Telefon Tavsiyesi 1000 Liraya Telefon Tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
1000 Liraya Telefon Tavsiyesi
Arkadaşlar şu zamanlarda elime bir miktar para geçecek, yaklaşık 750 lira. Elimde şu an Discovery I var. Bunu da ikinci elden 300-325 liraya satmayı planlıyorum, ediyor 1050 lira. 0-2.el farketmez telefon tavsiyeleriniz alabilir miyim ? Telefondan beklentilerim, %35 oyun, %25 sosyal, %40 müzik. Yüzde değerlerinin çokta önemi yok anlayacağınız her dalda ortalama başarısı olan bir telefon arıyorum. Aklımda birkaç model var.

Asus Zenfone 2 16GB ( Hafıza kartı takıldığından ve hafıza kartına uygulama taşınabildiğinden 16GB modelini düşünüyorum. Ancak modelleri konusunda kafam karışık, Vatan Bilgisayarda ZE551ML yazıyor, işlemciye 1.8GHz yazıyor RAM'e 4GB yazıyor. Hiçbiri birbirini tutmuyor. Ayrıca boyut ve ağırlık konusunda sıkıntıları var.)

LG G3 2.El ( Bu telefon biraz bütçe zorluyor. Ancak bütçe yeterse bu da seçeneklerim arasında. Bunda uygulamaların hafıza kartına taşınıp taşınmadığını bilmiyorum.)

LG G2 32GB ( Buda 800 liralık 2. el fiyatıyla bütçe dostu bir seçeneğim. Hafıza kartı takılmadığı için 32GB'lik versiyonu düşünüyorum.)

Sony Xperia Z2 ( Bu telefon hakkında pek söylenecek birşey yok. G3 ile hemen hemen eşdeğer telefon. )

Rygebin

Rygebin

Üye
Hocam Zaten Asus Zenfone 'yi kimse anlamıyor lansmanda bile yanlış yazdılar o değerleri. Onlar anlasa şaşardım.

Rygebin

Rygebin

Üye
Tavsiyem Z2 dır. Hiçbir sıkıntı yaşamassiniz güncelleme takıntınız var da Z bile android M alıyor Z2 8.0 i devirir :D. Hiç neyse Lgnin bu konuda aşırı sıkıntıları var. G2 ye android m gelmeyecek mesela.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiyem Z2 dır. Hiçbir sıkıntı yaşamassiniz güncelleme takıntınız var da Z bile android M alıyor Z2 8.0 i devirir :D. Hiç neyse Lgnin bu konuda aşırı sıkıntıları var. G2 ye android m gelmeyecek mesela.
Evet G2'ye 6.0 gelmeyeceğini biliyorum. Ancak aralarında en uygun fiyatlısı olduğundan dolayı :) Z2 G3 ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip. Neden Z2 ? G3'te 6.0 alacak.
@kaankulahli

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
1050 ye 2.el dışında zor bulursun z2. C4 e bir bak derim

Rygebin

Rygebin

Üye
Evet G2'ye 6.0 gelmeyeceğini biliyorum. Ancak aralarında en uygun fiyatlısı olduğundan dolayı :) Z2 G3 ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip. Neden Z2 ? G3'te 6.0 alacak.
@kaankulahli
Hocam G3 Z2 den daha az performans alıyor. İkisi de bariz ısınsa da Z2 biraz daha iyi olabilir. Tek sorun 4K çekimlerde 10 dakika sonra telefonun ben ısındım diyip kamerayı kapatması. Ayrıca G2 Android M i almadıysa G3 te fazla birşey almayacak gibi gözüküyor.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
1050 ye 2.el dışında zor bulursun z2. C4 e bir bak derim
2. El 0 pek farketmez dedim zaten. Ancak Zenfone 2 1100 liraya bulunuyor.
Hocam G3 Z2 den daha az performans alıyor. İkisi de bariz ısınsa da Z2 biraz daha iyi olabilir. Tek sorun 4K çekimlerde 10 dakika sonra telefonun ben ısındım diyip kamerayı kapatması. Ayrıca G2 Android M i almadıysa G3 te fazla birşey almayacak gibi gözüküyor.
Peki Zen2 ile Z2 karşılaşırsa?
@kaankulahli Birkaç araştırmadan sonra kafam iyice Z2'ye yatmaya başladı. G3 ile 2. el fiyatları neredeyse tamamen aynı. İki cihazı da elime alıp inceleme şansım olsa çok daha kolay karar vereceğim aslında...

Marco Laren

Marco Laren

Üye
m2 note cok iyidir.

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Zenfone 2 ye bulaşma o zaman
Gm den çıkıp meizu'ya git, asusa gitme

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Zenfone 2 ye bulaşma o zaman
Gm den çıkıp meizu'ya git, asusa gitme
Boyutu ve ağırlığı nedeniyle ondan da soğudum zaten. Aklıma G3 ve Z2 var. Emin olduğum tek nokta var ki ikisi de beni üzmeyecek, aldığım zaman keşke öbürünü alsaydım dedirtmeyecek telefonlar. Bu yüzden tasarımı hoşuma gideni alayım diyorum, ikisininde arka kapak bölümü çok hoşuma gidiyor :hmmm Ancak neredeyse çerçevesiz tasarım nedeniyle G3'e sıcak bakmaya başladım tekrar. En kısa sürede bir teknoloji markete gidip iki cihazı da elime alacağım.

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
G3 2k ekranı yüzünden sorunlu bir telefon. En son noldu bilmem ama ısınma sorunu fena

byAndroid

byAndroid

Üye
G3 alınmaz yapmayın böyle bu hata. Z2 sorunlu gelirse vay halinize geçmiş olsun

0MG90

0MG90

Üye
İkinci el almayın bence. Paranızı biraz daha biriktirin yeni telefonlar tanıtılacak hatta birkaçı tanıtıldı diğerlerinin fiyatı iyice düşer o zaman karar verirsiniz.

CsWqIve34

Üye
hocam bence biraz daha para bulup 1250-1300 e z2 al butceyi zorlayabileceksen

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
İkinci el almayın bence. Paranızı biraz daha biriktirin yeni telefonlar tanıtılacak hatta birkaçı tanıtıldı diğerlerinin fiyatı iyice düşer o zaman karar verirsiniz.
İkinci el dışında alabileceğimi sanmıyorum. Çünkü bende şu an belirli bir bütçe var 300 lira. Bu yazın bizim fındığımız vardı onu topladık ben uğraştım sadece neredeyse, oradan babam para verecek bana. 500 liradan daha fazlasını vereceğini sanmıyorum. Bu yüzden 1100 liraya ancak 2. el telefonlar işimi görüyor. Biraz daha beklersem elimde ki telefonun değeri iyice yerlere düşecek.
Z2 sorunlu gelirse vay halinize geçmiş olsun
Derken ?
G3 2k ekranı yüzünden sorunlu bir telefon. En son noldu bilmem ama ısınma sorunu fena
Bu ısınma sorunu dedikleri nasıl bir şey ki ? Yani ben telefonu alıp Facebook'ta, Whatsapp'ta Instagram'da gezinirken normal ısının üstüne çıkıyor mu ? Telefon kapanıyor mu ? Veya bir Asphalt 8 oynarken çok ısındığı için oyunu falan kapatıyor mu ?

byAndroid

byAndroid

Üye
İkinci el dışında alabileceğimi sanmıyorum. Çünkü bende şu an belirli bir bütçe var 300 lira. Bu yazın bizim fındığımız vardı onu topladık ben uğraştım sadece neredeyse, oradan babam para verecek bana. 500 liradan daha fazlasını vereceğini sanmıyorum. Bu yüzden 1100 liraya ancak 2. el telefonlar işimi görüyor. Biraz daha beklersem elimde ki telefonun değeri iyice yerlere düşecek.

Derken ?

Bu ısınma sorunu dedikleri nasıl bir şey ki ? Yani ben telefonu alıp Facebook'ta, Whatsapp'ta Instagram'da gezinirken normal ısının üstüne çıkıyor mu ? Telefon kapanıyor mu ? Veya bir Asphalt 8 oynarken çok ısındığı için oyunu falan kapatıyor mu ?
Kasa açıklığı, su geçirme, ısınma sorunu, dokunmatik sorunu

guide08

guide08

Üye
Meizu 5 Pro veya Casper v9

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye

Derken ?

Ben söylentileri söyledim yoksa hiç kullanmadım. Ama 2 k ekran dediğimiz şeyi sırf ilk bizde olsun diye sundu lg.tabi donanımda kaldırmayınca ısınma sorunu normal.baya alay konusu olmuştu üstüne yumurta kıran filan vardı