2016 Renault Megane GT incelemesi

Sponsorlu Bağlantılar

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
2016 Renault Megane GT incelemesi
Bir Renault Megane incelemesiyle tekrar sizinleyiz ve bu kez sizlere yeni 4. nesil performans odaklı 2016 Renault Megane GT incelemesini sunacağız.
Söylediğimiz gibi otomobil, Renault Megane’ın yeni 4. nesil versiyonu. Otomobil Ford Focus ve Volkswagen Golf‘e benzerliğiyle dikkat çekiyor. Hangi yönden bakarsanız bakın, yeni Megane C segmenti hatchback araçlarla sıkı bir yarışa gireceğe benziyor.


Yeni Megane’ın başarılı olması için önceki araçlardan bir tık önde olması gerekiyor elbette. 3. nesil Renault Megane bildiğiniz üzere 2008 yılında sürücülerle buluşmuştu. Araç o zamanlar yeni görünümüne ve donanımına rağmen pek de hoş karşılanmamıştı.

2016 Renault Megane GT, önden çekişli ve turbo beslemeli benzin ve dizel motoruna sahip bir hatchback olarak karşımıza çıkıyor. Dış görünümü 2016 yılına yakışacak güzellikte olan otomobilin içi ise modern bir görünüme sahip ve yapımında kalite ön planda tutulmuş. Aracın ekipman listesi ise hala düzenleme aşamasında.

Otomobil, pek çok yenilikle sürücülerin beğenisine sunulacak. Sadece kozmetik değil, aracın performansı da sürücülerin takdirini kazanacağa benziyor.

Yeni nesil Renault Megane GT, 1.6 litre, 4 silindirli turbo beslemeli benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Araç ayrıca 202bhp motor gücüne ve otomatik çift kavramalı vitese sahip olacak. Yeni Megane’ın 0’dan 100 kilometreye 7.1 saniyede çıkacağı ve maksimum hızının 233 km/s olacağı söyleniyor.

Yeni GT, Renault’nun yeni 4Control, Launch Control gibi özelliklerle birlikte gelecek.

Otomobil hakkında olumlu bir görüşe sahip olmanız için tabii ki otomobili test etmeniz gerek, yola nasıl hakim olduğunu görmeniz gerek. Otomobil içinde otobanda giderken ne kadar sessiz bir araç olduğunu anlıyorsunuz, sadece az bir miktarda rüzgar sesini hissediyorsunuz. Ayrıca konforlu koltuklara sahip olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Düşük hızlarda, 4Control sistemi aracın kıvraklığını sağlarken, yüksek hızlarda ise aracın tutarlı olmasını sağlıyor.

Bir hatchback arabanın pratik ve kullanışlı olması gerekiyor, yeni GT’de bunlar var. Aracın bagajına gelirsek 384 litre ile Opel Astra‘nın ve Volkswagen Golf‘un bagajından daha geniş bir hacme sahip.

Genel olarak baktığımızda sürücülerin bu aracı tercih edebileceklerini görebiliyoruz. Konfor, kullanışlılık ve görünüme baktığımızda diğer hatchbackler ile yarışabileceğini görüyoruz. Otomobilin fiyatına gelirsek, 25.000 Sterlinden satışa sunulacağını öngörürsek ülkemizdeki kuru dikkate alırsak 100.000 TL’den satışa sunulabilir.

Lokasyon: Lizbon,Portekiz

Satışa çıkacağı tarih: 2016 Yazı

Fiyat: 25.000 Sterlin

Motor: 4 silindirli, 1616cc, turbo beslemeli, benzinli.

Motor gücü: 202bhp

Ağırlık: 1392 kg

0-100 km/s: 7.1 saniye

Maksimum hız: 233 km/s

Kaynak:
 


Üst Alt