Arkadaşlar Wifi Bağlantım Hakkında (Hız Önerisi)

Sponsorlu Bağlantılar

New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Wifi Bağlantım Hakkında (Hız Önerisi)
Arkadaşlar bende HP marka Laptop var. Modem salonda laptopum odamda salonla odam arasınad bir oda var wifi çok düşük bağlanıyordu bende. Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı aldım ama genede internetim çok yavaş. Aslında bağlantıma baktığımda wifi çubuğu full gösteriyor ama youtube dan bir 360p bir video bile izleyemiyorum. Sizce kablo gerektirmeden wifi mi nasıl güçlendiririm. Yardım ederseniz sevinirim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani Yavaştan Kastın Ne? Modemin Dibinde 10 Mbps Diğer Yerde 5 Mi? Eğer Bu Bahsettiğin Şeyleri Hep Kablosuzdan Kablosuza Yaparsan Normal.Pingde Artar

• Beğen
Tepkiler: New Life
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Görünüşe göre İnternet Hızınız, Full çektiği halde Yavaş kalmakta. O halde çekim ile ilgili olarak bir sıkıntı gözükmemektedir. Alt yapıdan kaynaklanan bir sorun olabilir. İnternet sağlayıcınız ile iletişime geçiniz mi ? Veya Modem değiştirdiniz mi ?

• Beğen
karansa

karansa

Üye
Görev Yönetici'ni açarak Ağ sekmesine gelin. Ağı kullanan başka uygulama var mı kontrol edin.

• Beğen
karansa

karansa

Üye
Sadece Notebook'da mı çok yavaş, yoksa diğer cihazlarda da aynı mı? Bazı malware denilen zararlı yazılımlar içerisinde interneti sömüren türleri de var.

• Beğen
New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Yani Yavaştan Kastın Ne? Modemin Dibinde 10 Mbps Diğer Yerde 5 Mi? Eğer Bu Bahsettiğin Şeyleri Hep Kablosuzdan Kablosuza Yaparsan Normal.Pingde Artar
Kablosuzdan Kablosuza derken ben modem modemden aldığım wifi sinyalini wifi arttırıcısyıla pcye bağlıyorum. Yani bu şekilden normal mi oluyor.

Görünüşe göre İnternet Hızınız, Full çektiği halde Yavaş kalmakta. O halde çekim ile ilgili olarak bir sıkıntı gözükmemektedir. Alt yapıdan kaynaklanan bir sorun olabilir. İnternet sağlayıcınız ile iletişime geçiniz mi ? Veya Modem değiştirdiniz mi ?
Modem değiştirmedim zaten modem yeni bu sene içinde almıştım.

Görev Yönetici'ni açarak Ağ sekmesine gelin. Ağı kullanan başka uygulama var mı kontrol edin.
İnterneti kullanan bi telefonlar var onun haricinde kaçak kullanan birisi yok.
Sadece Notebook'da mı çok yavaş, yoksa diğer cihazlarda da aynı mı? Bazı malware denilen zararlı yazılımlar içerisinde interneti sömüren türleri de var.
Ne tür yazılımlar pcyi daha yeni aldım.

arslan3332

arslan3332

Üye
Xiaomi wifi tekrarlayıcı cihazınıza şifre kurdunuz mu ? Buna mutlaka dikkat edin daha sonra modeminize kablolu şekilde pc bağlayın modemin wifi özelliğini kapatın arka planda güncelleyici veya internet kullanan uygulama olmadığına emin olun ve telekom sayfasından internet hız testi yapın sonuç olarak sizin paketinizde ki size vaad edilen hıza yaklaşabiliyormusunuz buna bakın.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve New Life
New Life

New Life

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar öncelikle herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Sorunun neyden kaynaklandığını buldum. Sorun Driver güncellemesindeymiş. Driver sürekli bütyük boyutlarda güncelleme yapıyormuş. Bende güncellemeleri kapattım şuan 720p videoları çok rahat bi şekilde açıyorum.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve MAERKEK

Üst Alt