Yardım Açılıştaki sorunum. (Acil Yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Açılıştaki sorunum. (Acil Yardım)
Merhaba arkadaşlar 1-2 hafta önce aldığım ASUS X550LN-XO007D notebookum son 3-4 gündür bana bir sorun yaşatıyor açılırken. İlk aldığım hafta yani bu sorundan önce 3-4 saniye gibi kısa bir sürede açılıp 2 saniye civarında kapanıyordu. Fakat şimdi her zaman olmasa da arada şu sorunu yapıyor,

Laptopun açma tuşuna basınca ilk asus logosu gözüküyor yarım saniye falan sonra mavi Windows 8.1 logosu çıkıyor 1 saniye falan o da bitince işte tam bu sırada hoş geldinize gelmeden aradaki siyah yerde laptop 5dk falan bekletiyor. Bu durum çok can sıkıcı. Önemli acil bir işim olduğunda rahatsız ediyor. Ama o bolumu geçince hiçbir şey yokmuş gibi açılıyor. Ve açılınca da gayet hızlı çalışıyor. Oyunlarda da normal performansını sergiliyor. işte sıkıntı yapan yerin görüntüsü. Günde 2 kere karşılaşıyorum bazen 1. Yardın ederseniz sevinirim teşekkürler MaxiCep kullanıcıları. :)

Moto_G

Üye
Merhaba arkadaşlar 1-2 hafta önce aldığım ASUS X550LN-XO007D notebookum son 3-4 gündür bana bir sorun yaşatıyor açılırken. İlk aldığım hafta yani bu sorundan önce 3-4 saniye gibi kısa bir sürede açılıp 2 saniye civarında kapanıyordu. Fakat şimdi her zaman olmasa da arada şu sorunu yapıyor,

Laptopun açma tuşuna basınca ilk asus logosu gözüküyor yarım saniye falan sonra mavi Windows 8.1 logosu çıkıyor 1 saniye falan o da bitince işte tam bu sırada hoş geldinize gelmeden aradaki siyah yerde laptop 5dk falan bekletiyor. Bu durum çok can sıkıcı. Önemli acil bir işim olduğunda rahatsız ediyor. Ama o bolumu geçince hiçbir şey yokmuş gibi açılıyor. Ve açılınca da gayet hızlı çalışıyor. Oyunlarda da normal performansını sergiliyor. işte sıkıntı yapan yerin görüntüsü. Günde 2 kere karşılaşıyorum bazen 1. Yardın ederseniz sevinirim teşekkürler MaxiCep kullanıcıları. :)
Açılışta yüklenen program veya virüs programı otomatik tarama yapıyor olabilir

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Bilgisayarındaki programların listesini atarmısın bi .

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Atarım hocam ne demek

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada biraz araştırdım bad sector olabilir :( format çekmen gerekebilir .
Format mı olamaz :'(Hocam bende araştırdım millette hiç açılmıyormuş pc bende açılıyor. Sıkıntısız.Ama arada bir bekletiyor.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Sistem onarmayı dene önce . olmassa sistem geri yükleme yap . oda olmassa servise gönder onlar düşünsün asus zaten pc :DBu arada gelişmeleri yaz . bende o pcden almaya karar verdim :D

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Sistem nasıl onarma yapılır.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Sistem nasıl onarma yapılır.
Bilgisayar zaten Asus bence sen hiç kurcalama pcyi . servise yolla mümkünse değişim iste . Aldığımdan beri böyle düzelir diye uğraşıyorum vs vs salla bişeyler kap yeni pcyi getir eve :D

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar zaten Asus bence sen hiç kurcalama pcyi . servise yolla mümkünse değişim iste . Aldığımdan beri böyle düzelir diye uğraşıyorum vs vs salla bişeyler kap yeni pcyi getir eve :D
Hocam ben FreeDos aldım kurduğum win8.1 orijinal değilSorun edermiVe sabahtan beri hiç olmadı

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Sorun hdd'de bence . w8.1 le alakası yok ayrıca sıkıntı olmuyo diye biliyorum .
Sorun hdd de ise format çözer heralde bu arada bayağıdır olmuyor sorun bi kaç bişi deneyecem olmadı format en son çare servis. Bayramda lazım olur pc. Bayramdan sonra yollarım.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Sorun hdd de ise format çözer heralde bu arada bayağıdır olmuyor sorun bi kaç bişi deneyecem olmadı format en son çare servis. Bayramda lazım olur pc. Bayramdan sonra yollarım.
Low format tek çözüm diyorlar . hdd deki bozuk bölümün okunmadan geçmesini sağlıyo , fakat bence götür servise hdd'yi değiştirsinler .

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Low format nedir hocam, 2 haftalık pc de ne sorunu olacak. İsyan bayrağını çekecem. Gözüm gibi baktım. Asus kalite diye aldık bu mu olmalıydı. Artık bayramdan sonraya.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Low format nedir hocam, 2 haftalık pc de ne sorunu olacak. İsyan bayrağını çekecem. Gözüm gibi baktım. Asus kalite diye aldık bu mu olmalıydı. Artık bayramdan sonraya.

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.
Bence sen hiç kurcalama . Yerinde olsam servise gider sorardım, bayramdan önce olur mu diye hatta mail bile atsan olurdu .

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi pc depodan aldım onların sitesinden mail mi atayım.Onlara attım mail i bekliyorum.Arkadaşlar sorunun ne olduğunu tespit ettim. Arkada bir güncelleme var ve bir türlü yüklenmiyor. Güncelleme yi durdurmadan kapatırsam PC yi o zaman bu sıkıntı oluyor.Mail geldi onlardan cevap numara verdiler arayın dediler de aramadım.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Şimdi pc depodan aldım onların sitesinden mail mi atayım.Onlara attım mail i bekliyorum.Arkadaşlar sorunun ne olduğunu tespit ettim. Arkada bir güncelleme var ve bir türlü yüklenmiyor. Güncelleme yi durdurmadan kapatırsam PC yi o zaman bu sıkıntı oluyor.Mail geldi onlardan cevap numara verdiler arayın dediler de aramadım.
Sevindim :D servise götürme ihtiyacı kalmadı demek .

ByKatre

ByKatre

Üye
Bi Format Her Şeyi Çözebilir Tavsiyem Temiz FOrmat Attıktan Sonra Acronis İLe Yedek ALın 10 Dakikada Programlar Driverler Yğklenmiş Olacaktır. :oke:

Üst Alt