Yıl 2020 Nokia 603 alicam.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
360x640 çözünürlüklü telefondan nasıl HD video izlemeyi bekliyorsunki?
Hiç bir sosyal medya uygulamasının serveri symbian platformunda aktif değildir diye düşünüyorum :hmmm...
Paran az ve instagram tarzı uygulamalar kullanmıyorsan iyi yaparsın. Merak etme oyunlar sitelerde mevcut. Tarayıcıdan facebook ve youtube'da gezinebilirsin...
Eğer kaliteli video izlemek istiyorsan açması zahmet ister... :hmmm
Bildiğim kadarıyla qt tabanlı cutube uygulaması HD video izlemeye olanak sağlıyordu ayrıca indirme yapılabiliyordu. Neden HD video oynatamasin ki o kadar kotu donanimsal özelliklere sahip cihaz değiller. Ekran çözünürlüğü düşük olmasi izlenemez anlamına gelmez sadece YouTube için sordum diğer video siteleri(film vs) gereksiz zaten . YouTube için 720p indirme ve oynatma seçeneği olsa tadından yenmezdi. Yukarıda bahsettiğim uygulama sanırsam artık çalışmıyor. Uzun lafın kısası sadece merakımdan sordum hocam HD video benim oldukça işime yarayabilirdi.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Şu Nokia keşke her yıl birkaç eski modelin güncel halini çıkarsa. Mesela ben Asha 501-503 kullanmayı çok heves etmiştim o zamanlarda ama özellikleri düşük olunca almamıştım. Görünce hala beğenirim. Bir iki eski modelin güncelini yaptılar ama yine özellikleri çok düşük tutuyorlar. Flip çıkardılar çok hoşuma gitti ama 2 Mp kamera koymuşlar. Koysana en azından 5-8 Mp bişey.

supragt

supragt

Üye
Şu Nokia keşke her yıl birkaç eski modelin güncel halini çıkarsa. Mesela ben Asha 501-503 kullanmayı çok heves etmiştim o zamanlarda ama özellikleri düşük olunca almamıştım. Görünce hala beğenirim. Bir iki eski modelin güncelini yaptılar ama yine özellikleri çok düşük tutuyorlar. Flip çıkardılar çok hoşuma gitti ama 2 Mp kamera koymuşlar. Koysana en azından 5-8 Mp bişey.

2014 Ocak ayına kadar Nokia N93 kullanmıştım Nokiaları ben de severdim. Windows Phone'a geçince Nokia bitti gibi bir şey. Her ne kadar eski olsa da ben de Lg G3 lerin tasarımını beğeniyorum ama kronik anakart sorunu yüzünden cesaret edip alamıyorum daha önce G3 kullandım iki sefer anakart arızalandı.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Nokia 603 almayı düşünüyorum büyük ihtimalle yarın alacam arkadaşlar şimdi iki sorum var.2. telefon olarak alacam zaten oneplus 6 kullanıyorum. Ne olur ne olmaz diye kenarda kalsin radyo ve birkaç oyun olsa yeterli benim için.

Sorularıma gelirsek ;
1) Nokia hayranı olarak almam sizce doğru olur mu zamanında almak istemiştim gayette uygun alacam.
2) YouTube dan 720p video izleme imkanım var mı ? Kendi tarayıcı üzerinde sanırsam bir .sis uygulama gibi birşey ile kimlik değiştirilip izleniyor.
3) Asphalt dungeon hunter angry birds tin tin benim için yeterli oyun olarak.Facebook sorunsuz tarayıcı dışında bağlanabilir miyim (resim vs ) görebilir miyim ?
4) Çalışan sosyal medya uygulamaları nelerdir ? WhatsApp ve Instagram olmadığını biliyorum.Skype var mı mesela ?

Not:Son olarak 5800 kullanmış biri olarak cfw,ofw gibi konularda az çok bilgim var 2010-2012 yılları arasında çok kullandım cihazı. Bu forumda eskiden çok akiftim . Dediğim gibi oldukça özlem var içimde Anna ve belle hiç killanmadim ve widget özlemim var.
Uzun zamandır N8 kullanıcısı olarak şunu açık bir şekilde söyleyeyim bu sistemin programlarını bulman çok zor. Sistemin kendisi zaten optimizasyon ozürlüsü. Oyun performansı konusunda Symbian 3 çok rahat sınıfta kalır. Bende bütün oyunlar yüklü ve hd oyunların hemen hepsi takılıyor ve kasıyor. Asphalt 5 yarısında oyundan atıyor. Tintin in Symbian 3 HD surumunun internette hiçbir yerde dosyaları yok ben de aradım bulamadım. Tintin in Symbian 3 sürümü de zaten oldukça sorunlu oynayamazsın yani. Facebook programı var birtek çalışan başka da yok. Facebook programından da fazla birşey bekleme zaten. YouTube dan video izlicem diye de kasma boşuna değmez zaten. Ben Symbian 3 te HD videolar izleyebiliyorum sorunsuz olarak. Son olarak eğer istersen Tintin in android te çalışan sürümünü sana verebilirim. Ben şu anda oynuyorum tintin i.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
360x640 çözünürlüklü telefondan nasıl HD video izlemeyi bekliyorsunki?
Hiç bir sosyal medya uygulamasının serveri symbian platformunda aktif değildir diye düşünüyorum :hmmm...
Paran az ve instagram tarzı uygulamalar kullanmıyorsan iyi yaparsın. Merak etme oyunlar sitelerde mevcut. Tarayıcıdan facebook ve youtube'da gezinebilirsin...
Eğer kaliteli video izlemek istiyorsan açması zahmet ister... :hmmm
Neden 701 HD.808 İse Full HD Destekliyor :)

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Hd oynatabiliyorlar ama ekran hd olmayınca pek faydası yok.

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Neden 701 HD.808 İse Full HD Destekliyor :)
pixel sıkıştırma diye bir olay var :hmmm bizim monitör full HD değil ama full HD oynatabiliyor. Fakat pikselleri sıkıştırıyor diye biliyorum. Aynı şey benim telefondada var 360p videoları eğer 3gp ise 10 fps'de oynatabiliyor... :D

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
@lazye Symbian^3, S60v5, S60v3, S60v2 cihazlarımın çoğu şimdiye kadar ciddi problem çıkarmadı ve gayet dayanıklı cihazlar. Telefonun donanımına ve yazılımına uygun performans beklerseniz inanın asla yarı yolda bırakmayacaktır.

@KomiserMemoli_12 arkadaşımızın zaten o N8-00 telefonundan ne istediğini hiç anlamıyorum. Bu forumda sadece o N8-den ve Symbian işletim sisteminden şikayetçi olduğunu gördüm. İlk Symbian^3 cihazlara bakıp tüm Symbian işletim sistemli telefonlar hakkında fikir yürütmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Benzinli araçtan elektrik ile çalışmasını beklemek gibi. Nokia N73 (S60v3) ile Nokia E72 (S60v3FP2) aynı mı? Değil tabii ki.

Bu arada optimizasyon problemleri varsa (ki malesef gömülü bloatware yüzünden bazen oluyor) iyi bir CFW şart. Kendi yaptığım CFW leri kullandım hep, sorun çıktı mı? çıktı ve CFW-ye güncelleme yaptım. Şu an Nokia E5 cihazımda hayalimdeki CFW-yi kullanıyorum, tamamen özel, Python ve QT-yi kendim sisteme gömdüm (QT modunu kendim 0-dan yaptım). S60v3-te sorunsuz QT kullanıyorum. Hiç bir yerde olmayan özel programcı klavyesi modu var cihazda, doğru şekilde çalıştırana kadar 15-20 deneme yaptım, ama başardım. İyi bir CFW ile internet problemi dışında her şeyi tamamen halletmek mümkün (donanım yettiği sürece).

• Beğen
Tepkiler: lazye ve Karacaahmet1993
lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
@Nuru TaşDemir öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim Nokia macerama 7610 ile başlamış biri olarak Nokia 6600 Nokia 6630 N70 N73 n95 n96 n97 ve 5800 kullandim. Bazıları ailem tarafından alındı şahsi cihazım değildi bazıları ise bizzat kendim kullandım symbian hiç yabancı biri değilim. 5800 zamanlarında kendi cfw yazmişligim bile var tabiki de hazır modlar ile rofs2 vs az çok biliyorum ne olduğunu aradan yıllar geçti bazı şeyleri unutmuş olabilirim lakin bilgim yeteri seviyede en azından s60v5 e kadar hemen hemen herşeyi biliyorum. S^3 için hiçbir deneyimim olmadı içimden bununla alakalı bir özlemim var ve bunu dindirmek istiyorum en azından ikinci cihaz olarak almak istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Karacaahmet1993
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Al kullan ama inan bir süre sonra eline bile almazsın. Benim N8 duruyor öyle köşede hiçbir isime yaramıyor. Zaten herşeyimi androidte hallediyorum. Nostalji olsun diye alabilirsin benim gibi ama günlük hayatta fazla işine yaramaz.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Al kullan ama inan bir süre sonra eline bile almazsın. Benim N8 duruyor öyle köşede hiçbir isime yaramıyor. Zaten herşeyimi androidte hallediyorum. Nostalji olsun diye alabilirsin benim gibi ama günlük hayatta fazla işine yaramaz.
Benim gibi daha önce günlük olarak android ya da ios telefon kullanmamışsan bir eksiklik hissetmez ama önceden uzun zaman ios veya android kullanmışsa telefona ısınamaz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim gibi daha önce günlük olarak android ya da ios telefon kullanmamışsan bir eksiklik hissetmez ama önceden uzun zaman ios veya android kullanmışsa telefona ısınamaz.
2000 yılından beri telefon kullanan birisi olarak Symbian 3 şu anda ölü bir sistemdir. Eksikleri saymakla bitmez. Sosyal medya yok WhatsApp YouTube kullanamıyorsun. Oyunlar desen hepsi zaten android te ve iosta var. Ben telefonu sırf Nokia sevdalısı oldugum için aldım yoksa benim gözümde bütün eski nokia lar müzeliktir..

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bütün popüler Nokia cihazlari kullandım ve benim için 6630 un yeri her zaman ayrı kalacaktır. O telefonla zamanında yapmadığım şey kalmadı. 5800 ta quake 2 oynadığım zamanları bilirim. 10 sene önce güzel olan şeyler bugün üzgünüm ki hoş gelmiyor.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
@Nuru TaşDemir öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim Nokia macerama 7610 ile başlamış biri olarak Nokia 6600 Nokia 6630 N70 N73 n95 n96 n97 ve 5800 kullandim. Bazıları ailem tarafından alındı şahsi cihazım değildi bazıları ise bizzat kendim kullandım symbian hiç yabancı biri değilim. 5800 zamanlarında kendi cfw yazmişligim bile var tabiki de hazır modlar ile rofs2 vs az çok biliyorum ne olduğunu aradan yıllar geçti bazı şeyleri unutmuş olabilirim lakin bilgim yeteri seviyede en azından s60v5 e kadar hemen hemen herşeyi biliyorum. S^3 için hiçbir deneyimim olmadı içimden bununla alakalı bir özlemim var ve bunu dindirmek istiyorum en azından ikinci cihaz olarak almak istiyorum.
Biliyorum forumdan hatırlıyorum zaten, o zamanlar biz bir Symbian sitesi bile kurmak istemiştik hatta :)

S^3, S60v5 ten sonra bir akıllı telefon hissi veriyor, S60v5 te olan bir çok eksikler Anna-da, tamamı Belle-de giderildi.

• Beğen
supragt

supragt

Üye
Bütün popüler Nokia cihazlari kullandım ve benim için 6630 un yeri her zaman ayrı kalacaktır. O telefonla zamanında yapmadığım şey kalmadı. 5800 ta quake 2 oynadığım zamanları bilirim. 10 sene önce güzel olan şeyler bugün üzgünüm ki hoş gelmiyor.

6600 ya da 6630 ben de almayı düşünüyorum nostalji olsun diye. Zaten eski sistemlerin whatsapp gibi uygulama destekleri yok günlük kullanılacak cihazlar değil ama belki de almak isteyen arkadaş da nostalji için almak istiyor olabilir. Ben şahsen eski cihazları günlük kullanmam sebebi de bir çok kişi ile whatsapp üzerinden görüşüyor olmam.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
6600 ya da 6630 ben de almayı düşünüyorum nostalji olsun diye. Zaten eski sistemlerin whatsapp gibi uygulama destekleri yok günlük kullanılacak cihazlar değil ama belki de almak isteyen arkadaş da nostalji için almak istiyor olabilir. Ben şahsen eski cihazları günlük kullanmam sebebi de bir çok kişi ile whatsapp üzerinden görüşüyor olmam.
Ben almasın demiyorum ki? Ben kendim de kullanıyorum ama sırf geyik olsun diye. Sim kart takıpta kullanılmaz. Nokia nın telefonlarının en büyük sorunu hafizalarinin çok düşük olması ve hafıza kartı alma zorunlugun olması. Zamanında 6630 da 1 gb lik hafıza karti kullanırdım bugün N73 alsan hafıza kartını bulamazsın birşey de kuramazsın telefona. Bu telefonlara Nokia özel hafıza kartları çıkarttığı için sadece telefonu almakla bitmiyor iş.

supragt

supragt

Üye
Ben almasın demiyorum ki? Ben kendim de kullanıyorum ama sırf geyik olsun diye. Sim kart takıpta kullanılmaz. Nokia nın telefonlarının en büyük sorunu hafizalarinin çok düşük olması ve hafıza kartı alma zorunlugun olması. Zamanında 6630 da 1 gb lik hafıza karti kullanırdım bugün N73 alsan hafıza kartını bulamazsın birşey de kuramazsın telefona. Bu telefonlara Nokia özel hafıza kartları çıkarttığı için sadece telefonu almakla bitmiyor iş.

Bende N93 vardı aynı şekilde geyik olsun diye kullanıyordum sonra arızalandı. Şuanki telefonum da çok yeni sayılmaz Asus Zenfone 2 kullanıyorum ama sonuçta Android yani günümüz teknolojisi. Günlük kullanım için zaten alınmaz çünkü bir işlevi olmadığından alan kişi zarar eder. Alacak olan kişi temiz ikinci el bir Android alsa daha karlı çıkar ve de bazen görüyorum 300-400 tl isteyen bile var eski Nokia cihazlara.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bende N93 vardı aynı şekilde geyik olsun diye kullanıyordum sonra arızalandı. Şuanki telefonum da çok yeni sayılmaz Asus Zenfone 2 kullanıyorum ama sonuçta Android yani günümüz teknolojisi. Günlük kullanım için zaten alınmaz çünkü bir işlevi olmadığından alan kişi zarar eder. Alacak olan kişi temiz ikinci el bir Android alsa daha karlı çıkar ve de bazen görüyorum 300-400 tl isteyen bile var eski Nokia cihazlara.
Nokia 808 e 1000 TL istiyorlar. Sahibinden de öyle fiyatlar var ki sanırsın yeni telefon. Ne nokialar var ikinci el sitelerinde sıfır diye 600 700 liraya satıyorlar. Herkes uyanık. Ben 100 liraya aldım N8 i sim kart girisi bozuk.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
pixel sıkıştırma diye bir olay var :hmmm bizim monitör full HD değil ama full HD oynatabiliyor. Fakat pikselleri sıkıştırıyor diye biliyorum. Aynı şey benim telefondada var 360p videoları eğer 3gp ise 10 fps'de oynatabiliyor... :D
Şıkıştırmadan Ziyade Muhim Olan Cihazin 1080p Video Açması.Yani Cihaz Açmıyorsa Naparsanız Yapın Oynatamazsınız Zaten.808 de Full HD Video İçin Ayrı Çip Kullanıldı ve Cihaz Öyle Açıyor Mesela Yoksa İmkansız

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
808 kullanmak istedim ama inanılmaz pahalıya satılıyor. 10 senelik telefona bi de işletim sistemi ölü olan bir cihaza 1000 lira para vemek. Daha da kötüsü hafızasının N8 den bile düşük olması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...