlıkte almadıktan sonra sımdıden acele etmenın manası yok.... Boşuna yorma kendını....
Sımdı alacagın 400 lıralık anakart bakarsın 1 ay sonra 350 lıra olmuş... 400 lıraya cok daha ıyısı alınır o zaman...
Sabret bıraz ıvy brıdge ler cıkınca onu alırsın.... 40-50 lıra fazla olsun ıyısı olsun dıye bırsey bu alemde yok... Elındekı paraya gore alınır...
Ben sana 2000 lıralık sıstemde toplarım 6000 lıralıkta...
Yanı senın suan yaptıgının bır karsılıgı yok....tamamen gereksızlık
Hadı dıyelım yarın gıttın anakart ıslemcıyı aldın ?? Napacaksın evde yatacak o parcalar ne anlamı var ??
Paranı cebıne koy bırıktır..
Butun pacaları hepbırlıkte al adam akıllı bır seferde ugrasmadan cık işin ıcınden

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
yahu alla alla sen anlamıyorsun heralde... Parcaları hep bırlıkte almadıktan sonra sımdıden acele etmenın manası yok.... Boşuna yorma kendını....
Sımdı alacagın 400 lıralık anakart bakarsın 1 ay sonra 350 lıra olmuş... 400 lıraya cok daha ıyısı alınır o zaman...
Sabret bıraz ıvy brıdge ler cıkınca onu alırsın.... 40-50 lıra fazla olsun ıyısı olsun dıye bırsey bu alemde yok... Elındekı paraya gore alınır...
Ben sana 2000 lıralık sıstemde toplarım 6000 lıralıkta...
Yanı senın suan yaptıgının bır karsılıgı yok....tamamen gereksızlık
Hadı dıyelım yarın gıttın anakart ıslemcıyı aldın ?? Napacaksın evde yatacak o parcalar ne anlamı var ??
Paranı cebıne koy bırıktır..
Butun pacaları hepbırlıkte al adam akıllı bır seferde ugrasmadan cık işin ıcınden

+1 aynen hepsini birden al :oke:

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
kardeş şimdi şöyle bir olay var. vatandan kredi kartıyla taksitle alabilirim büyük ihtimalle. kart peder beyin kaç tl taksit olcağını felan soruyor onun için acele ediyorum.. eğer fiyat çok gelirde izin vermezse peder bey zaten bidahaki ay başı kendim alıcam anakartı sonraki ayda işlemci ve psu alıcam. para tutamıyorum birde.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ılk olarak parcanın derdını bırak bır kere... Parca kaçmıyor. Adam akıllı anlaşabılsek 10 dk ya yazarım kasayı sen gıder alırsın pasa pasa yarın kurup canavar gıbı oynarsın.

Axess ve world kart ıcın 10 taksıt yuzde 25 ındırım yapıyor genellıkle...
Bak sımdı sana bu 5 tir soruyorum...

Kardesım butce nedir...
Bı cevap vermedın... :@
Anakart 350 dıyıp duruyorsun..

150 lıralık anakarta 500 lıralık ıslemcı ve 750lıralık ekran kartı takıp kullanan var...
Tobe yaa sen anakart derdındesın...
Altı ustu oyun oynıcaksın. Oyle ultra bır sıstem almıyorsun. 350 lıra cok bıle anakarta.. Ben alacak olsam 250 lıraya MSI Z68A-G43 (G3) alırım

sen bıze yardımcı olmuyorsun kı bızde sana yardımcı olalım....

Bu konu boyle devam edecekse benden bu kadar.
Bı anakart dıyorsun sonra power ekran kartı felan dıyosun baska bısey yok......... :off:

sen otur babanla konuş fiyat al ondan sonra gel buraya..
Ben neye gore onerıde bulunayım sana. 3000 lıralık yazsam cok olacak 1500 yazsam dandık kalacak.....
Saçma sapan bi yola cıktık gıdıyoruz..
Rotamız yok mantık mı sımdı bu....
Sinir yaptım yaaa...... :off:

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
Sakin ol şampiyon :) bak şimdi kardeş benim kasa hdd var bunlara ihtiyacım yok. haricinde psu anakart işlemci ekran kartı ram alıcam. toplam 1200 tl civarı bir bütçem var bunlar için. şimdi oldumu ? :):)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
oldu....
Vatan bılgısayardan alacaksan ındırımsız 1600 cıvarına hazırlarsam ındırımle 1200 tl olur.

Ancak o fıyata i5 2500k veya 300lıralık anakart felan alamazsın...
Hatta AMD sıstem cok daha ıyı olur.

futbol123

futbol123

Üye
işlemciyi amd x4 al
hd6790
anakart
vatanda %25 indirimler oluyor fiyatlar düşüyor..

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
neden amd sistem ?

Ve i5 2500k 500 TL , Anakart ise maximum 500 TL , Ram Psu 250 TL . 1250 TL TUTAR MAXİMUM...

futbol123

futbol123

Üye
neden amd sistem ?

Ve i5 2500k 500 TL , Anakart ise maximum 500 TL , Ram Psu 250 TL . 1250 TL TUTAR MAXİMUM...
amd f/p açısından daha iyi kardeşim i5 e vereceğin para ile amdden i7 nin rakibi amd x8 8120 alırsın hatta i7 den bile daha iyi 8çekirdekli

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
16MB Cache diyor laaaa kıpraştım. tamam tamam. amd alıyorum . :D hasan kardeş şimdi bana öyle bir sistem kuralım ki tehlike sende yardım eyle 1200 tlye kadar anakart ve işlemciyi tartışalım. psu ram felan koymayın araya onları ben hertürlü hallederim çok bi seçenek yok zaten psu ve ramlarde şimdi şu işlemci ve anakartı tartışalım . max 1200 tl ikisi için.

futbol123

futbol123

Üye
16MB Cache diyor laaaa kıpraştım. tamam tamam. amd alıyorum . :D hasan kardeş şimdi bana öyle bir sistem kuralım ki tehlike sende yardım eyle 1200 tlye kadar anakart ve işlemciyi tartışalım. psu ram felan koymayın araya onları ben hertürlü hallederim çok bi seçenek yok zaten psu ve ramlarde şimdi şu işlemci ve anakartı tartışalım . max 1200 tl ikisi için.
ekran kartıda alıyormusun kardeşim ?

HsynSmtGrz

HsynSmtGrz

Üye
    Konu Sahibi
alıcam tabiki kardeş. ama onun için küçük bi birikimim var köşede . 300 tlye kadar bir ekran kartı alıcam. 1 gb 256 bit ddr5 yada 2 gb 128 bit ddr5 .

futbol123

futbol123

Üye
alıcam tabiki kardeş. ama onun için küçük bi birikimim var köşede . 300 tlye kadar bir ekran kartı alıcam. 1 gb 256 bit ddr5 yada 2 gb 128 bit ddr5 .
hd6790 al 300tl oda link attım diğer mesajımda.Vatanda %25 indirimler olucaktır 270tl ye falan alırsın kardeşim.
anakartta bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...