Yardım Samsung S6 Isınma ve şarj sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
Samsung S6 Isınma ve şarj sorunu
Merhaba arkadaşlar samsung S6 aldım
Çok temiz telefon fakat bir 2 sorunum var
1 şarj sorunu
2 ısınma sorunu

Gelelim yaptıklarıma

1 şarj sorunu için geliştirici seçeneklerinden
Tüm animasyonlari vs seviyesini düşürsün
Sonra batarya için kalibrasyon yaptım fakat yine aynısı ve ben bataryayı yeni dağıtırdım aldim gün ama hemen düşüyor kendi kendine
Ne yapmam gerek
+++++++++
2 : ısınma sorunu arkadaşlar çok ısınıyor uygulamadan nekadar saçma sapan uygulama varsa hepsini devre dışı bıraktım ki bu şarj içinde iyi olabilir ama çok ısınıyor durduk yere hadi ısınmayı geçtim şarj sorununu nasıl çözecem bilmiyorum acaba taktım batarya yan sanayini veya ne yapmam gerek kendi kendine düşüyor şarji
Konuda uzman kardeşlerimi bekliyorum

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bataryadan ısınma olacağını düşünmüyorum uzak ihtimal olarak düşünülebilir, bence telefonun anakartında bir sorun olma ihtimali daha yüksek.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Acaba deji batarya mı takılı telefona? Çünkü iphonelarına deji takanlardan ısınma sikayeti duymustum. Şarj olayı da pilin çakma olmasından ve/veya ekranın 2k olmasından olabilir. Ayrıca iç donanımlar eskidiğinde yeni pil de alsanız şarj eskisi gibi gitmiyor diyorlar.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Acaba deji batarya mı takılı telefona? Çünkü iphonelarına deji takanlardan ısınma sikayeti duymustum. Şarj olayı da pilin çakma olmasından ve/veya ekranın 2k olmasından olabilir. Ayrıca iç donanımlar eskidiğinde yeni pil de alsanız şarj eskisi gibi gitmiyor diyorlar.
2 ay önce benim antika c6-01 çok fena ısındı, 5-6 senedir deji batarya takılı üstünde bu yıla kadar ısınsa da böyle yüksek seviyelere çıkmıyordu, orjinal bataryasındaki kadar ısınıyordu. İnternetten video izlerken çok ısınmıştı genelde yoğun veri kullanımı olunca ısınıyor. Batarya kaynaklı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675
maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
2 ay önce benim antika c6-01 çok fena ısındı, 5-6 senedir deji batarya takılı üstünde bu yıla kadar ısınsa da böyle yüksek seviyelere çıkmıyordu, orjinal bataryasındaki kadar ısınıyordu. İnternetten video izlerken çok ısınmıştı genelde yoğun veri kullanımı olunca ısınıyor. Batarya kaynaklı olabilir.
valal bilmiyorum ne yapacamı
Mesaj birleştirildi:

sorun ne olabilir ki acaba
Mesaj birleştirildi:

Bataryadan ısınma olacağını düşünmüyorum uzak ihtimal olarak düşünülebilir, bence telefonun anakartında bir sorun olma ihtimali daha yüksek.
bilmiyorum valla

gonyalı

gonyalı

Üye
Aynen benim tel de kısa bi süre önce vefaat etti :( internette video izlerken çok ısınıyordu bataryası çok eskimişti daha sonra üstüne sirkeli su döküldü ses kısmına şarj olmamaya başladı yeni batarya alsam işimi görür mü tamire vermek istemiyorum. Kıymetini şimdi anladım tek symbian telefonumdu çok çektirmiştim kötü kaynana gelin misali :)

• Üzüldüm
  • Düşünceli
Tepkiler: PALA. ve fatihmenteş
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Sırasıyla yapacaklarını anlatıyorum
1 en fazla 90 santim olan şarj kablosu kullan.
2 şarj tam bitmeden takma tam dolmadan da çıkarma. Şarjda iken telefonla oynarsan ısınma yapar. Bu arada yazın çok ısınması gayet normal, bu herkeste olur.
3 Panoya kopyaladığın şeyleri temizle çünkü bu da hafızanın şişmesine sebep oluyor.
4 Orjinal yani kaliteli bataryanın üzerinde Li-on yazar.
5 Google play storeden gir 'Yüklü Uygulamalar' yazan yerden ne kadar hafızada yer kaldığına bak
6 Tüm uygulamaların önbelleğini temizle.
Dediklerimi uygularsan faydasını görürsün.
Özellikle ısınma şarj kablosundan kaynaklanır mümkün olduğunca kısa kablo varsa onlardan kullan.
Siyah değil beyaz renk olanı
Mesaj birleştirildi:

Bulabilirsen bunu al

Ekli dosyalar

PALA.

PALA.

Üye
Aynen benim tel de kısa bi süre önce vefaat etti :( internette video izlerken çok ısınıyordu bataryası çok eskimişti daha sonra üstüne sirkeli su döküldü ses kısmına şarj olmamaya başladı yeni batarya alsam işimi görür mü tamire vermek istemiyorum. Kıymetini şimdi anladım tek symbian telefonumdu çok çektirmiştim kötü kaynana gelin misali :)
Bilmiyorum, sizin sorun bataryadan gibi görünmüyor ama sirkeli su devreye zarar vermiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
Bilmiyorum, sizin sorun bataryadan gibi görünmüyor ama sirkeli su devreye zarar vermiş olabilir.
Şarja taktığımda ışık yanıyordu fakat şarj aynı seviyede duruyordu sizin de dediğiniz gibi bataryadan kaynaklı değil muhtemelen

• Düşünceli
Tepkiler: PALA.
maskelialbay

maskelialbay

Üye
    Konu Sahibi
Sırasıyla yapacaklarını anlatıyorum
1 en fazla 90 santim olan şarj kablosu kullan.
2 şarj tam bitmeden takma tam dolmadan da çıkarma. Şarjda iken telefonla oynarsan ısınma yapar. Bu arada yazın çok ısınması gayet normal, bu herkeste olur.
3 Panoya kopyaladığın şeyleri temizle çünkü bu da hafızanın şişmesine sebep oluyor.
4 Orjinal yani kaliteli bataryanın üzerinde Li-on yazar.
5 Google play storeden gir 'Yüklü Uygulamalar' yazan yerden ne kadar hafızada yer kaldığına bak
6 Tüm uygulamaların önbelleğini temizle.
Dediklerimi uygularsan faydasını görürsün.
Özellikle ısınma şarj kablosundan kaynaklanır mümkün olduğunca kısa kablo varsa onlardan kullan.
Siyah değil beyaz renk olanı
Mesaj birleştirildi:

Bulabilirsen bunu al
allah razı olsun

• Sevdim
Tepkiler: fatihmenteş

Üst Alt