Faize Para Koysam Ne Kadar Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Bankalar bünyesindeki parayı çevirmese çalıştırdığı personelin ve kurumun giderlerini karşılayamaz.
Bence 1000 liraya altın alsa 1 yılda 100-150 lira kazanır. Oyuna yatırır şüphedende kurtulur. Kısa sürede 200 liralık çeyrek 250 lira oldu.
Banka senin paranı çevirmek zorunda sebebinide anlattım yukarda. Enflasyona göre senden parayı geri alması başka. Faizde sana 3 lira verip altı ay sonra 4 lira alması başka... En iyisi diyaneti ara, biz arkadaşla kafamız takılınca diyaneti aradık hoca bişeyler söyledi mantıklı bir cevap alamadık :) numarası kaçtı unuttum intrnetten bul numarasını ara bakalım ne diyecek
Yok Aman Diyanet Hiç Karıştırma :D Faizede Helal Derler Şimdi :D afjh

mekanik0250

Üye
bu tur oyunlarla hiç kendimizi kandırmayalım faiz in hertürlusu haramdır ve benim duşüncem faiizi bilerek yemek daha kotü yani banka lara bir şekilde istemeden faiz veriyoruz ama bankadan yada başka birinden faiiz almak apayrı birşey

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

mekanik0250

Üye
ve arkadaşın haram parayı haram da harcayacağım demesi ana paranın temiz kaldığı anlamına gelmez..
misal bir akvaryuma kotu yem yada zehir atarsan sadece kâr saydığın yavrular degil akvaryum daki tüm balıklar etkilenecektir..
umarım anlaşılmışımdır.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
ve arkadaşın haram parayı haram da harcayacağım demesi ana paranın temiz kaldığı anlamına gelmez..
misal bir akvaryuma kotu yem yada zehir atarsan sadece kâr saydığın yavrular degil akvaryum daki tüm balıklar etkilenecektir..
umarım anlaşılmışımdır.

Yemekten Kastı 10 20 Tlsini Online Oyuna Vereceğim O Mu Yani? Elbise vs Zaten Almam Hatta Fazlasınıda Gider Sokağa Atarım :D Hocaya Filan Bi Sorayım Bakayım Ne Diyecek O

Baydırman

Baydırman

Moderator
Oyuna para veren bir insan değilim ama mesela diyelim ben çalıştım parayı oyuna yatırdım. Sen faiz parasını yatırdın. Benim hakkım geçmez mi? :hmmm

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ehehe hemen helal haram karıştırmışsınız ya neyse durun ben de bir şeyler yazacağım.
Faiz haramdır. Lakin İslam'ın geldiği döneme baktığımız zaman enflasyon diye bir şeyin olmadığı aşikar. Dolayısıyla şahsi kanaatim enflasyon miktarı kadar faizin herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğidir.
Şimdi linç edip tövbe etmem için girişimde bulunabilirsiniz. Sıkıntı yok, alıştım kafir damgası yemeye. :D

Not:Ytd

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Oyuna para veren bir insan değilim ama mesela diyelim ben çalıştım parayı oyuna yatırdım. Sen faiz parasını yatırdın. Benim hakkım geçmez mi? :hmmm
Faiz Konusundaki Israrımın Amacı Şu.Normalde Cebimden Para Veririm O Sorun Değil Ama Verdiğim Para Her Ne Kadar Yerli Oyuna Gitsede Luzumsuz Dünya İşine Gittiği İçin Bu Para Doğru Olmaz Belkide Harama Yakındır Bilemiyorum O Yüzden Haram Parayı Yatırmak İstiyorum Oyuna.Sen Öyle Bişey Dedin ki O Zaman Oyuna Kim Para Yatırdıysa O Kişiler Para Yatırmayanlara Hak Verecek Hadi Ateistler Bunu Açıklasın :bilmm

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Faiz Konusundaki Israrımın Amacı Şu.Normalde Cebimden Para Veririm O Sorun Değil Ama Verdiğim Para Her Ne Kadar Yerli Oyuna Gitsede Luzumsuz Dünya İşine Gittiği İçin Bu Para Doğru Olmaz Belkide Harama Yakındır Bilemiyorum O Yüzden Haram Parayı Yatırmak İstiyorum Oyuna.Sen Öyle Bişey Dedin ki O Zaman Oyuna Kim Para Yatırdıysa O Kişiler Para Yatırmayanlara Hak Verecek Hadi Ateistler Bunu Açıklasın :bilmm
Gerçi ona bakarsan winrar için bile para vermemiz gerekiyor.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Ehehe hemen helal haram karıştırmışsınız ya neyse durun ben de bir şeyler yazacağım.
Faiz haramdır. Lakin İslam'ın geldiği döneme baktığımız zaman enflasyon diye bir şeyin olmadığı aşikar. Dolayısıyla şahsi kanaatim enflasyon miktarı kadar faizin herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğidir.
Şimdi linç edip tövbe etmem için girişimde bulunabilirsiniz. Sıkıntı yok, alıştım kafir damgası yemeye. :D

Yorumun İçin Tşk Ederim Fakat Şöyle Bir Örnek Vericem Ben Sana
Lise Arkadaşımla Öğle Arasında Oturuyorduk.Çok Samimi Olmasamda Kendisi Bali Çekiyormuydu Napıyoduysa Bana Peygamberimizin Zamanında Bali Yoktu O Yüzdende Bali Haram Değil Demişti.Şimdi O Zamanlar İlmim Olmadığı yada Aklıma Gelmediği İçin Ona "Sarhoş eden herşey içkidir. Her içki de haramdır" Diyemedim.Şimdi Senin Konuda Öyle :) O Zaman Faiz Yoktu enflasyon Yoktu Diye Haram Denmez Diye Bişey Yok :)
Gerçi ona bakarsan winrar için bile para vermemiz gerekiyor.
Hayır İşte.Eğer Kullandığın Yazılımın Sahibi Gavursa Gavuru Bırak Müslüman Değilse yada Müslümanlara Hizmet Yapmıyorsa (Yardım Zeka Sadaka Vs Gibi) O Kişinin Ürettiği Şeyleri Korsan Kullanabilirsin Onda bir Sorun Yok. Yani Winrarı Türk Yapmadığına Göre Dibine Kadar Kullan Crackle Hatta Yay İnternette Bir Sorun Olmaz.Yalnız Yerli Yapımcısı Olan Şeylere Dikkat Sonra Ahirette Hemşerim Sen Kimsin Ne Alacağın Var Benden Deme :)

sahanemir

sahanemir

Üye
bende çok para var mesela ama kafam çalışmıyor çalışan birisine vereyim o kar etsin bana da düşen payımı versin diyorum burada buna faiz diyorlar ben öyle diyemem şahsen.... şahsi fikrim..

Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi

Ek Olarak
Bir Kişiye Gayri Müslim Diyemez Bir Müslüman.Parkta Oturan Birisinin Yanina Git Eğer Görünüşü At Hırsızı Gibiyse Bile Selam Vermemek Gerek Çünkü Karşının Ne Olduğunu Bİlmiyorsun.Eğer Müslümansa Bile Bazen Almıyorlar Selami Bu Adamı Günahkar Hatta Dinden Çıkmaya Kadar Getirebilir.İşin Özü Eğer Ben Müslüman Değilim Diyen Birisi Varsa Ancak Ona Gavur Diyebiliriz.Yok Müslüman Ama Biz Ona Gavur Dersek (Müslüman Olduğunu Bilerek\Bilmeyerek) O Kişi Dinden Çıkar.Kelimeyi Şahadet Getirip Tekrar Dine Dönmezse Kafir Olarak Can Verir.

sahanemir

sahanemir

Üye
Lise Arkadaşımla Öğle Arasında Oturuyorduk.Çok Samimi Olmasamda Kendisi Bali Çekiyormuydu Napıyoduysa Bana Peygamberimizin Zamanında Bali Yoktu O Yüzdende Bali Haram Değil Demişti.Şimdi O Zamanlar İlmim Olmadığı yada Aklıma Gelmediği İçin Ona "Sarhoş eden herşey içkidir. Her içki de haramdır" Diyemedim.Şimdi Senin Konuda Öyle :) O Zaman Faiz Yoktu enflasyon Yoktu Diye Haram Denmez Diye Bişey Yok :)

Hayır İşte.Eğer Kullandığın Yazılımın Sahibi Gavursa Gavuru Bırak Müslüman Değilse yada Müslümanlara Hizmet Yapmıyorsa (Yardım Zeka Sadaka Vs Gibi) O Kişinin Ürettiği Şeyleri Korsan Kullanabilirsin Onda bir Sorun Yok. Yani Winrarı Türk Yapmadığına Göre Dibine Kadar Kullan Crackle Hatta Yay İnternette Bir Sorun Olmaz.Yalnız Yerli Yapımcısı Olan Şeylere Dikkat Sonra Ahirette Hemşerim Sen Kimsin Ne Alacağın Var Benden Deme :)
çok tehlikeli bu konuşma ve çok çok yanlış... gavur dediğin in dini imanı yok mu senin kitabın bunları hak görmemiş mi gavur diyerek kitaba karşı geliyorsun bunun sonu dinden atılmaktır gayet net yani...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
bende çok para var mesela ama kafam çalışmıyor çalışan birisine vereyim o kar etsin bana da düşen payımı versin diyorum burada buna faiz diyorlar ben öyle diyemem şahsen.... şahsi fikrim..

O Kadar İlmim Yok Ama Şunu Örnek Vereyim Sana Eğer Yolda Para Bulursan Bu Parayı Sahibini Bulup Vermen Gerek.Şimdi Diyeceksin Nasıl Bulacağım Bulamazsan Gidip Camiye Vermen Verirkende Bir Sevap Beklememen Gerekiyor Çünkü O Bulduğu Para Emeğin Olmyan Bir Para Olduğu İçin Sana Haramdır.Şimdi Senin Konunada Gelecek Olursak Emeksiz Kazanılan Her Para Haramdır.Eğer Faiz Parasını Yersen Senden Çıkmaz Belki Ama Ailenden Çıkar Hayatında Huzur Olmaz vs.Hatta Şurda 10 Tl Bulsam Cebime Koysam Ertesi Gün Bulduğum 10 Tlyyide Düşürürüm Kendi ana Paramdanda 10 Tl Düşürürüm :D
çok tehlikeli bu konuşma ve çok çok yanlış... gavur dediğin in dini imanı yok mu senin kitabın bunları hak görmemiş mi gavur diyerek kitaba karşı geliyorsun bunun sonu dinden atılmaktır gayet net yani...

Anlayamadım? :/
Çok Konu Dişina Çıkmayalım Arkadaşlar.İlim Sahibi Birisine Sorup Sizleri Aydınlatacağım. :)

Baydırman

Baydırman

Moderator

Ticari amaçla kullanıp satarsak sakıncalı olur diye düşünüyorum.
Hz. Peygamber(sav) “kim çalıntı olduğunu bildiği bir malı satın alırsa hırsızlığa ortak olmuş olur” buyurmuştur.

• Beğen
Tepkiler: sahanemir ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Ticari amaçla kullanıp satarsak sakıncalı olur diye düşünüyorum.
Hz. Peygamber(sav) “kim çalıntı olduğunu bildiği bir malı satın alırsa hırsızlığa ortak olmuş olur” buyurmuştur.
Zaten Haram Para Yatırırsam O Hesabi Satmam Satarsamda Yatırdığım Parayı Gider Sokağa Atarım yada Karşılıksız Cami Kutusuna Atarım.Ha Bu Hadise Benim Yaptığımda Giriyorsa O Zaman İş Sakat İşte :D Bi Hocaya Danışacağim Bakalım.

• Beğen
sahanemir

sahanemir

Üye
ben mantık yürütüyorum yalnızca. bize verilmiş bir mantık var onu kullanıyorum din hocalarına güvenmem bir kaçı ayrı tutuyorum tabii ki onları tenzih ederim.. ama geneli güvenilmez her sakalı olana güvenme ve evet hak etmediğin bir şey o her ne olursa olsun doğru değildir onu almak ben yerden parayı bulursam sahibini bulmak da pek mümkün değil se kusuruma bakmayın asla camiye veya din mabetlerin hiç birisine vermem alırım onunla kuru bakliyat fakir kim varsa dağıtırım...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
ben mantık yürütüyorum yalnızca. bize verilmiş bir mantık var onu kullanıyorum din hocalarına güvenmem bir kaçı ayrı tutuyorum tabii ki onları tenzih ederim.. ama geneli güvenilmez her sakalı olana güvenme ve evet hak etmediğin bir şey o her ne olursa olsun doğru değildir onu almak ben yerden parayı bulursam sahibini bulmak da pek mümkün değil se kusuruma bakmayın asla camiye veya din mabetlerin hiç birisine vermem alırım onunla kuru bakliyat fakir kim varsa dağıtırım...

Tek Kelime İle Konuyu Kapatalım Konu Uzamasın Çünkü Yukarıda Konuyu Netleştirdik Bir İlmi sahibi Olan Kişiye Soracağim Konuyu Haberdar Edeceğim Sizleri Fakat Yorumunda "ben mantık yürütüyorum yalnızca." Demişsin.Eğer Müslüman İsen Mantıkla İşin Yok.Çünkü Bu Öyle Güzel Bir Dindir Ki öyle Güzel Öyle Net Bir Dindir ki PAllah'u Teala Bize, 1.400 Yıl Önceden Bulutların Ağır Olduğunu Bildirmiştir.Bugün İse Rabbimin Bize Söylediğini Daha Yeni Anladık ve Kavradık Araştırmalar Sonucu Bir Bulutun 300.000 Ton Ağırlığında Olduğu Ortaya Çıkmıştır.Şimdi Bana Kalkıp Senin Beşer Aklınla Mantığına Güvenerek İş Yapma Çünkü Yanlış Yoldasın İslam Dini Akıl Mantık Dini Değildir.Herşeyin Hükmü Bellidir.Eğer Yukarıdaki Yorumunda Faiz Parasını Bakliyat Alıp Dağıtıyorsan Boşa Uğraşıp Kendini Yoruyorsun Zira İslam Dininde Haram Para İle Değil Bakliyat Cami Yaptırsan Yine Bir Sevap Olmaz.Konuyuda Noktalayalım Lütfen Kendini İlmi Olarak Biraz Daha Geliştirmeni Öneririm Selametle.

sahanemir

sahanemir

Üye
kurban zamanı 5 kişi toplanmış aralarında konuşuyorlarmış birisi demiş ki koç kestim öbürü koyun falan 5 inci kişiye e sen ne neye girdin demişler o da 5 kişi 1 adama girdik demiş şaşkın şaşkın insanlar nasıl yani demişler toplandık işi olmayan 2 çocuk babası na buzdolabı yiyecek 1 sene boyunca da çocukların okul masraflarını karşılayacağız demiş sonra da asıl son bombayı da söylemiş ona çok güzel bir iş bulduk orada da çalışacak. şimdi size soruyorum hangisi daha sevap...?? işledi.

sahanemir

sahanemir

Üye
geç gördüm k, bakma konu kapanmıştır. benim konu yani...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
kurban zamanı 5 kişi toplanmış aralarında konuşuyorlarmış birisi demiş ki koç kestim öbürü koyun falan 5 inci kişiye e sen ne neye girdin demişler o da 5 kişi 1 adama girdik demiş şaşkın şaşkın insanlar nasıl yani demişler toplandık işi olmayan 2 çocuk babası na buzdolabı yiyecek 1 sene boyunca da çocukların okul masraflarını karşılayacağız demiş sonra da asıl son bombayı da söylemiş ona çok güzel bir iş bulduk orada da çalışacak. şimdi size soruyorum hangisi daha sevap...?? işledi.

Ben Sana Sorayım O Zaman Kurban Kesmek Farz,Sadaka Öşür Vermek Sünnet Sen Ne Dersin? :)

Üst Alt