5800 da N-gage oyunlarını oynamak için klavuz + patch

Sponsorlu Bağlantılar

hotboy_ist

Üye
    Konu Sahibi
5800 da N-gage oyunlarını oynamak için klavuz + patch
5800’a , N-Gage desteğini için hala resmi olarak getirmeyen Nokia’ya inat N-gage2 oyunlarını nasıl oynarız bu yazımda sizinle paylaşacağım. Türkçe forumların hiçbirinde detaylı olarak bulamadım. Zaten buraya koyacağım N-gage için sanal klavye patch dosyaları yabancı forumlarda da yok. Bizzat kendim editledim.

N-gage oyunlarını oynamak için öncelikle Hack yapılmış bir 5800 a ihtiyacınız var. Benim telefonum 5800 v30 ve HelloOx 2 ile hackledim. Hack işlemi için googledan yeterli bilgi alabilirsiniz yalnız şu noktaya dikkat edin HelloOx 2 ile hack yapınız. 5800 v30 a HelloOx diğer sürümleri hack yapmıyor!. Ayrıca sertifikanız olsa bile n-gage programını kuramıyorsunuz sertifika hatası alısınız denedim bizzat. Mutlaka hacklemeniz lazım. Hackledikten sonra ki işlemlere geçelim.

5800 N-gage için gerekli dosyalar ekte.

• Dosya içindeki “n-gage5800.sis” kurunuz.
  • Daha sonra “WFvirtualKeyboard_0.9.4.mod.sis” kurunuz
  • Ve en son benim hazırladığım “N-gage controller patch for 5800 by WiLdHuS_unsigned.sis” i virtual keyboardı nereye kurduysanız oraya kurun hafıza kartına kurduysanız bu patchi de oraya kurunuz aksi halde işe yaramaz.

Yuklemeden sonra Virtual Keyboard programini calistiriniz ve tema secilen kisimdan "5800 n-gage" seciniz. Daha sonra V_K yazan ufak bir pencere acilacak, ona tiklayin ve N-gage controller'i secin. 5800inizi yatay konuma getirin klavyeniz hazir. 5800 ortasıdaki menü tuşuna basarak uygulamayı arkaplana atın. Klavyeniz hala etkin olacak.

Ve uygulamalar menüsünde ayrıca “Games” adlı bir program olacak. Bu program aslında N97 için N-gage desteği sağlayan program. 5800 hala resmi olarak olmadığı için bunu kullanmak zorundayız. Aşağıda ayrıca oyun ekledim Asphalt 3 N gage 2.0 oyunu. Oyunu indirip içindeki “Asphalt 3 v1.2.7 Fixed.n-gage” dosyasına iki kere tıklayarak pc sute yardımıyla kurabilirsiniz. Diğer uygulamaların aksine telefonda hiçbir belirti olmaz. Pc suite telefon üzerinde yüklemeye devam edin yazar fakat herhangi bir uyarı göremezsiniz. 30 sn bekleyin ve uygulamalar menusundeki Games uygulamasını calıştırın. Oyununuzu orada gözükecek ve kurulacaktır.

Sanal klavyeniz açıkken oyunu çalıştırın ve rahatça oynayın. Unutmayın ki 5800 multi touch değil aynı anda iki tuşa basmamaya özen gösterin ortalık karışmasın :)

Videomu izlemek için:

Daha sonra klayvye uzerinde bulunan "Menu" secenegine basarak klavyenizi gizleyebilir veya kapatabilirsiniz.

Videodaki oyunun linki:

İyi oyunlar.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: hamza29, ibrdd, ersantaran ve 32 diğerleri

acelecem

acelecem

Üye
çok teşekürler deneyeceğimbakalım

--------------- Ekleme ---------------

teşekkürler

brand10

Üye
Bbbbbbbbbb

karakafa81

karakafa81

Üye
Cok tesekkürler calisiyor ama oyunlari nasil yapacagiz yardim lütfen sadece trial yazisi kayboluyor oyunlar degil:vur

OrhanGunesh

Üye
herşeyi yaptım.. ancak oyunu seçtiğimde bazı uygulamaları kapatın tarzında ingilizce uyarı mesajı alıyorum ve oyuna girmiyor.. nedenini bilen bir arkadaş paylaşırsa sevinirim..

karakafa81

karakafa81

Üye
Kardes ayarlardan kullanacagi hafizayi arttirirsan calisiyor bendede olmustu

caner47

caner47

Üye
Saol 5320 de olurmu ?

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Video için teşekkürler ama dokunmatik ekranı bu byüzden sevmiyorum pek rahat oynanamaaycagı kesin

cimbomlu1905

Üye
HelloOx 2 yi buldum ama yükleme yapamıyorum HelloOx 1'in yüklemesini anlatıyorlar ama 2 ile ilgili hiç bir bilgi yok
bildiğiniz bir site varsa adresini verirseniz sevinirim

hotboy_ist

Üye
    Konu Sahibi
HelloOx 2 yi buldum ama yükleme yapamıyorum HelloOx 1'in yüklemesini anlatıyorlar ama 2 ile ilgili hiç bir bilgi yok
bildiğiniz bir site varsa adresini verirseniz sevinirim

sis dosyasını imzala önce sonra telefona kur çalıştır gerisi tamam :D

cimbomlu1905

Üye
ya arkdaş nasıl yapılıyor uğraşıyorum olmuyor imzala dediğiniz şey sertifika ile ilgili mi
detaylı bir şekilde anlatırsan sevinirim

black_net

black_net

Üye
video izlerken bile coştum şimdi yüklicem

cimbomlu1905

Üye
arkadaşlar uygulamayı imzalıyorum imzalama sırasında sorun çıkmıyor yükleme yap diyorum ancak hala sertifaka hatası veriyor sertifikayı daha önceki programlarda denedim hiç bir sorun çıkarmadı sadece "n-gage5800" dosyasında sorun yaşıyorum neden olur bilgilendirirseniz sevinirim

Symbiont

Üye
hiç rahat oynanmıyor ngage qd bundan rahat oynatıyor yada 6630

ardaaga

Üye
ngage de online arenalar oluyormus onları para ödeyip satın alsak 5800 da oynayabilirmiyiz

efekan83

Üye
teşekkür ederim ben kurdum mükemmel. hellox 2 ileilgili sertifikalandırma(signed) hellox 1 deki gibi obda dan veya diğer yollardan yapılabilir ben total patrolden hallettim . herkese kolay gelsin

xkvtx

Üye
herşeyi yaptım keybboard çıktı ama games diye bir program çıkmadı 5530 xpress music kullanıyorum o yüzden mi acaba

eses262626

Üye
tşkkrler saolasın.......

Azrail_911

Üye
ya benim tuşlar takılı kalıo ya sola ya sağa doğru dönüyo araba

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Eline sağlık.

Üst Alt