Telefon Tavsiyesi 1.300 TL

Sponsorlu Bağlantılar

suleymaneser

suleymaneser

Üye
    Konu Sahibi
O cihazlar yeni o yüzden algı şu an eski samsungların durumuna gore "adı çıkar dokuza inmez sekize" misali ama pazar payı başka söylüyor :D

Sent from mTalk using lumia950
Tabikide pazar payı yüksek olacak samsungun, telefoncular orta yaş grubuna ve özellikle teknolojiyle hiç ilgilenmeyen insanlara daha kolay satabilmek için kelimenin tam anlamıyla samsung telefonları allayıp pullayıp iteliyorlar. Pazar payını, nitelikli kullanıcılara indirgeyecek olursak Samsungun ilk beşte yeri olacağını düşünmüyorum.

Lumia 520 cihazımdan mTalk ile gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: sfgnrl

byAndroid

byAndroid

Üye
Samsung imajını 2 yıldır düzeltti ve de düzeltmeye devam ediyor, note 4, s5 ve J, A ve 2016 serileriyle kendini düzelmiştir. S3 çok sorunlu katılıyorum :D toucwiz o zamanlar çok ağırdı

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Ne konuda? Telefon için mi kulaklık için mi?

2 haftadır mi 5 64 kullanıyorum cihaz hakkında merak ettiğiniz birşey varsa diye dedim. Kulaklık olarak ne almayı düşünüyorsunuz ki?

suleymaneser

suleymaneser

Üye
    Konu Sahibi
2 haftadır mi 5 64 kullanıyorum cihaz hakkında merak ettiğiniz birşey varsa diye dedim. Kulaklık olarak ne almayı düşünüyorsunuz ki?
Kulaklık olarak, uyumlu olması için Mi almak istiyorum aslında ama pek bir bilgim yok, üstte bir arkadaş Mi kulaklık önermişti onu araştıracağım. Hocam cihazın donanımsal olarak bilmediğim bir şeyi kalmadı ancak yazılım yani ara yüz olarak herşeyini ama herşeyini merak ediyorum. İnceleme videolarında arayuz üzerinde pek durulmamış benim için yeterli bir kaynak bulamadım, eğer var ise bildiğiniz paylaşır mısınız? Yok ise sizden rica etsem hem kendim hemde Miui'yi merak eden tüm arkadaşlar adına ekran videosu çekme uygulamasıyla telefonun arayuzunu, Ayarlardan tutup kamera arayuzunu vs vs bir video olarak paylaşabilirmisiniz?

Eğer yapamayacaksanız canınız sağolsun, pm den bol bol ekran görüntüsü istiyorum :)

Cihaz elime geçtiğinde en az yarım saatlik bir arayuz videosu çekeceğim[emoji5]

furyzer0

furyzer0

Üye
Tabikide pazar payı yüksek olacak samsungun, telefoncular orta yaş grubuna ve özellikle teknolojiyle hiç ilgilenmeyen insanlara daha kolay satabilmek için kelimenin tam anlamıyla samsung telefonları allayıp pullayıp iteliyorlar. Pazar payını, nitelikli kullanıcılara indirgeyecek olursak Samsungun ilk beşte yeri olacağını düşünmüyorum.

Evet 2 yıl once ben de aynısını söylerdim tam olarak ancak şu an ki s6 ve s7 gayet iyi cihazlar kulaklik olarak Xiaomi nun piston 2 ve 3 kulakliklari cok iyi ben alamadim ama sen alabilirsen al derim

-_SEFA_-

-_SEFA_-

Üye
Kulaklık olarak, uyumlu olması için Mi almak istiyorum aslında ama pek bir bilgim yok, üstte bir arkadaş Mi kulaklık önermişti onu araştıracağım. Hocam cihazın donanımsal olarak bilmediğim bir şeyi kalmadı ancak yazılım yani ara yüz olarak herşeyini ama herşeyini merak ediyorum. İnceleme videolarında arayuz üzerinde pek durulmamış benim için yeterli bir kaynak bulamadım, eğer var ise bildiğiniz paylaşır mısınız? Yok ise sizden rica etsem hem kendim hemde Miui'yi merak eden tüm arkadaşlar adına ekran videosu çekme uygulamasıyla telefonun arayuzunu, Ayarlardan tutup kamera arayuzunu vs vs bir video olarak paylaşabilirmisiniz?

Eğer yapamayacaksanız canınız sağolsun, pm den bol bol ekran görüntüsü istiyorum :)

Cihaz elime geçtiğinde en az yarım saatlik bir arayuz videosu çekeceğim[emoji5]

Dostum kulaklık olarak ben piston 3 ve hybrit kullandım hybrit daha iyi basslar çok iyi mid ve tiz de iyi dengeyi iyi sağlamışlar.
Bir önceki cihazim mi note pro idi onda hifi olduğu için ses kalitesi çok daha iyiydi ama mi5 de idare eder.
Şuan wefi erisimim yok şehir disindayim ama pazar günü İstanbul da p.tesi Kocaeli de olucam bu illerden birindeyseniz arayuzu kendiniz inceleyebilirsiniz. Mi4 videoları çok daha fazla onun videolarında arayüz incelemesini daha rahat bulabilirsiniz. Yada miui 7 , miui 8 inceleme diye aramanizda bence yeterli olur

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Android cihazım olmadığı için WP style olanı deneme imkanım olmadı ama isminden yola çıkarak uygulamanın/launcherin özgünlüğüne kahkahalar atılabilir. Windows Phone tasarımını androide uygulamak kişiselleştirmek olur, ama forumda dun yazan bir arkadaş gibi note3 kullanıyorum miuı yükleyeceğim diyen oluyorsa bu samsungun başarısızlığı değil midir? Rica ediyorum, herkes tabikide kendi kullandığını iyi göstermeye çalışacaktır bana gelin sony lg apple savunun ama samsung olmaz ya olmaz.
Ekleme: Her ne kadar Mi 5 için göz ardı ettiğim ve asla kullanmayacak olduğum bir özellik olsa da, Windows Mobile romu yüklenebiliyor bildiğim kadarıyla. Bakın ben şuan kullandığım telefonu ve sistemini eleştiriyorum, bu kadar beğenilen bir tasarım tile ve hamburger tasarımından bahsediyorum, bu kadar kötü kullanılamazdı.

Ben maalesef eleştiremiyorum çünkü cihazdan fazlasıyla memnunum bu 3. Samsung cihazım ve beni hiç uzmedi hem kullanım olarak hem servis kalitesi olarak. Bugün arkadaşımın arka cebindeki iphone 6s cihazı arabaya binince yamuldu ve ekranı çatladı çocuk eliyle büküp düzeltti öyle kullanıyor garibim hadi Savun bu cihazı hanı çok paradan bahsediyorsun ya arayüzü geç cihaz sağlam bile değil :)

Bu arada çöp dediğin marka andaroid sisteminde birinci sırada olabilir mi? Bu kadar insan saf mi acaba kötü olan bir cihazı tercih ediyorlar?
Nova zaten düz android launcherı wp8 de adından belli ayrıca wp nin orijinal launcherının yanından bile geçemez kullandım çok dandik efektleri orjinaline gore. next launcherı kullandım tamam bu özgün ama bunun tasarımı da eski minimal tasarım var artık bu launcher ise minimal tasarımla alakası yok launcher x i denemedim bir şey diyemem.sorun da bu zaten güzeller özgün değil özgünler kaliteli değil o zaman kişiselleştirilebilir olmasının anlamı kalmıyor yine aynı tasarımı kullanıyorsun

Özgün olarak ne bekliyorsunuz cihaza ne yapacak? Ana sayfa geçişi ve menü, birkaçta efekt yanı beklenti ne? Wp arayüzü yapmış adamlar diyorsun ki bune ya orijinali daha güzel... Orijinal olduğu için olabilir mi??

byAndroid

byAndroid

Üye
Neyse konuyu dagitmayalim. Konumuz xiaomi ve Miui arayüzü

suleymaneser

suleymaneser

Üye
    Konu Sahibi
Neyse konuyu dagitmayalim. Konumuz xiaomi ve Miui arayüzü

Konumuz dağılmasın evet.

Yukarıdaki konu dışındaki konuşulanları farklı bir başlıkta konuşursak daha düzenli ve daha faydalı olacaktır. Teşekkürler

furyzer0

furyzer0

Üye
Ben maalesef eleştiremiyorum çünkü cihazdan fazlasıyla memnunum bu 3. Samsung cihazım ve beni hiç uzmedi hem kullanım olarak hem servis kalitesi olarak. Bugün arkadaşımın arka cebindeki iphone 6s cihazı arabaya binince yamuldu ve ekranı çatladı çocuk eliyle büküp düzeltti öyle kullanıyor garibim hadi Savun bu cihazı hanı çok paradan bahsediyorsun ya arayüzü geç cihaz sağlam bile değil :)

Bu arada çöp dediğin marka andaroid sisteminde birinci sırada olabilir mi? Bu kadar insan saf mi acaba kötü olan bir cihazı tercih ediyorlar?

Özgün olarak ne bekliyorsunuz cihaza ne yapacak? Ana sayfa geçişi ve menü, birkaçta efekt yanı beklenti ne? Wp arayüzü yapmış adamlar diyorsun ki bune ya orijinali daha güzel... Orijinal olduğu için olabilir mi??
Dandik bir efektle kullanacaksam özelleştirmenin anlamı ne? Sen ne kullanıyorsun ? Nova launcher? Samsung stock launcher? Kaliteli olanlar bunlardan ibaret.benim demek istediğim özelleştirme işi ara yüze gelince hikaye. wp bile daha özgür o konuda en azından ikonları büyük oranda duzenleyebiliysunuz tile ları modifiye eden programlar var.bu mu daha özgür android mi?

furyzer0

furyzer0

Üye
Konumuz dağılmasın evet.

Yukarıdaki konu dışındaki konuşulanları farklı bir başlıkta konuşursak daha düzenli ve daha faydalı olacaktır. Teşekkürler

Yeni gördüm kusura bkam daha yeni post atmayacağım bu konuda özür dilerim dalmışım

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Dandik bir efektle kullanacaksam özelleştirmenin anlamı ne? Sen ne kullanıyorsun ? Nova launcher? Samsung stock launcher? Kaliteli olanlar bunlardan ibaret.benim demek istediğim özelleştirme işi ara yüze gelince hikaye. wp bile daha özgür o konuda en azından ikonları büyük oranda duzenleyebiliysunuz tile ları modifiye eden programlar var.bu mu daha özgür android mi?

Özgürlük nedir ne yapıyorsun cihazla anlamış değilim sanki cihazın içine hapsolmuş gibi konuşuyorsunuz ne yapmak istedinde izin vermediler? Internete özgürce girebiliyorsun, radyo müzik dinliyorsun, Kameran var, hesap makinesi, telefon, mesaj, navigasyon, sosyal platformlar, ve milyonlarca 3. Parti uygulama şimdi neyi yapmak isteyipte yapamıyorsunuz anlamak güç!!
Cihazı kullanmayı bilirseniz sorun olmadığını görebilirsiniz. 3. Parti uygulamalarıda bu kadar küçümsemeyin bunlarıda biz kullanalım diye yapıyorlar faydalanmayı bilirseniz cihazınız dan daha fazla verim alabilirsiniz :)

suleymaneser

suleymaneser

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir iki gündür bir çok arkadaşım Note5 almam için önerilerde bulundu bende biraz araştırdım. Mi5 ve Note5 karşılaştırabilir mi? 1.800 ₺ fiyat ile ikinci el Note 5 buldum. Butçemin 500 ₺ kadar üzerinde, buna değer mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

hatırlatma: Samsunga olan anti sempatim hala devam ediyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bence mi5 aldığı paraya fazlasıyla değecekken 1.800 e note 5 alıp hem kendini zorlayıp hem de paranı riske atma(2.el olduğu için)bir şekilde mi 5 alabiliyorsan her türlü mi5 derim ben

byAndroid

byAndroid

Üye
Note 5 te güzel tarafını seç kararını ver

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir iki gündür bir çok arkadaşım Note5 almam için önerilerde bulundu bende biraz araştırdım. Mi5 ve Note5 karşılaştırabilir mi? 1.800 ₺ fiyat ile ikinci el Note 5 buldum. Butçemin 500 ₺ kadar üzerinde, buna değer mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

hatırlatma: Samsunga olan anti sempatim hala devam ediyor.

Note 5 yurt dışı garantili olanları aynı fiyata sıfır alabilirsin. Note5 aldığında eksikliğini hissedeceğin bir özellik olacağını sanmıyorum. Ayrıca note cihazları kullanıcılar genelde 4-5 sene kullanıyor çevremden gördüğüm kadarıyla benimde ilk note deneyimim bu cihaz özellikle şarj konusunda çok iyi. Fiyat olarakta samsungun diğer cihazları gibi düşüş yaşamıyor.

furyzer0

furyzer0

Üye
Note 5 yurt dışı garantili olanları aynı fiyata sıfır alabilirsin. Note5 aldığında eksikliğini hissedeceğin bir özellik olacağını sanmıyorum. Ayrıca note cihazları kullanıcılar genelde 4-5 sene kullanıyor çevremden gördüğüm kadarıyla benimde ilk note deneyimim bu cihaz özellikle şarj konusunda çok iyi. Fiyat olarakta samsungun diğer cihazları gibi düşüş yaşamıyor.
note5 te iyi bir cihaz ama hem ondan 500 tl daha ucuz olup hem de snap820 var cihazda ve bu islemci harika bir islemci hem de bir sene daha guncel bir cihaz notenun ise avantajlari Spen ,kamerasi bence daha iyidir amoled ekran yine bana gore daha iyi ama ips seven de var ve tabi ki samsung un garanti servisi tr de xiaomiden daha iyidir

VIA-T7D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suleymaneser

suleymaneser

Üye
    Konu Sahibi
Aa evet internette ithalat note 5ler 1.800₺. Tercih edilebilir, benim merak ettiğim mi5 mi daha uzun sureli kullanım sunar Note5 mi?
gerekmedikçe tişört bile almayı sevmiyorum da yıllar sonra aldığım bi telefondan hemen nefret etmek istemem.

byAndroid

byAndroid

Üye
İkiside uzun kullanımlı miui 8 eski cihazlara bile verildi misal. Lakin Android güncellemeleri çok yavaş ağırdan alıyorlar. Note 5 te öyle uzun ömürlü. Xiaomi yeni bir amiral daha çıkaracak sanırım haberler o yönde

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

furyzer0

furyzer0

Üye
Ne hoşuna gidiyorsa onu al eğer uzun kullanacaksan

Üst Alt