512 dv-rs-mmc aldım ama

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teomanonur

Üye
    Konu Sahibi
512 dv-rs-mmc aldım ama
arkadaşlar 6630 uma 512 mb kingston marka dv-rs-mmc hafıza kartı aldım yalnız kötü bi durumla karşı karşıyayım...ben hafızanın dolmasına 100 mb falan kalana kadar hiç bi şekilde telefonun görüntülerde falan kasılacağını düşünmemiştim ama yanılmışım ilk aldığım gün 200 mb lık fotoğraf yükledim telefon o kadar kasıldıki anlatamam...şimdi içinde muhtemelen 90 mb lık falan ortalama 450-500 foto var ama görüntülerde hala acayip kasıyor fotoğraflar arası geçişte sorun yokta fotoğraftan geri tuşuyla çıkarken,yada galeride görüntüler moduna geçerken valla 15 saniyeden fazla bekliyorum ve bu olay acayip canımı sıkıyor..! Hemen şunuda belirteyim 40 tanme mp3 ve bi sürü video çekimim var ama buralara giriş çıkışta pek bi problem yaşamıyorum yalnız şu görüntülere gelince cinlerim tepeme geliyor..fotoğrafların boyutları doğal olarak çok 400 kb ve üstü çünkü genelde en iyi modda çekiyorum ama ben 512 mb hafıza kartımı bu şekilde kullanamayacaksam neye yarar ki...? Evet arkadaşlar varmıdır bu problemi halletmenin bi yolu...saygılar...

MagNum

MagNum

Üye
Kardeş bence o kadar yüklenme 450-500 foto herbiri 400kb den çok aşırı hantallaşır telefon :wacko:

eon

Üye
bende de 512 mb'lik bir kart var,suanda 120 mb resim var, boyle bir problem yok!!!

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
yüklediğin resimleri system klasörlerleri içinde barındır bu sayede telefon otmatik olarak galeriye atmaz ve bu şekilde telefonun okadar kasmaz kendini ... hafıza kartının içindeki system/herhangi bi kalsör aç/buraya at ;) not: atacağan şeyler telefonun galerisinde yer almaz...

sebofb090

sebofb090

Üye
kardeş bence bi teline format at tel hafızasına ama ondan sonra karta at ve bi daha yükle bakalım yapcakmı bende de 6630 var bende almayı düşünüodum

eon

Üye
Originally posted by PcM@STéR@Oct 14 2005, 01:25 PM
yüklediğin resimleri system klasörlerleri içinde barındır bu sayede telefon otmatik olarak galeriye atmaz ve bu şekilde telefonun okadar kasmaz kendini ... hafıza kartının içindeki system/herhangi bi kalsör aç/buraya at ;) not: atacağan şeyler telefonun galerisinde yer almaz...
[post=190874]Quoted post[/post]​

:artı: cok dogru soyledigin bu sekilde yapabilir. tabi bir FExplorer'a ihtiyaci olcak. ama bende simdilik boyle bir problem yok!!!

metintekin

Üye
ohh be walla 6630 220 mhz olduğu halde kasıyosa benim 6670 nası kasardı allah bilir
iyiki 256 mb almışım

Gokhan43

Gokhan43

Üye
512 MB 7610 , kasma vs. yok.

Ama o kadar uygulama yüklü ki , Yönetici'de Hafıza Taranıyor işlemi 7-8 saniye sürüyorç.

Genel olarak kasma vs. yok.

RockFord Fosgate

Üye
walla bende 7710 war ıslemcı hızı 6630 dan daha dusuk 1gb lık kart war hııc kasmyo 600 mb tıda dolu ama soyle bısey war mesela 1600 2000 gıbı cozunurlugu yuksek fotolar daha uzun surede acılıyo dıgerlerıne gore

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Diğer telefonlar kasmıyo seninki kasıyo ilginç bencede sen 256 al

teomanonur

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by BebekLesHi@Oct 14 2005, 11:09 PM
[post=191362]Quoted post[/post]​
sen ne zeki bi adamsın öyle yaaa...bana laf olsun diye konuşuyomuşsun gibime geliyor akıl veren çok para veren yok..!!!

arkadaşlar bu arada problem telefondan kaynaklanamaz çünkü bu bir problem değil kartı aynı dolulukta en az 3 değişik 6630'da denedim hepsi görüntülere 1 dakikada giriyor 1 dk da çıkıyor...

hyucek

hyucek

Üye
fotoğrafların olduğu klasorleri acarken kasılmasınnın sebebi kucuk olarak resimleri gostermesi olabilir. cunku mp3 text flnda sadece dosya adlarıı gosteriyo bu yuzdende kasılmaya gerek kalmıyo :)
fotografları farklı klasorlerde depolamayı dene. mesala okul dısarı aile fln :). eminim galeride gosterimi cok hızlanıcaktır.

birde eğer cart okuyucun varsa kartı birleştir. bunun için kartı takıp bilgisayarımda kartı sağ tıklayıp>ozellikler>araçlar>birleştir demen lazım. emin ol faydaasını goruceksin.
kolay gelsin.

teomanonur

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by hyucek@Oct 15 2005, 02:17 PM
fotoğrafların olduğu klasorleri acarken kasılmasınnın sebebi kucuk olarak resimleri gostermesi olabilir. cunku mp3 text flnda sadece dosya adlarıı gosteriyo bu yuzdende kasılmaya gerek kalmıyo :)
fotografları farklı klasorlerde depolamayı dene. mesala okul dısarı aile fln :). eminim galeride gosterimi cok hızlanıcaktır.

birde eğer cart okuyucun varsa kartı birleştir. bunun için kartı takıp bilgisayarımda kartı sağ tıklayıp>ozellikler>araçlar>birleştir demen lazım. emin ol faydaasını goruceksin.
kolay gelsin.
[post=191709]Quoted post[/post]​
ikinci dediğini zaten yaptım. bu arada ilk dediğini deneyeceğim gerçekten mantıklı bi çözüm gibi geldi..

eon

Üye
tabikii farkli kloasorlerde resimlerini kategorilere ayirirsan, cok fazla kasmayacaktir. ama bence problem sende baska. tamamen karttan ileri geliyor bence. piyasada satilan kartlar cok degisik olabiliyor, ben ingiltereden aldim karti. super high speed bir kard. her iki turlu de senin dedigin sekilde bi problem yasamadim.

AntiTuk

Üye
arkadaşta 512 dv rs mmc var hafızanın %80'i falan dolu ama heç bi problem yok enkısa zamanda bende bi tane alıp mp3 çalar gibi kullanmaı düşünüom teli :)

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Originally posted by teomanonur+Oct 15 2005, 01:14 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(teomanonur &#064; Oct 15 2005, 01:14 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-BebekLesHi@Oct 14 2005, 11:09 PM
[post=191362]Quoted post[/post]​
sen ne zeki bi adamsın öyle yaaa...bana laf olsun diye konuşuyomuşsun gibime geliyor akıl veren çok para veren yok..&#33;&#33;&#33;

arkadaşlar bu arada problem telefondan kaynaklanamaz çünkü bu bir problem değil kartı aynı dolulukta en az 3 değişik 6630&#39;da denedim hepsi görüntülere 1 dakikada giriyor 1 dk da çıkıyor...
[post=191683]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
Bu forumda zaten sadece akıl verilir para değiL..LafLarına dikkat et derim

enigma

enigma

Üye
bende 6600 da 512 mb kart kullanıyorum ilk zamanlar kullanmayı bilmediğim için galeriyi açtığımda senin gibi 15 saniye bekliyordum ve şöyle aştım problemi galeriye girdiğinde diğer,görüntüler,ses klipleri,video klipler var bunların dışında birkaç daha dosya açmıştım bu sonradan açtığım dosyaları mesela oggler sodyasını ses klipleri dosyasına tasıdım resimlerle ilgili görüntülere taşıdım şimdi 80 mb falan boş alanım var ve hiç beklemeden hepsine giriyorum sanki boş gibi

white

Üye
Abi sen en iyisi hafıza kartını biçimlendir.

XXPOXX

XXPOXX

Üye
symbian telefonların hepsi böle.....bende 6500s 4gb hafıza kadı var hiç kasmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt