Açılıştaki sorunum. (Acil Yardım)

• 19 Temmuz 2014
  • 578 Okunma
  • 21 Cevap

1. Merhaba arkadaşlar 1-2 hafta önce aldığım ASUS X550LN-XO007D notebookum son 3-4 gündür bana bir sorun yaşatıyor açılırken. İlk aldığım hafta yani bu sorundan önce 3-4 saniye gibi kısa bir sürede açılıp 2 saniye civarında kapanıyordu. Fakat şimdi her zaman olmasa da arada şu sorunu yapıyor,

Laptopun açma tuşuna basınca ilk asus logosu gözüküyor yarım saniye falan sonra mavi Windows 8.1 logosu çıkıyor 1 saniye falan o da bitince işte tam bu sırada hoş geldinize gelmeden aradaki siyah yerde laptop 5dk falan bekletiyor. Bu durum çok can sıkıcı. Önemli acil bir işim olduğunda rahatsız ediyor. Ama o bolumu geçince hiçbir şey yokmuş gibi açılıyor. Ve açılınca da gayet hızlı çalışıyor. Oyunlarda da normal performansını sergiliyor. imgur: the simple image sharer işte sıkıntı yapan yerin görüntüsü. Günde 2 kere karşılaşıyorum bazen 1. Yardın ederseniz sevinirim teşekkürler MaxiCep kullanıcıları. :)

Yazan: osmanmert94
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. Açılışta yüklenen program veya virüs programı otomatik tarama yapıyor olabilir

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. Sildim virüs programını. Aynı.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. Hmm dahada neyin neden olacagını bilmiyorum

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Bilgisayarındaki programların listesini atarmısın bi .

6. Atarım hocam ne demek

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. Bu arada biraz araştırdım bad sector olabilir :( format çekmen gerekebilir .

8. imgur: the simple image sharer
    ---
    Format mı olamaz :'(
    ---
    Hocam bende araştırdım millette hiç açılmıyormuş pc bende açılıyor. Sıkıntısız.
    ---
    Ama arada bir bekletiyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. Sistem onarmayı dene önce . olmassa sistem geri yükleme yap . oda olmassa servise gönder onlar düşünsün asus zaten pc :D
    ---
    Bu arada gelişmeleri yaz . bende o pcden almaya karar verdim :D

10. Sistem nasıl onarma yapılır.

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. Bilgisayar zaten Asus bence sen hiç kurcalama pcyi . servise yolla mümkünse değişim iste . Aldığımdan beri böyle düzelir diye uğraşıyorum vs vs salla bişeyler kap yeni pcyi getir eve :D

12. Hocam ben FreeDos aldım kurduğum win8.1 orijinal değil
    ---
    Sorun edermi
    ---
    Ve sabahtan beri hiç olmadı

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. Sorun hdd'de bence . w8.1 le alakası yok ayrıca sıkıntı olmuyo diye biliyorum .

14. Sorun hdd de ise format çözer heralde bu arada bayağıdır olmuyor sorun bi kaç bişi deneyecem olmadı format en son çare servis. Bayramda lazım olur pc. Bayramdan sonra yollarım.

Mobil cihaz ile gönderdi
  15. Low format tek çözüm diyorlar . hdd deki bozuk bölümün okunmadan geçmesini sağlıyo , fakat bence götür servise hdd'yi değiştirsinler .

16. Low format nedir hocam, 2 haftalık pc de ne sorunu olacak. İsyan bayrağını çekecem. Gözüm gibi baktım. Asus kalite diye aldık bu mu olmalıydı. Artık bayramdan sonraya.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

17. Bence sen hiç kurcalama . Yerinde olsam servise gider sorardım, bayramdan önce olur mu diye hatta mail bile atsan olurdu .

18. Şimdi pc depodan aldım onların sitesinden mail mi atayım.
    ---
    Onlara attım mail i bekliyorum.
    ---
    Arkadaşlar sorunun ne olduğunu tespit ettim. Arkada bir güncelleme var ve bir türlü yüklenmiyor. Güncelleme yi durdurmadan kapatırsam PC yi o zaman bu sıkıntı oluyor.
    ---
    Mail geldi onlardan cevap numara verdiler arayın dediler de aramadım.

Mobil cihaz ile gönderdi
  19. Sevindim :D servise götürme ihtiyacı kalmadı demek .

20. Bi Format Her Şeyi Çözebilir Tavsiyem Temiz FOrmat Attıktan Sonra Acronis İLe Yedek ALın 10 Dakikada Programlar Driverler Yğklenmiş Olacaktır. :oke:

Yüklüyor...
17/10/2018 - 09:03