Faize Para Koysam Ne Kadar Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Faize Para Koysam Ne Kadar Gelir?
1.000 Tl Parayı Faize Koysam Yani Ziraattaki Bank Kartımdaki Hesabıma Vadeli Hesaba Çevirsem Aylık Ne Kadar Faiz Alırım?

PALA.

PALA.

Üye
Aylık Ne Kadar Faiz Alırım?
O tip faizin helal olduğunu sanmıyorum, zaten çok bir getiriside olmuyor. Onun yerine dolar hesabı aç yada altın al.
Onlar helal mi diye sorarsan misal 100 doların varsa, 10 yıl sonrada 100 doların olur ama değeri değişir.
Fiyatlar bu ara yükseldi, altın her zaman daha karlı olur dolara güven olmaz...

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
O tip faizin helal olduğunu sanmıyorum, zaten çok bir getiriside olmuyor. Onun yerine dolar hesabı aç yada altın al.
Onlar helal mi diye sorarsan misal 100 doların varsa, 10 yıl sonrada 100 doların olur ama değeri değişir.
Fiyatlar bu ara yükseldi, altın her zaman daha karlı olur dolara güven olmaz...
Faizin Helal Olur Mu Bilmiyorumu Yok :D Faiz Faizdir Haramdir :D Amacım Paranın Faizini Online Oyunlarda Kullanmak.Ana Paraya Katmadan Direk Oyuna Yatıracağim.O Yüzden Aklıma Geldi Parayı Faize Koysam Ayda 20 30 Tl Bişey Faiz Parası Vermez Mi? 3 5 Altın Var Ben Haram Para Kazanıp Haram Yola Yatırıcam :D asdfg

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Faizin Helal Olur Mu Bilmiyorumu Yok :D Faiz Faizdir Haramdir :D Amacım Paranın Faizini Online Oyunlarda Kullanmak.Ana Paraya Katmadan Direk Oyuna Yatıracağim.O Yüzden Aklıma Geldi Parayı Faize Koysam Ayda 20 30 Tl Bişey Faiz Parası Vermez Mi? 3 5 Altın Var Ben Haram Para Kazanıp Haram Yola Yatırıcam :D asdfg
Bi b. K kazanamazsın öyle diyim

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve PALA.

altop memo

Üye
Loto milli piyango çıkanların sonunu arat hikayelerine bak.altın hesabı derim.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sanırım dediğime bakma hükümler kesin seni kırmamak için öyle dedim.
Madem haram olduğunu biliyorsun o zaman neden oynuyorsun? Haramdan sakın kendini, nokta kadar haram çok hayırını götürür demedi deme...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım dediğime bakma hükümler kesin seni kırmamak için öyle dedim.
Madem haram olduğunu biliyorsun o zaman neden oynuyorsun? Haramdan sakın kendini, nokta kadar haram çok hayırını götürür demedi deme...
Tamam Orası Öylede Sonuçta Ana Para İle Faiz Parası Ayrı Olacak Kendi Şahsi İhtiyaçlarım İçinde Harcamayacağim Haram Parayı Direk Oyuna Vereceğim.O Yüzden Dedim Yoksa Asla Bulaşmam.
Bi b. K kazanamazsın öyle diyim
Deme Ya :D Hiç Mi Haci La :D Oyuna 10 TL de Olsa Yeterli :D

"sanki kendim için istedim haa" Recep İvedik Geldi Aklıma :D asfdghj

PALA.

PALA.

Üye
O parayı nereye verirsen ver sonuç değişmez. Faiz lobilerinin bile karı vardır kimse hayrına sana ayda şu kadar para vermiyor. Sonuçta cebinden çıkacağına ordan gelsin diyorsun ama olmaz. Senin youtube yükledğin videolarından gelirin varsa onu harca mesela oyuna. Yarın geri çıkar senden faiz lobisinden uzak dur... :)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
O parayı nereye verirsen ver sonuç değişmez. Faiz lobilerinin bile karı vardır kimse hayrına sana ayda şu kadar para vermiyor. Sonuçta cebinden çıkacağına ordan gelsin diyorsun ama olmaz. Senin youtube yükledğin videolarından gelirin varsa onu harca mesela oyuna. Yarın geri çıkar senden faiz lobisinden uzak dur... :)
Dinen Bi Sıkıntı Olur Mu Acep :hmmm Bir Bilene Sorsam Mı Yani Amacım Helal Parayı Değilde Haram Parayı Oyuna Yatırmak Nasılsa Oyun Cebime Boğazıma Giren Bişey Yok Diye Şey Ettiyddim :hmmm

PALA.

PALA.

Üye
şüpheden kaçınmakta hayır vardır oyuna maddi masrafı yapma öyle ise. Zula mı onuyorsun boş ver oynama kapitalist oyun bunlar parası olan basar parayı en iyi silahı alır, olmayanda ona hedef olur.
Ayrıca boğazıma girmeyecek diyorsun haram sadece yemekle mi olur sen eyice bir düşün...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
şüpheden kaçınmakta hayır vardır oyuna maddi masrafı yapma öyle ise. Zula mı onuyorsun boş ver oynama kapitalist oyun bunlar parası olan basar parayı en iyi silahı alır, olmayanda ona hedef olur.
Ayrıca boğazıma girmeyecek diyorsun haram sadece yemekle mi olur sen eyice bir düşün...
Yav Etme Eyleme :D Tamam Cami Yaptırıcam O Parayla Sonra :D asdfghjkl O Zaman Bi Hocaya Sorayım Bakayım ne Der Konu Hakkında

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
PALA.

PALA.

Üye
Haram para, hiçbir hayır işinde kullanılamaz.
Alın teri olmayan parayla hayır yapılmaz.
Git eyice bir hocaya sor bunları...

Son düzenleme:
  • Beğen
hikmet366

hikmet366

Üye
Ben yapı kredi kullanıyorum 1.000 tl verdiğinde 1 aylığına bu parayı veriyor 7.94 TL

3.000 TL Verdiğinde ise 23.81 TL Veriyor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Çok biliyor bu banka cok zeki güya

zombaka

zombaka

Üye
1000 tl aylik 7tl 55krs veriyor

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
1000 tl aylik 7tl 55krs veriyor
Oyuna 10 Tl Filan Lazım Aşaği Yukarı 2 Ayda Yani.Peki Ana Para İle Faizi Ayırma Şansımız Var Mı? Diyelim Ki Ana PArayı Unuttum Bankaya Gidip Faizini Kuruşu Kuruşuna Ayırabilirmiyiz?
Haram para, hiçbir hayır işinde kullanılamaz.
Alın teri olmayan parayla hayır yapılmaz.
Git eyice bir hocaya sor bunları...
Hayır İşinde İllaki Öylede Şaka Şeysinde.Bi Hocaya Sormayı Deneyeyim Oyun İçin Faize Koysam Olur Mu Diyeyim.Sonuçta Bankada 1 TL miz Bile Olsa O Parayı Faiz İle Yürüttüğü İçin O Çarki İster İstemez Faizede Bulaşmış Oluyoruz.Yemesi Dahada Haram Fakat Konuşu Araştırayımda Ana Para ve Faiz Parasınıda Ayrı Hesaplatabilirsek Mükemmel Olur.Önce Onay Tabi :)

hikmet366

hikmet366

Üye
Oyuna 10 Tl Filan Lazım Aşaği Yukarı 2 Ayda Yani.Peki Ana Para İle Faizi Ayırma Şansımız Var Mı? Diyelim Ki Ana PArayı Unuttum Bankaya Gidip Faizini Kuruşu Kuruşuna Ayırabilirmiyiz?

Hayır İşinde İllaki Öylede Şaka Şeysinde.Bi Hocaya Sormayı Deneyeyim Oyun İçin Faize Koysam Olur Mu Diyeyim.Sonuçta Bankada 1 TL miz Bile Olsa O Parayı Faiz İle Yürüttüğü İçin O Çarki İster İstemez Faizede Bulaşmış Oluyoruz.Yemesi Dahada Haram Fakat Konuşu Araştırayımda Ana Para ve Faiz Parasınıda Ayrı Hesaplatabilirsek Mükemmel Olur.Önce Onay Tabi :)
Zaten para vadeli hesap olmasa bile banka senin paranı değerlendirip parayı cebe atıyor

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Zaten para vadeli hesap olmasa bile banka senin paranı değerlendirip parayı cebe atıyor
Bankalar bünyesindeki parayı çevirmese çalıştırdığı personelin ve kurumun giderlerini karşılayamaz.
Bence 1000 liraya altın alsa 1 yılda 100-150 lira kazanır. Oyuna yatırır şüphedende kurtulur. Kısa sürede 200 liralık çeyrek 250 lira oldu.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi

Aynen Bende Onu Diyorum.Aslında Hiç Bankalara Bulaşmamak Gerek Ama İmkansız gibi Bişey Şu Anda.Bizim Paramızla Faiz Çeviriyo banka Kar Ediyo

PALA.

PALA.

Üye
Aynen Bende Onu Diyorum.Aslında Hiç Bankalara Bulaşmamak Gerek Ama İmkansız gibi Bişey Şu Anda.Bizim Paramızla Faiz Çeviriyo banka Kar Ediyo
Banka senin paranı çevirmek zorunda sebebinide anlattım yukarda. Enflasyona göre senden parayı geri alması başka. Faizde sana 3 lira verip altı ay sonra 4 lira alması başka... En iyisi diyaneti ara, biz arkadaşla kafamız takılınca diyaneti aradık hoca bişeyler söyledi mantıklı bir cevap alamadık :) numarası kaçtı unuttum intrnetten bul numarasını ara bakalım ne diyecek

• Beğen

Üst Alt