Toplama Bilgisayar Tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Toplama Bilgisayar Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar max 1000 tl ile kasa toplamak istiyorum.Bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler...

Yardım eden bütün herkese çok teşekkür ederim kararımı verdim sistem olarak şunu toplayacağım.

ANAKART

İŞLEMCİ

RAM

HARDDİSK

PSU

Kasa olarak eskisini kullanacağım

Toplam olarak 1141 TL

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ne Amaçta Kullanacaksın Oyun Kişisell Kullanım Word Exel?

turancen

turancen

Üye
iş için galiba, 1000 tl için oyun pcsi olmaz maalesef, en az 1500 yada 2000 olması gerek
Drr4 lü İşlemci anakart ram ekledim 1100 tl oldu :D

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
iş için galiba, 1000 tl için oyun pcsi olmaz maalesef, en az 1500 yada 2000 olması gerek
Drr4 lü İşlemci anakart ram ekledim 1100 tl oldu :D
Arkadaş Yabancı Değil Bişeyler Yap İşte Arkadaşa :D Zaten En Düşük İşlemci 400 500 Desen Yani Orta Seviye İ3 Ler Daha RAM Neredeyse 100 200 Tutacak Üstüne Anakartta 250 De Normal Yani :) Hazır Toplama Pcler Var Onlardanda Alabilir OlmazsaDaha Uygun Onlar

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Şöyle bir sistem sizce iş yapar mı ?

AMD A10 7870K Soket FM2+ 3.9GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU

ASUS A68HM-K AMD A68 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C) DVI&VGA Anakart

Hi-Level 8GB 1333MHz DDR3 Soğutuculu Ram (HLV-PC10600D3/8G)

Western Digital Caviar Blue WD3200AAJS 320GB 7200 RPM

Zalman ZM-T4 1xUSB3.0 Mini Tower Kasa

TX PowerMAX 350W Atx Power Supply

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Koradam
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
monitör vb dahil mi ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Çok yararlı bir video olmuş sistemin fiyatıda fena değil bir araştırayım bakalım...

monitör var sadece kasa lazım...
1 saat içinde toplayıp size dönüş yaparım toplamayı yapacağınız yeri de yazarsanız benim için daha iyi olur
(kendiniz birleştirecekseniz bir siteden parça parça alabilirsiniz birleştiremeyecekseniz vatandan bütün alabilirsiniz)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
1 saat içinde toplayıp size dönüş yaparım toplamayı yapacağınız yeri de yazarsanız benim için daha iyi olur
(kendiniz birleştirecekseniz bir siteden parça parça alabilirsiniz birleştiremeyecekseniz vatandan bütün alabilirsiniz)
Birleştirmeyi kendim yaparım ama kredi kartı kullanmadığım için mecbur vatandan alırım parçaları...
ANAKART 165 TL

İŞLEMCİ 430 TL

RAM 172 TL

HARDDİSK 178 TL

KASA 155 TL

TOPLAM 1100 TL Şöyle bir kasa topladım sizce iyimi ve uyumsuz bir parça var mı ?

MaxipmaN

Üye
everest kasayı çıkar hocam berbat bir marka ya da güç kaynağını kendin alman lazım.
rami de 2400mhz alman performans açısından apu sistemde önemli.

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
everest kasayı çıkar hocam berbat bir marka ya da güç kaynağını kendin alman lazım.
rami de 2400mhz alman performans açısından apu sistemde önemli.
Ne yazık ki psu ayrı olursa fiyat artıyor ve bütçemi aşıyor ram leride bu yüzde 1600 seçtim.Peki everest yerine şunu alsam nasıl olur ?

MaxipmaN

Üye
Ne yazık ki psu ayrı olursa fiyat artıyor ve bütçemi aşıyor ram leride bu yüzde 1600 seçtim.Peki everest yerine şunu alsam nasıl olur ?
frisby daha kaliteli diyebiliriz. benim yasadığım sorunlar everestte ısınma ve diğerinde ise bozulduğu için sistemde donma, frishby ise yüksek voltaj yiyerek bozuldu hddyi de yanında götürdü. frisby 4.5 yıllık idi.
frıshby seçerdim ben ama ikisine de pek güven olmaz. tesisat sağlam ise iş görür.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
frisby de çok dandik sana sistem topladım atıyorum kardeşim
HDD

Ram

işlemci

anakart

Kasa (Dikkat kasa cooler master neredeyse en sağlam markalardandır)

toplam 1370 oluyor biraz daha para ekleyip bunu alırsan daha memnun kalırsın
Not:frisby kasa 400w sorun yapabilir en az 500w tavsiyemdir
hdd yi düşürebilirsin rami düşürebilirsin ama tavsiyem hiç oynama
hdd yi black serisi aldım daha iyi olur diye
ram de 2400mhz apu sistemde daha iyi olur

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
frisby daha kaliteli diyebiliriz. benim yasadığım sorunlar everestte ısınma ve diğerinde ise bozulduğu için sistemde donma, frishby ise yüksek voltaj yiyerek bozuldu hddyi de yanında götürdü. frisby 4.5 yıllık idi.
frıshby seçerdim ben ama ikisine de pek güven olmaz. tesisat sağlam ise iş görür.
Sayende everest ve frisby markalarından soğudum teşekkürler... :)
frisby de çok dandik sana sistem topladım atıyorum kardeşim
HDD

Ram

işlemci

anakart

Kasa (Dikkat kasa cooler master neredeyse en sağlam markalardandır)

toplam 1370 oluyor biraz daha para ekleyip bunu alırsan daha memnun kalırsın
Not:frisby kasa 400w sorun yapabilir en az 500w tavsiyemdir
hdd yi düşürebilirsin rami düşürebilirsin ama tavsiyem hiç oynama
hdd yi black serisi aldım daha iyi olur diye
ram de 2400mhz apu sistemde daha iyi olur

Tavsiyelerin için teşekkürler bunlar bütçemi biraz aşıyor biraz düşünmem lazım...

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Sayende everest ve frisby markalarından soğudum teşekkürler... :)

Tavsiyelerin için teşekkürler bunlar bütçemi biraz aşıyor biraz düşünmem lazım...
rica ederim hocam. aslında alan alıyor elbette yoksa piyasadan silinirlerdi. ama şimdi 80+ sertifikasını işin içine katmazsak zalmanın 400w güç kaynağı bile gerçek 400w vermiyor. frisbyın daha düşük güç verdiğini düşünürsek güç yetersizliğinden bozulma ihtimali de olacak.

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim hocam. aslında alan alıyor elbette yoksa piyasadan silinirlerdi. ama şimdi 80+ sertifikasını işin içine katmazsak zalmanın 400w güç kaynağı bile gerçek 400w vermiyor. frisbyın daha düşük güç verdiğini düşünürsek güç yetersizliğinden bozulma ihtimali de olacak.
Anlıyorum diğer forumlardada senin dediğin gibi bu iki markadan hiç iyi bahsetmiyorlar vazgeçtim zaten.
Son olarak şöyle bir sistem kurdum sizce uyumsuz bir parça var mı ?
ANAKART

İŞLEMCİ

EKRAN KARTI

RAM

HARDDİSK

KASA

MaxipmaN

Üye
Eski seri amdnin satıldiğini bilmiyordum. sistem guzel olmus 65w tdp var diyor internette islemci icin. kasanin guc kaynağına 80+ sertifikali demis birisi. kasa yorumlarina bakabilirsiniz. ben sistemi sevdim. 1440×900 olarak iyi bir gta 5 performansi da alir. Ekran karti da mantikli olmus o fiyata daha iyisi zor.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Anlıyorum diğer forumlardada senin dediğin gibi bu iki markadan hiç iyi bahsetmiyorlar vazgeçtim zaten.
Son olarak şöyle bir sistem kurdum sizce uyumsuz bir parça var mı ?
ANAKART

İŞLEMCİ

EKRAN KARTI

RAM

HARDDİSK

KASA
saakkınn athlon serisi almayı düşünme dostum hayatının hatası olur bence 400 tl daha ekle 1500 e doğru düzgün birşey toplarsın veya 300 ekleyip benim attığımı alırsın ilerde ekran kartı da aldın mı muhteşem sistem olur
ve r7 250 ye bakman bile hata gddr3 ekran kartı ile oyun oynayabileceğine inanıyor musun ?