3G VINN Modemden Interneti Multi Modemsiz Paylastırma WIFI

Sponsorlu Bağlantılar

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
3G VINN Modemden Interneti Multi Modemsiz Paylastırma WIFI
Burada ki Döküman Bilgi Amaçlıdır.
"ahmetyavuz" Adlı Kullanıcıya Teşekkürü Bir Borç Bilirim

http://www.maxicep.com/network-inte...nlardan-internete-baglanmak-video-447939.html

Ben Sadece Onun Konusunu 3G Modem e Uyarladım.
Anlatım En Amatör Kullanıcıların Anlayacağı Şekilde Yazılmıştır.(Bu yüzden biraz sıkıcı olabilir)

Denetim Masası-Ağ ve Internet-Ağ ve Paylaşım Merkezi-Kablosuz Ağları Yönet
Ekle-Geçici Ağ Oluştur-İleri
Ağ adı: aaa (Herhangi Bir Ağ Adı Oluşturun)
Güvenlik türü: WEP
Güvenlik anahtarı: 12345 (5 Haneli Bir Şifre Oluşturun)
Bu ağı kaydet i Seçin
İleri
Kapat

Kurduğumuz aaa Ağına Tıklayın
Bağdaştırıcı Özellikleri
Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)
Özellikler
Aşağıdaki IP adresini kullan:
IP adresi: 192.168.137.5
Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.137.5
Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:
Tercih edilen DNS sunucusu: 192.168.137.5
Diğer DNS Sunucusu: Boş Bırakınız
Tamam
Kapat

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin
Mobil Geniş Bant Bağlantısı-Sağ Tuş-Özellikler
Özellikler
IP adresi: 192.168.137.1
Varsayılan ağ geçidi: Boş Bırakınız
Tercih edilen DNS sunucusu: Boş Bırakınız
Tamam

Kapatma!

Paylaşım
Internet Bağlantısı Paylaşımı
Diğer ağ Kullanıcıları, bu bilgisayarın Internet bağlantısı
yoluyla bağlansın ı Seçiniz
Özel ağ bağlantısını seçin i Kablosuz Ağ Bağlantısı Yapınız

Ayarlar a Tıklayınız

FTP Sunucusu(Tikle)
Tamam
İnternet Posta Sunucusu(Tikle)
Tamam
Web Sunucusu(Tikle)
Tamam

Tamam

Telefonumuzun Ayarlarını Yapalım
aaa (Ağ Adımıza) Tıkla
Düzenle
Ağ şifrenizi Giriniz
Gelişmiş ayarlara Giriniz
Statik IP yi Seçin
Yerel telefon IP'si
192.168.137.226
Alt ap maskesi
255.255.255.0
Ağ geçidi adresi
192.168.137.5
Statik DNS i Seçin
Sunucu 1
192.168.137.5
Sunucu 2
Boş Bırakınız
Tamam
Kaydet
aaa (Ağ Adımıza) Tıkla
Bağlan

Başka Telefonlar da Bağlanıcaksa IP adresi ndeki 226 Sayısını Her Telefonda Başka Sayı Yapınız.

Bilgisayardan Denemedim Muhtemelen Aynı Ayarlar Geçerlidir.
Telefona Verdiğimiz Değerleri Bilgisayara Vermeliyiz.
Aşağıdaki Değerleri Bağlanıcak Bilgisayara Veriniz.

Kablosuz Ağ Bağlantısı-Sağ Tuş-Özellikler
Özellikler
IP adresi: 192.168.137.226
Varsayılan ağ geçidi: 192.168.137.5
Tercih edilen DNS sunucusu: 192.168.137.5
Tamam
Kapat

Başka Bilgisayarlar da Bağlanıcaksa IP adresi ndeki 226 Sayısını Her Bilgisayarda Başka Sayı Yapınız.

"jeosalih" Adlı Kullanıcıya Paylaşımı Vodafone a Göre Modifiye ettiği için Teşekkür Ederim.
Vodafone Kullanıcıları Aşağıda ki Adımları Takip Ediniz.

Ekle-Geçici Ağ Oluştur-İleri
Ağ adı: aaa (Herhangi Bir Ağ Adı Oluşturun)
Güvenlik türü: WEP
Güvenlik anahtarı: 12345 (5 Haneli Bir Şifre Oluşturun)
Bu ağı kaydet i Seçin
İleri
Kapat

Vodafone Mobile Connect-Sağ Tuş-Özellikler
Paylaşım
Internet Bağlantısı Paylaşımı
Diğer ağ Kullanıcıları, bu bilgisayarın Internet bağlantısı
yoluyla bağlansın ı Seçiniz
Özel ağ bağlantısını seçin i Kablosuz Ağ Bağlantısı Yapınız
Ayarlar a Tıklayınız
Tümünü Tikle (açılanlara tamam de)
Tamam
Tamam

Telefonumuzun Ayarlarını Yapalım
aaa (Ağ Adımıza) Tıkla
Bağlana Tıkla Şifreni Gir
Bağlantı Seçeneklerine Gir
Yeni Bağlantı Oluştur de Listeden WLAN Ağını Seç Ok de Kaydetsin

E176 Model Modeme Sahip Olan Turkcell Kullanıcıları Alttaki Link'e Baksınlar
http://www.maxicep.com/network-inte...multi-modemsiz-paylastirma-wifi-3-518333.html

Bu İşlemleri Yapabilmeniz İçin Bilgisayarınızda Windows 7 İşletim Sistemi Kullanıyor Olmalısınız.
Bilgisayarlar da Wireless Telefonlarda da WIFI Olmalıdır.

jeosalih

jeosalih

Üye
Teşekkürler denemedim şuanda iş yerindeyim. Fakat evde ben de laptopta vodafone mobil modem ile internete bağlanıyorum. Aynı ayarlar vodafone içinde geçerli mi? Bir de pc'nin ayrı bir özelliği olması gerekiyor mu? Misal, bluetooth vs yoksa her laptopta olurmu?

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone dan denemedim muhtemelen olur.
Laptop ta Wireless olması gerekir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu ..

jeosalih

jeosalih

Üye
Bi deneyim akşam olursa çok güzel olur. Sim kart değişmekten sıkılmıştım. Allah razı olsun şimdiden...

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Hepimizden .. Bir yerde tıkanıklık olursa yardımcı olmaya çalışırım ...

jeosalih

jeosalih

Üye
Telefonun ayarlarını yapalım kısmında tıkandım. Telefon N97 Mini. Ağ adıma tıkladığımda düzenle seçeneği yok. Web taraması başlat, bağlan, yenile, bilgiler var. Bağlana tıkladığımda özellik desteklenmiyor diyor.

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Menü-Ayarlar-Bağlantı-WLAN-Seçenekler Ayarlar veya Gelişmiş gibi bir seçenek olması lazım, oraları bir kurcala bakalım.
Benim telefonlar üzerine pek bir fikrim yok. Olmadı bir topic oluşturup sorarsın forumda. Kolay gelsin ...

bycellist

Üye
merabalar öncelikla paylaşımın için teşekkürler. fakat 3. aşamada takıldım biraz win7 hom premium kullanıyorum.

Mobil Geniş Bant Bağlantısı-Sağ Tuş-Özellikler
Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv6)
Özellikler
IP adresi: 192.168.137.1
Varsayılan ağ geçidi: Boş Bırakınız
Tercih edilen DNS sunucusu: Boş Bırakınız
Tamam

bu kısımda takıldım
birde bende
4 (TCP/IPv6)
protokolü yok
4 (TCP/IPv4) ve 6 (TCP/IPv6) var.
mobil geniş bant bağlantısı diye bir şey çıkmıyor
yarıdımlarınız için şimdiden teşekkürler. turk wınn kullanıyorum
:alkis

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
4 (TCP/IPv4) Doğrusu bu olucak düzeltme için teşekkürler.
Mobil Geniş Bant Bağlantısı dediğimiz TCELL HUAWEI Modem için

Burada oluşturduğu bir uygulama, isim farklı olabilir tekrar bir bakarsanız bulabilirsiniz.
Yerel Ağ Bağlantısı, Kablosuz Ağ Bağlantısı gibi ..
Alt açıklamasında;
TCELL
HUAWEI Mobil Connect

Yazan

Dipnot
Bu arada ben E372 Vınn Modem kullanıyorum. Genelde E182 kullanılır. Umarım farklı değildir.

bycellist

Üye
tamam kardeşim buldum. bu arada mobil ağ bağlantısını belgelerimde vınn diye klasör var onun içinde rasphone diye atıyor benim ağ bağdaştırıcılarında göstermiyor. tekrar deneyeceğim yarın yapamazsam kafanı şişirim şimdiden kusura bakma .iyi gecler

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
Hiç önemli değil, önemli olan aşama kaydetmek, umarım olur, iyi günler.

jeosalih

jeosalih

Üye
pm attım sana. Allah razı olsun vodafonunki farklıymış deneye kendim buldum vodafonun ayarlarını yolladım pm'de. Belki daha sonra lazım olur.

bycellist

Üye
meraba bu ayarların her birin teker teker yaptım fakat turkcell vın bağlantısına sağ tıkladığım zaman özellikler kısmında 4 (TCP/IPv4) protokolüne giriyorum ip adresine yazılan rakamlarıda giriyorum ALT AĞ MASKESİ bölümü yok. buraya yazılan numaraları giremiyorum. bu rağmen devam ediyorm. paylaşım vs. bütün ayarları yapıyorum. bağlantıya tıkladığım zaman hata veriyor ve internete girmiyor. neden olabilir. bu menünün olmamasındanmı kaynaklanıyor

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
pm attım sana. Allah razı olsun vodafonunki farklıymış deneye kendim buldum vodafonun ayarlarını yolladım pm'de. Belki daha sonra lazım olur.

Hepimizden. Ayarları Konunun Altında Paylaştım. İş Birliği İçin Ayrıca Teşekkürler.

----------Eklendi @ 00:50:20 ---------- Yazıldı @ 00:47:16 ----------

meraba bu ayarların her birin teker teker yaptım fakat turkcell vın bağlantısına sağ tıkladığım zaman özellikler kısmında 4 (TCP/IPv4) protokolüne giriyorum ip adresine yazılan rakamlarıda giriyorum ALT AĞ MASKESİ bölümü yok. buraya yazılan numaraları giremiyorum. bu rağmen devam ediyorm. paylaşım vs. bütün ayarları yapıyorum. bağlantıya tıkladığım zaman hata veriyor ve internete girmiyor. neden olabilir. bu menünün olmamasındanmı kaynaklanıyor

Üstad birde jeosalih Adlı Kullanıcının Gösterdiği Yolu Dener misin. Benimde Pek Fazla Network Bilgim Yok. Denedikten Sonra Sonucu Paylaşırsan Sevinirim.
Hayırlı Geceler...

hiddensoul

Üye
beyler merhaba. öncelikle muhteşem bi paylaşım. beni hem kablosuz modem masrafından ama daha da önemlisi canım us robotics'imden ayrılmak zorunda bırakmadınız :)

ancak bir sorunum var. dün gece ilk mesajdaki ayarları yaptım, 1-2 saat uğraştıktan sonra ipod touch (iphone'un telefonsuz olanı) aracılığıyla çatır çutur dolaştım bütün gün boyunca nette. acayip de mutlu bi adamdım. yani ayarlar işe yaradı.
ama az önce ne olduysa oldu ve ipod touch, yöneltici ve DNS adreslerini alamamaya ve internete bağlanamamaya başladı. kablosuz ağını 2 kere sildim, tekrar kurdum ama hiç bi işe yaramadı. neden kaynaklanıyo olabilir problem?

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
beyler merhaba. öncelikle muhteşem bi paylaşım. beni hem kablosuz modem masrafından ama daha da önemlisi canım us robotics'imden ayrılmak zorunda bırakmadınız :)

ancak bir sorunum var. dün gece ilk mesajdaki ayarları yaptım, 1-2 saat uğraştıktan sonra ipod touch (iphone'un telefonsuz olanı) aracılığıyla çatır çutur dolaştım bütün gün boyunca nette. acayip de mutlu bi adamdım. yani ayarlar işe yaradı.
ama az önce ne olduysa oldu ve ipod touch, yöneltici ve DNS adreslerini alamamaya ve internete bağlanamamaya başladı. kablosuz ağını 2 kere sildim, tekrar kurdum ama hiç bi işe yaramadı. neden kaynaklanıyo olabilir problem?

Şimdi duruma tam hakim olamamakla birlikte yardımcı olmaya çalışayım .. Sanki bana da aynısı olur gibi olmuştu daha sonra ayarları tekrar girdiğimde sorun kalmamıştı ..

1. Adım: Ayarlar için anlatılanları tek tek takip edip tekrar yapman .. (usanmadan yoksa ben çoktaan vazgeçmiştim bu olaydan:)
2. Adım: Şimdi ipod touch da ki vede bilgisayarda ki ayarları aynı yöntemleri izleyerek(dediğin gibi ağıda silerek) otomatiğe eski ayarlarına alalım .. Aynı ayarlara ip adresi verirken son numaralarını (192.168.137.5 mesela burda ki 5 i) farklı verelim .. belki ip çakışması gelişmiştir ..
3. Adım: Buda mı olmadı klasik Türk işini dönücez demektir :) ipod touch unuza reset atıp fabrika ayarlarına döndürün. Bu olmazsa modeminize reset atın ve buda olmazsa hem bilgisayaranıza(format) hem ipod touch unuza hemde modeminize reset atıp ayarları tekrar giriniz. (umarım iş buraya kadar gelmez:)

Son olarakta hangi adımda sonuca ulaştığınızı veya sonuçsuz kaldığınızı belirtirseniz memnun olurum .. (umarım robotics inden ayrılmazsın;)

Hayırlı Günler ...

----------Eklendi @ 12:18:22 ---------- Yazıldı @ 12:16:44 ----------

Bilmiyorum hatırlatmaya gerek var mı ama burada ki bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır. Kullanılması durumunda hiç bir yasal sorumluluk kabül etmiyorum ..

Saygılar ...

hiddensoul

Üye
1. aşamayı yapınca yine düzeldi :)
bu arada ben normal adsl hattını değil vodafone vodemden aldığım 3gyi paylaştırmaya çalışıyorum, onu ilk mesajımda söylemeyi unuttum. bu yüzden ip'leri otomatik alıyor, ilk mesajda jeosalih adlı kullanıcının yazdığı gibi yaptım yani her şeyi. sadece erişilemeyen sitelere girebilmek için ...222.222 ve ...220.220'yi giriyorum vodem'in ip ayarlarından. acaba bu etkiliyor olabilir mi her seferinde dns ve yönelticiyi alamamasını?

jeosalih

jeosalih

Üye
ondandır kesinlikle ben şuan bile cepten bağlanıyorum. 3g yi paylaştırdım. harika çalışıyor. dns den olabilir

GSunes

GSunes

Üye
    Konu Sahibi
1. aşamayı yapınca yine düzeldi :)
bu arada ben normal adsl hattını değil vodafone vodemden aldığım 3gyi paylaştırmaya çalışıyorum, onu ilk mesajımda söylemeyi unuttum. bu yüzden ip'leri otomatik alıyor, ilk mesajda jeosalih adlı kullanıcının yazdığı gibi yaptım yani her şeyi. sadece erişilemeyen sitelere girebilmek için ...222.222 ve ...220.220'yi giriyorum vodem'in ip ayarlarından. acaba bu etkiliyor olabilir mi her seferinde dns ve yönelticiyi alamamasını?

güzell .. :)

Hayırlı Akşamlar ...

lnstigater

Üye
Ya kusura bakmayın uplamak gibi olabilir ama benim bu konuyla ilgili bir sorunum var, Vınn'ı takıp bağlantıyı sağladığımda Mobil Genişbant Bağlantısı gibi birşey bende ağ bağlantılarında gözükmüyor. Diğer tüm ağlar mevcut ancak o yok. Dolayısıyla özelliklerine giremiyorum. Turkcell VINN Huawei E176 kullanıyorum ancak bağlantı paylaşımı yapamıyorum.:vur

Connectify falan önerdiler ancak program yüklenirken VINN bağlantı portları ile çakışıyor ve yükleme yarıda kalıyor. Ne connectify ne de Vınn programı açılıyor. Sistem geri yükleme ile düzelttim bilgisayar düzelttim düşünün. Galiba bilmediğim bir şey var, yardımcı olursanız sevinirim.

İyi forumlar.

Üst Alt