5+1 Ses Sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Musti190738

Musti190738

Üye
    Konu Sahibi
5+1 Ses Sistemi
Merhaba arkadaşlar 5+1 almayı düşünüyorum. Önerileriniz var mıdır ? Bütçe : 250 TL

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Valla Bende Creative A300 Var
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ben 8 Senedir Çok Memnunum Diğer Sistemlerde Almadığım Bası Bu Sistem Veriyor. İllede 5+1 Dersen SBS A500 A520 Var Yada Logitechinde Var Ama Fiyatini Bilmiyorum Hatta Bakayım Dur :D Ta Kendisi Öneren Çok İstersen Buda Güzel Sanırım Ama Dnemedim

Musti190738

Musti190738

Üye
    Konu Sahibi
sbs a500 mü 520 mi yoksa 550 yimi önerirsin bir de bunlardan hergangi birini alırsam pc ses kartına gerek varmı ? yoksa normal şekilde de çalışır mı @DarkredBlue61

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
sbs a500 mü 520 mi yoksa 550 yimi önerirsin bir de bunlardan hergangi birini alırsam pc ses kartına gerek varmı ? yoksa normal şekilde de çalışır mı @DarkredBlue61
Valla Onların Birisinde Optik Ses Girişi Vardı Onunla Çalişiyordu Ama Hangisi Bilmiyorum Bir Bakman Gerek Genelde Düz Seriler İyi Gibi Geliyor AmaTamda Bilmiyorum A500 Bu Benim Videodaki Hoparlör İle Aynı Tipi Filan Ama 320 520 Gibi Serilerde Subwoofer Altta Yerleştirilmiş vede Korumasız Delinebilir Onu Göz Önünde Bulundur.

Musti190738

Musti190738

Üye
    Konu Sahibi
Valla Onların Birisinde Optik Ses Girişi Vardı Onunla Çalişiyordu Ama Hangisi Bilmiyorum Bir Bakman Gerek Genelde Düz Seriler İyi Gibi Geliyor AmaTamda Bilmiyorum A500 Bu Benim Videodaki Hoparlör İle Aynı Tipi Filan Ama 320 520 Gibi Serilerde Subwoofer Altta Yerleştirilmiş vede Korumasız Delinebilir Onu Göz Önünde Bulundur.
senin önerin nedir 5+1 olarak. benim için bass önemli hangisi daha iyi vurur bassı sence

Luck Star

Luck Star

Üye
yaklaşık 8-9 sene önce Logitech X-540 aldım halen deli gibi ses veriyor. 6 katlı apartmanı sallandırır :D 75W ama 150W gücünde.

Musti190738

Musti190738

Üye
    Konu Sahibi
yaklaşık 8-9 sene önce Logitech X-540 aldım halen deli gibi ses veriyor. 6 katlı apartmanı sallandırır :D 75W ama 150W gücünde.
sanırsam şu an sıfırları bulunmuyor hocam nette bulamadım sadece amazonda var

Aybars1979

Aybars1979

Üye
peki logitech alırsam herhangi bir ses kartına gerek var mı hocam
ses kartı ile ses sistemi birbirine ihtiyacınız oranda başlıdır pcde kullanacaksınız belli ki son 3-5 yıldır anakartlar ile birlikte gelen onnoard ses kartları ilave bir ses kartına ihtiyaç duyulmayacak kadar gelişmiş geliyor yinede bunun için anakartınızı detaylı incelemeniz lazım isterseniz tam modeli yazın birlikte bakalım ayrıca 5+1 ses sitemini ne amaçla kulanacaksınız bu da önemli. 5+1 aldığınız zaman herşey tamam olmuyor maalesef bazen o ekstra 3 hopörler hiç bir işe yaramıyor.

Luck Star

Luck Star

Üye
Ses driverinden diğer hoparlorun mesafelerini ayarlayinca hepsinden ses geliyor. 3 jak olarak takman lazım. İlk takar takmaz hepsinden ses gelmez ayar çekiyorsun mis gibi oluyor.

Galaxy S7 Edge ile MaxiCep uygulamasından gönderildi.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Ses driverinden diğer hoparlorun mesafelerini ayarlayinca hepsinden ses geliyor. 3 jak olarak takman lazım. İlk takar takmaz hepsinden ses gelmez ayar çekiyorsun mis gibi oluyor.

5+1 ses sisteminden anladığınız o ise sorun yok. 10 tanede hopötler koysan ondanda ses çıkar. amaç o ise 5+1 almanın ne anlamı var 3+1 de aynı,5+1 de aynı7+1 de aynı kapıya çıkar. o anlamda müzik dinleyeceksem 5+1 e vereceğim para ile en kral 2+1 alırım ondan daha keyifli iş çıkartır emin olun.

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Alt tarafı 150 lira verdim ve hepsinden gümbür gümbür ses geliyor anladığınız nedir ne demek? Ses ile uğraşmıyorum ben çizim yapıyorum arada müzik dinlerim her şeyi en tam haliyle yapan arkadaşlarım var bir zaman sonra psikopata bağlıyor sakin. Konser vermiycek adam.

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Alt tarafı 150 lira verdim ve hepsinden gümbür gümbür ses geliyor anladığınız nedir ne demek? Ses ile uğraşmıyorum ben çizim yapıyorum arada müzik dinlerim her şeyi en tam haliyle yapan arkadaşlarım var bir zaman sonra psikopata bağlıyor sakin. Konser vermiycek adam.

yok art niyetle söylemedim neden 5+1 istediğini baştanda sordum arkadaşa çünkü bende 7-8 yıl önce aynı hatayı yaptım gittim en kralından amfili bugünün parası ile 1 asgari ücret maaşına 5+1 ses sitemi aldım ama geldim gördüm ki benim düşündüğüm gibi iş görmüyormuş üstelik evin içinde kablo kalabalığı + gürültü nedeni ile şikayet vs derken zaten istediğim zevki vermiyordu gittim 2+1 aldım kafam rahatladı şimdi 5+1 ses siteminin amfisi ve subwofer ı pc masasının kenarında yatıyor. demek istediğim budur. ama arkadaş mağazaya kurmak için alacaktır o zaman çok hopörler lazımdır ozaman 5+1 ok dir hopörlerden ses çıksın yeter. anladığınız derken bunu kastetmek istemiştim yani ihtiyaç ne için olduğunu bilmediğimiz için önce onu bir öğrenebilsek daha net fikir verebileceğiz ama onu bilemiyoruz.

boran9999

boran9999

Üye
Eğer konu müzikse 1+1 almalısınız anladığım kadarıyla yoğun bass almak istiyorsunuz o zaman uygun fiyata bulursanız bir Creative Gigaworks T3 yanınada Logitech bluetooth audio adaptör aldınızmı duymak istediğinizi duyarsınız yanlız dediğim gibi konu müzikse kesinlikle 1+1 dir. Sağlıcakla

Luck Star

Luck Star

Üye
Valla amfi falan bizde de var abim uğraşıyor onlarla ama bana gelmez. 250 liraya da öyle şey olacağını sanmam. Logitech 2+1 var mesela hem bas hem ses mükemmel. 5+1 olarak benim ki de çok güzel. Başka seçenek yok zaten bas lazımsa subwoofer şart.

• Beğen
Tepkiler: Aybars1979
Musti190738

Musti190738

Üye
    Konu Sahibi
ses kartı ile ses sistemi birbirine ihtiyacınız oranda başlıdır pcde kullanacaksınız belli ki son 3-5 yıldır anakartlar ile birlikte gelen onnoard ses kartları ilave bir ses kartına ihtiyaç duyulmayacak kadar gelişmiş geliyor yinede bunun için anakartınızı detaylı incelemeniz lazım isterseniz tam modeli yazın birlikte bakalım ayrıca 5+1 ses sitemini ne amaçla kulanacaksınız bu da önemli. 5+1 aldığınız zaman herşey tamam olmuyor maalesef bazen o ekstra 3 hopörler hiç bir işe yaramıyor.
hocam anakartım asus-p7h55m 5+1 i pc ye hoparlör olarak kullanacam yani müzik dinlemek için

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Valla amfi falan bizde de var abim uğraşıyor onlarla ama bana gelmez. 250 liraya da öyle şey olacağını sanmam. Logitech 2+1 var mesela hem bas hem ses mükemmel. 5+1 olarak benim ki de çok güzel. Başka seçenek yok zaten bas lazımsa subwoofer şart.

hocam anakartım asus-p7h55m 5+1 i pc ye hoparlör olarak kullanacam yani müzik dinlemek için
bu modelin bir kaç farklı konfirigasyonu var ben en alt model olarak gözüme çarpanına baktım
Realtek® ALC887 8-Channel High Definition Audio CODEC
- Support Jack-dectection, Multi-streaming,Front Panel Jack-Retasking (Only in Mic in port)
- Optical S/PDIF out ports at board & back I/O
ilave ses kart almanızı gerektirecek bir eksiklik yok. mevcut ses kartının optik çıkışı dahi var. bulabilirseniz optik çıkışlı 2+1 girişli ses sistemi gayet sizi tatmin eder özelikle 5+1 aramıyorsanız. optik ses girili sistemler fiyat olarak az biraz daha pahalı olur pc için olan ses sitemlerinden ziyade ev sinema sistemlerine bakmanız gerekir. bütçenizi söyleyebilirseniz o aralıkta bir model bakmaya çalışayım.

5+1 pc için emin olun çok mantıklı bir sistem değil o sistemi kurmanız için 100 metrekareden daha büyük bir odaya ihtiyaç var aksi taktirde zevkten çok işkenceye dönüyor sadece kablolar bile adamı canından bezditmeye yetiyor tecrübe edilmiştir.