5800 galeri.exe virüsü galeride resimler açılmıyor pcde açılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

ster42

Üye
    Konu Sahibi
5800 galeri.exe virüsü galeride resimler açılmıyor pcde açılıyor
Selamlar iyi günler

5800 ı mı 2 senedir kullanıyorum hiç sorun yoktu kısa süre önce hafıza kartına sanırım virüs girmiş tcbr yazıyor resimlerde telefondan baktığım zaman ve okunmuyor resimi veya videoyu açamıyorsun nokia'nın görüntüler klasörünü tamamen .exe'ye çevirmiş...

Ama pc de rahatlıkla resimlerini videolarını görebiliyorsun bunun telde görünmeme nedeni nedir??

cevaplarınız için TEŞEKKÜRLER

Bu arada sadece Hafıza kartındaki görüntülerde sorun var teldeki görüntüler açılıyor

nalcam22

nalcam22

Üye
telefonu yedekleyip format atmaktan başka caren yog banada oldu

SilentOne

SilentOne

Üye
tel hafızası ve hafıza kartına en hardından bir format bide üstüne cfw kur tnndur xD

GLADYATÖR1581

GLADYATÖR1581

Üye
evet ama o neden biliyor msuunuz kardeşlerim kahrolası bilgisayar a recycler ve system volume dosyaları varsa fw at sa da hafıza kartını biçimlendirse de gene u resimler ve videolar exe olarak görünür sana çözüm xplore yi kur telefona her şeyi açık yap gir o zaman hafıza kartına benim ne demek istediğimi analrsın bi senin resimler bi exe dosyası oluşuyor ben bunun için pc ye format attım ta :naughty::naughty::naughty:

ea55trwof

ea55trwof

Üye
temiz bi bilgisayar kullan dosyalarını yedekle ve hem kendi pc'ne hemde telefona format at

nuraniharun

nuraniharun

Üye
Arkadaşım,
1. İnternetten "attribute changer" diye bir windows yaması var önce bunu bilgisayarına indir ve kur. Artık bir dosyanın yada klasörün öz niteliklerini profesyonel şekilde kontrol edebilirsin. Şimdi Hafıza kartını aç klasör seçeneklerinden gizlileri gösteri işaretle ve "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle"yi bul ve tikini kaldır uygula, hepsini ctrl+a ile seç ve sağa tıklayıp öz niteliklerini değiştirden bütün tiklerini kaldır uygula ve son olarak karttaki klasör isimleri ile gözüken exeleri sil.
2.Gelelim virüse, yine internetten combofix adlı programı indir. Bilgisayarı güvenli modda aç ve combofixi çalıştır ve işi bitene kadar bekle. Tabi hafıza kartın yada mass memory'n pcye bağlı olsun. İstersen güncel bir virüs programı ile pcni taratabilirsin, gönlün rahat olsun istiyorsan. Hadi hayırlı olsun.

ster42

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım,
1. İnternetten "attribute changer" diye bir windows yaması var önce bunu bilgisayarına indir ve kur. Artık bir dosyanın yada klasörün öz niteliklerini profesyonel şekilde kontrol edebilirsin. Şimdi Hafıza kartını aç klasör seçeneklerinden gizlileri gösteri işaretle ve "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle"yi bul ve tikini kaldır uygula, hepsini ctrl+a ile seç ve sağa tıklayıp öz niteliklerini değiştirden bütün tiklerini kaldır uygula ve son olarak karttaki klasör isimleri ile gözüken exeleri sil.
2.Gelelim virüse, yine internetten combofix adlı programı indir. Bilgisayarı güvenli modda aç ve combofixi çalıştır ve işi bitene kadar bekle. Tabi hafıza kartın yada mass memory'n pcye bağlı olsun. İstersen güncel bir virüs programı ile pcni taratabilirsin, gönlün rahat olsun istiyorsan. Hadi hayırlı olsun.

Teşekkürler hocam en yakın zamanda deneyeceğim :yuru

batuctidatan

Üye
ben nokia C6-00 kullanıyorum daha 1 gün bile olmadı fakat sorunları var.Eğer yardım edeblrsenız cok sevınırım.Sorunum ıse fotograf cektıgımde cekılen fotograf dırek telefon belleğine yada hafıza kartına gıdıyor.Fotografa ordan bakabılıyorum ancak Menu den fotograflara girğimde ise bembeyaz bır ekran cıkıyor yada ekran donuyor kırmızı tuşa basınca tekrardan ana menuye donuyorum.Pc'de ise rahatca gorebılıyorum.Ayrıca videolara gırmek ıstedgımde ıse ekran donuyor.sadece menuye donebılıyorum sadece vıdeolar ve fotograflar kısmına girince ekran donuyo kırmızı tus ıle ana menuye donebılyorum.Sorunuma yardım edebılrsenız cok sevıncem.

Symbianist

Symbianist

Üye
Combofix ve nod32 kısaca. Kart pc'ye takılı iken yapman gerek. Gerekli açıklamaları arkadaş yapmış zaten.

joker.lg

joker.lg

Üye
hard atmana gerek yok bence bende de n 97mini vardi kurtarabilirsen goruntuleri kurtar ve bicimlendir ama ayni dosyalari geri atma acmaz

Üst Alt