18 yasindayim is ariyorum ne yapmaliyim

Sponsorlu Bağlantılar

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
18 yasindayim is ariyorum ne yapmaliyim
Selamin aleykum hocam 18 yasina gircem3 ay sonra ygs ye hazirlaniyorum sinavdan sonra telefon almak icin is ariyorum babam bilgisayar alcak ben telefo 2000 lira biriktirebilecegim bi is lazim ankaradayim amelelik yap gunluk 60 lira dediler ama varmi o tarz parasi iyi olan is

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Guncel

Never Back Down

Never Back Down

Üye
Selamin aleykum hocam 18 yasina gircem3 ay sonra ygs ye hazirlaniyorum sinavdan sonra telefon almak icin is ariyorum babam bilgisayar alcak ben telefo 2000 lira biriktirebilecegim bi is lazim ankaradayim amelelik yap gunluk 60 lira dediler ama varmi o tarz parasi iyi olan is
taksicilik

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Ygs den cikica hemen ehliyete nasi alayim sinav kasimda :D

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Garson,komi,bulasikci,asci yardimcisi,ofis boy,market yada bakkal gibi yerlerde dagitim elemani vs vs hic degilse amelelikten iyidir bunlar,tahmini bu islerden asgari ucret alirsin,ayda 2 bin ve uzeri almayi planliyorsan tecrube sahibi ve elinde bir belge olmasi lazim,yoksa kolay kolay kimse asgari ucretten yuksek vermiyor o bolumlerde,universiteyi bitirip is e atildigin zaman gercek anlamda duzgun bir parayi o zaman kazanirsin

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve avast
avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Telefon degistirmek icin iki uc ay ankarada calisacagim ama dediginiz gibi nerden bulurum nasi basviru yaparim

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Arkadaş daha yeni 18ine girecek, sen taksicilik diyorsun :ah
ve aleykümselâm.
@avast kardeşim, sana tavsiyem yerinde olsam girerim bir inşaata yada 60:tl: yevmiye veren bir işe (normalde amele yevmiyesi 60-80₺ arası değişiyor, bazen de 100₺'yi de buluyor ama biz 60₺'den hesaplarsak) , sadece 1.5 ay çalışarak 60:tl:'den 2.700 :tl: kazanırsın. aylık 1.800:tl:'ye geliyor. Bir düşün, hatta hiç düşünme direk varsa gir kardeşim. Gerekirse biz de destek oluruz 3-5 kuruş (yada en azından ben olurum).
Sen yine de bi düşün, elinde şuan herhangi bir meslek olmadığı için tek bu işten en iyi para alabilirsin. Üstelik 8 saat çalışıyorsun (sabah8-akşam5, öğle12-1 yemek molası, tabi arada çay arası falan da veriyorlar, pazar günleri izninde var, en güzeli ise böyle inşaat firmaları daha ilk girdiğin gün sigortanı yapıyor) bu durum için en iyi para kazanmanın yolu bu.
Benden sana bir abi tavsiyesi, yine de karar senin kardeşim.

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Allah razi olsun keciorendeyim universiteye hazirlaniyorum sinavdan bir hafta sonra bulabilirsem dedigin gibi bi yer hemen gircem

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Allah razi olsun keciorendeyim universiteye hazirlaniyorum sinavdan bir hafta sonra bulabilirsem dedigin gibi bi yer hemen gircem

Rica ederim, inşallah kardeşim.
Düzeltme yaptım, tekrar okur musun?
Bu arada, 2 ayda 3.600₺ eder. Deli para değil mi:)

DalvikCache

DalvikCache

Üye
heh vay anasını be bende kargo aktarmasında çalışıyorum akşam 5 gece 2 saadece saat 10 da yarım saatlik yemek molası bunun dışında aralıksız koli taşıma ve aldığım maaş 803 lira günlüğüm 26 liraya geliyor. Bana günde 60 lira verecek yer olsa uçarak giderimüstelik aldığım bu kadarcık paranın yanında her akşam kol bacak bel ağrısından yatamamak ta cabası

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
nokia_belle

nokia_belle

Üye
İs ilanlarina bakarsan sana uygun birsey cikar ama urun paketleme icin calisan arayan firmalar olur,ona tecrube falan istemezler yada bazi buyuk firinlarda ekmek kasalama icin calisanan ararlar,hemde yiyecek yonunden de skntda cekmezsin,yemek satini bekleme gibi derdin olmaz ekmek veya diger urunler cikinca arada tirtiklayip mideye indirirsin,tabi bu is genelde geceden baslar,bir ara,aracla ekmek dagitimindaydim basimi kasiyacak zaman bulamiyordum,sonra satis-pazarlama isine girdim ama buda yogun olsada aracla gezsemde,maas ve sattigim urunden komisyon aliyorum,yorucu olsada isim eylenceli. Aslinda maas ve yaninda,sattigin urunlere karsilik komisyon alacagin bir is yerinde calisirsan,urun satisinida iyi gerceklestirirsen maasin 2 katina bile gelmis oluyor. Sen basta sunu yapicaksin parayi biriktirmen icin yol ve yiyecek masraflarinda olmamasi lazim ki,o para biriksin,yol masrafin olursa ve yiyecek masrafinda olursa,o para birikmiyor ay sonunda aldigin paranin saniyesinde gidecek yeri cikiyor,masraf cikarmayacagin bir is olmasi lazim,tanidiklarinin yaninda bir is bulursan olur aslinda,tabi dedigim gibi dolgun maasli bir yer bulsanda yol masrafin fazlaysa,ay sonunda elinde para kalmaz,pul kalir

Tmobile

Tmobile

Üye
heh vay anasını be bende kargo aktarmasında çalışıyorum akşam 5 gece 2 saadece saat 10 da yarım saatlik yemek molası bunun dışında aralıksız koli taşıma ve aldığım maaş 803 lira günlüğüm 26 liraya geliyor. Bana günde 60 lira verecek yer olsa uçarak giderimüstelik aldığım bu kadarcık paranın yanında her akşam kol bacak bel ağrısından yatamamak ta cabası
17 yaşında nasıl kargoya girdin ? :D

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Yol param yemek param babamdan bem sadece calisacak yer bumaliyim

alyuz41

alyuz41

Üye
Kardeşim ben 16 yaşında Burger King'e girmiştim ve 2.5 sene çalıştım hiç sigortam aksamadı maaşım aksamadı ve rütbe kazanmıştım. Okumasan bile sana bir kariyer fırsatı veriyor. Bence Burger King'e başvur %100 alıyorlar zaten. rahat iş ve yaşıtlarının ortamı var. eğlence si yemekleri çok güzel :D Öneririm bak.

• Beğen
Tepkiler: avast
avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Cok mantikli geldi suanda maas nasil ve mesela gidip kizilayda hatay sokaktaki ne gidip kime basvurcam nasi basvurcamcmesela

alyuz41

alyuz41

Üye
Herhangi bir burger king restorantına giderek kasadaki çalışandan müdürü görmeyi rica et. Kendisi çağıracaktır ve iş başvurusuna geldiğini söyle. Müdür sana kalem ve başvuru kağıdı verecek. Gerekli alanları doldur. Kendilerine teslim et. Onlar seni arayacaktır, gerçekten ararlar eleman fazlalığı yoksa alırlar. Almasalar bile başka restorantlara yönlendirebilirler. Burger king güzel ortam. Asosyal biriysen sosyalleştiriyor, paran guzel sigortan kesin var. Yemek sorunun yok soğukta çalışma sorunu yok. Tek sorun ayakta duruyorsun ve sürekli iş var. Aslında sürekli iş olması zamanın hızlı geçmesine yarıyor. Ben uzun süre çalıştım yapmadığım iş öğrenmediğim şey kalmadı BK ile ilgili :) Öneririm kardeşim

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
Asgari cretmi sabah aksam kac birde yaz tatilinde gidicem girme ihtimalim dusukmu

alyuz41

alyuz41

Üye
8 saat çalışıyorsun. Mesai veriyorlar kalırsan eğer. Yazın çıkarsın işten ya da bir bahane gösterirsin müdüre öyle izin alabilirsin. Ama gerçekten okurup çalışabilirim ve para kazanıp kendi istediklerimi kendi param ile almak istiyorum ve hayatı öğrenmek istiyorum diyorsan işe gir ve çalışmaya devam et. 15 ocak'ta 20 oldum 4 senedir çalısıyorum :D 2.5 senesi burger kingde

avast

avast

Üye
    Konu Sahibi
8 saat çalışıyorsun. Mesai veriyorlar kalırsan eğer. Yazın çıkarsın işten ya da bir bahane gösterirsin müdüre öyle izin alabilirsin. Ama gerçekten okurup çalışabilirim ve para kazanıp kendi istediklerimi kendi param ile almak istiyorum ve hayatı öğrenmek istiyorum diyorsan işe gir ve çalışmaya devam et. 15 ocak'ta 20 oldum 4 senedir çalısıyorum :D 2.5 senesi burger kingde
Valla hocam ben haziran yada temmuzda ise gircem 2 3 ay calissam telefon icin 5s almayi planliyorum :D

alyuz41

alyuz41

Üye
5S al tersten görürsün artık şeyi :D Git WP8 forumuna bak. Artık piyasa WP8 ;)

Kısmet ise seneye kadar bende Nokia Lumia 1520-1525-1820 üçünden birisini almayı düşünüyorum :D