Yardım Acil Yardim !!! Freedos Msi Laptopa Win8pro Kurma

Sponsorlu Bağlantılar

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
Acil Yardim !!! Freedos Msi Laptopa Win8pro Kurma
Arkadaşlar geçen bu laptop'u aldım. Geldi fakat açtığımda boot açıldı. Zaten laptop freedos. Bende bilgisayarcıdan bir windows 8 pro x64 tr Dvd'si aldım. Eve geldim. Dvd'yi takıp açtim. Bir tuşa basın dedi bastım. Lisans anahtarı falan yazdım. (Bilgisayarcı bir kağıtta vermişti yaz demişti). Sonra Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz geldi. 4 disk var.

Sürücü 0 bölüm 1 (burda değişik ib şeyler yazıyor) 1,9 gb 1,7 gb boş Sistem
Sürücü 0 ayrılmamış alan 929,7 gb 929,7 gb boş
Sürücü 1 bölüm 1 (burdada değişik şeyler yazıyor) 1,9 gb 1,7 gb boş Sistem
Sürücü 1 ayrılmamış alan 117,4 gb 117,4 gb boş

Hiç biri seçilmiyor. Sistem yazanlar silinebiliyor. Diğerleri biçimlendirilmiyor bile. Ve sol altta ünlem var tıkladığımızda: "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR Bölüm tablosu var. EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir." diyor. Sistem yazanlardaki ünleme tıkladığımızda yine aynı bide ek olarak altında: "Windows bu sabit disk alanına yüklenemez. Windows, NTFS olarak biçimlendirilen bir bölüme yüklenmelidir." diyor. Hiç bir yerde böyle bir sorun yok. Lütfen ne yapmam gerek bir çözüm yolu söyler misiniz. Şimdiden teşekkürler.

Uhops

Uhops

Üye
117Gb olan diskin üstüne gelince altta ünlem olarak ne yazıyor?Bide kesin olarak SSD içine kurmaya çalış, 5-6 saniyede açılır W8.

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
"Windows bu diskeyüklenemez. Seçilen diskte MBR Bölüm tablosu var. EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir."ssd içine kurmak derken

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
şimdi o sürücülerin hepsini sil sildikten sonra altta yeni var ona tıkla bir gb değeri girmelisin (yerel disk c olacak)girdikten sonra ayrılmamış alana tıklayacaksın tekrar yeni diyeceksin ve geri kalan gb değerini gireceksin (yerel disk d olcak) sonra windowsu nereye yüklemek istersen orayı seç umarım yardımcı olabilmişimdir.

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
şimdi o sürücülerin hepsini sil sildikten sonra altta yeni var ona tıkla bir gb değeri girmelisin (yerel disk c olacak)girdikten sonra ayrılmamış alana tıklayacaksın tekrar yeni diyeceksin ve geri kalan gb değerini gireceksin (yerel disk d olcak) sonra windowsu nereye yüklemek istersen orayı seç umarım yardımcı olabilmişimdir.

silinmiyor iki tanesi 900 gb lik ve 117 gb lik sil tuşuna basılmıyor ve altta yeni diye bir şeyde yok

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
orda ayrılmamış alana tıkla yeni de ve aldığı kadar gb değeri gir tüm ayrılmamış alanlara öyle yap

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
orda ayrılmamış alana tıkla yeni de ve aldığı kadar gb değeri gir tüm ayrılmamış alanlara öyle yap

tamam yaptım 5 gb alıo en fazla ama ve ne yapcam ben o 5 gb yi
117Gb olan diskin üstüne gelince altta ünlem olarak ne yazıyor?Bide kesin olarak SSD içine kurmaya çalış, 5-6 saniyede açılır W8.
"Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR Bölüm tablosu var. EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir." yazıyor. Ve kesin olarak SSD ye nasıl kurcam?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
5 gb alamaz 929.7 gb ayrılmamış alan var 929unuda alması lazım yeni deyince 929700 yazmalısın

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
5 gb alamaz 929.7 gb ayrılmamış alan var 929unuda alması lazım yeni deyince 929700 yazmalısın

"Windows, tüm Windows özelliklerinin doğru çalışmasını sağlamak için sistem dosyaları için ek bölümler oluşturabilir." diyor 5gb den fazla girince.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
evet doğru yapıyorsun öyle demeli zaten windows kendi çekirdek dosyaları için kendine özel bölüm açıyor bu normal

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
evet doğru yapıyorsun öyle demeli zaten windows kendi çekirdek dosyaları için kendine özel bölüm açıyor bu normal

Öyle diyor ve ayırmıyor. 900 gb yine 900 gb olarak kalıyor yeni bir diskte yok.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
öyle yapmaması lazım 929700 yazdıktan sonra ayırması lazım ve ismi bölüm 0 birincil diye olması lazımveya sürücü 1 birincil

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
öyle yapmaması lazım 929700 yazdıktan sonra ayırması lazım ve ismi bölüm 0 birincil diye olması lazım

sürücü 0 bölüm 1 diye bir disk var zaten 1.9 gb lik 1.7 gb si boş içinde sadece freedos yüklü ve sistem diski. Dokunmak istemedim. Laptop çökmesin falan diye. Olmuyor. Belki onla bir alakası vardır.
veya sürücü 1 birincil
sürücü 1 bölüm 1 de var oda aynı 1.9 gb 1.7 si boş ve içinde freedos dosyaları var. Ve sistem diski

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
valla anlayamadım belki bu video yardımcı olabilirm.youtube.com/watch?v=JSrYm0YClzo&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DJSrYm0YClzo

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
    Konu Sahibi
valla anlayamadım belki bu video yardımcı olabilirm.youtube.com/watch?v=JSrYm0YClzo&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DJSrYm0YClzo

o içinde freedos yüklü sistem disklerini silsem. Bir şey olurmu.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
valla ben windows 7 yüklerken tüm diskleri siliyordum tekrar en baştan yapıyordum birşey olmuyordu bilemeyecem artık

darkmaster

darkmaster

Üye
bios ayarlarında boot kısmında diğer os ingilizce other os gibi bir menü var mı bir bakarmısın?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
rica ederim

• Beğen
Tepkiler: aLoNE aSSasSiN

Üst Alt