Faize Para Koysam Ne Kadar Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
kurban zamanı 5 kişi toplanmış aralarında konuşuyorlarmış birisi demiş ki koç kestim öbürü koyun falan 5 inci kişiye e sen ne neye girdin demişler o da 5 kişi 1 adama girdik demiş şaşkın şaşkın insanlar nasıl yani demişler toplandık işi olmayan 2 çocuk babası na buzdolabı yiyecek 1 sene boyunca da çocukların okul masraflarını karşılayacağız demiş sonra da asıl son bombayı da söylemiş ona çok güzel bir iş bulduk orada da çalışacak. şimdi size soruyorum hangisi daha sevap...?? işledi.

Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kurbanla kıyaslanması doğru değil. Kurban vaciptir sadaka ise sünnet. Vacip yerine sünneti işlediğimiz zaman yine vacip borcumuz olur. Gerçi o adam kurbanını da kesmiştir. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Kurbanla kıyaslanması doğru değil. Kurban vaciptir sadaka ise sünnet. Vacip yerine sünneti işlediğimiz zaman yine vacip borcumuz olur. Gerçi o adam kurbanını da kesmiştir. :hmmm
Kurban Vacip Mi :D aasdfghjhk Yok Sünnet Daha Neler :D Eğer Birisinin Parası Varsa Ki O Saydığı Kişinin Var Ona Kurban Farzdır.Durumu Olmayanlar Farklı.Ayrıca Konu Kapansın Dedim Niye Uzatıyosunuz : ?

Yönetici tarafından düzenlendi:
Buğra

Buğra

Admin
Konuşmalarımıza dikkat edelim lütfen :)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Konuşmalarımıza dikkat edelim lütfen :)
Bencede Sayın ve Pek Sevgili Yöneticimiz. Adamlara Uzatmayın Adam Haklı Dağılın Diyorum Yohh.Hocaya Sorucam Konuyu Noktalayalım Diyorum Yine Yohh :D

Baydırman

Baydırman

Moderator
  • Beğen
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
O kadar koydunuz kaç kazandınız? :)

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Kazanan yok banka dışında her kez kaybediyor. Mesala arsanıza bir ev yaptırıp satmak istiyorsununuz. Bunun için bankadan kredi alıyorsunuz. Arsa ve üzerindeki evi belirli bir kâr ile satmak istediğinizde aldınız kredinin faizi çıkacak. Bu evi satın almak isteyen kişi de bankadan kredi alacaktır.

• Beğen
sahanemir

sahanemir

Üye
Kazanan yok banka dışında her kez kaybediyor. Mesala arsanıza bir ev yaptırıp satmak istiyorsununuz. Bunun için bankadan kredi alıyorsunuz. Arsa ve üzerindeki evi belirli bir kâr ile satmak istediğinizde aldınız kredinin faizi çıkacak. Bu evi satın almak isteyen kişi de bankadan kredi alacaktır.
kapitalist düzen. değişmez değişmez.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
O Kredi İşlerini Sorma Adamlar %100 Kar Yapıyor Minimum.
kapitalist düzen. değişmez değişmez.

Değişir Değişmesinede Asgari Ücretle Çalışan Adamın Cebinde NeZaman 3 4 Milyarlık Bir Telefon Olmazsa O Zaman Değişir İşte :)

sahanemir

sahanemir

Üye
O Kredi İşlerini Sorma Adamlar %100 Kar Yapıyor Minimum.

Değişir Değişmesinede Asgari Ücretle Çalışan Adamın Cebinde NeZaman 3 4 Milyarlık Bir Telefon Olmazsa O Zaman Değişir İşte :)
hah işte güzel noktaya değindin zengin birisinin tel ine bak eminim ki eski bir telefon vardır kullandığı ..neden!!

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
hah işte güzel noktaya değindin zengin birisinin tel ine bak eminim ki eski bir telefon vardır kullandığı ..neden!!

Öyle Kardeşim Fakirin Az Bişey Üstü Adam 25 Kuruşu Düşürse Almaz Üşenir.İnanırmısınız Bilmem Ama Son Model BMW Kullanan Sürücünün Elinde 1100 Mı Ne Vardı Gözlerimle Gördüm 2.Kez Döndüm Baktım Gerçektende 1100 Dı.Ben Zengin Olsam Pazardan Alişveriş Yapınca Fiyatına Bakmam Kalitesine Bakarım Ama Adamlar Fiyatina Bakıyor Saymakla Bitmez Örnekler.

• Beğen
Tepkiler: sahanemir
vaterfa

vaterfa

Üye
Hayır İşte.Eğer Kullandığın Yazılımın Sahibi Gavursa Gavuru Bırak Müslüman Değilse yada Müslümanlara Hizmet Yapmıyorsa (Yardım Zeka Sadaka Vs Gibi) O Kişinin Ürettiği Şeyleri Korsan Kullanabilirsin Onda bir Sorun Yok. Yani Winrarı Türk Yapmadığına Göre Dibine Kadar Kullan Crackle Hatta Yay İnternette Bir Sorun Olmaz.Yalnız Yerli Yapımcısı Olan Şeylere Dikkat Sonra Ahirette Hemşerim Sen Kimsin Ne Alacağın Var Benden Deme :)

@DarkredBlue61 bu yorum ironidir dimi ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
@DarkredBlue61 bu yorum ironidir dimi ?
Hangi Kısımlarını Anlamakta Güçlük Çektin Teker Teker Yaz Açıklayayım.Müslüman İseniz Hükümler Ortada.Diğer Arkadaş Gibi "Şaçmalamiş" Demekte Özgürsünüz Dinden Çıkan Ben Olmayacağim Ama İyiliğinizi Düşüneceğim Yinede.
saçmalamış resmen arkadaş...

Ben Hakkı Savunduğum Sürüce Sorun Yok İstediğinizi Söyleyebilirsiniz.

vaterfa

vaterfa

Üye
Hangi Kısımlarını Anlamakta Güçlük Çektin Teker Teker Yaz Açıklayayım.Müslüman İseniz Hükümler Ortada.Diğer Arkadaş Gibi "Şaçmalamiş" Demekte Özgürsünüz Dinden Çıkan Ben Olmayacağim Ama İyiliğinizi Düşüneceğim Yinede.

Ben Hakkı Savunduğum Sürüce Sorun Yok İstediğinizi Söyleyebilirsiniz.
simdi winrardan ornek verilmis ben de ondan devam ediyim. nerden biliyorsun winrar yapimcisinin musluman olmadigini veya musluman olanlara yardimi olmadigini ? ilk basta "gavursa gavuru birak musluman degilse" demissin -ki gavur gayrimuslim demek yani gayrimuslimse haliyle musluman olmuyo- sonda da yerli yapimcisi olan seylere dikkat et demissin yani her yerli gelistirici ayni zaman da musluman mi oluyor asil kistas almamiz gereken sey hangisi ? he asil mevzu gayrimuslim birinin urettigi bi seyin sanki degeri yokmus gibi bedavaya kullanabilecegin, hangi kitapda var boyle bir sey ? yurtdisi yapimi olan para verdigin bir sey var mi ? evet sorularim bunlar.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
simdi winrardan ornek verilmis ben de ondan devam ediyim. nerden biliyorsun winrar yapimcisinin musluman olmadigini veya musluman olanlara yardimi olmadigini ? ilk basta "gavursa gavuru birak musluman degilse" demissin -ki gavur gayrimuslim demek yani gayrimuslimse haliyle musluman olmuyo- sonda da yerli yapimcisi olan seylere dikkat et demissin yani her yerli gelistirici ayni zaman da musluman mi oluyor asil kistas almamiz gereken sey hangisi ? he asil mevzu gayrimuslim birinin urettigi bi seyin sanki degeri yokmus gibi bedavaya kullanabilecegin, hangi kitapda var boyle bir sey ? yurtdisi yapimi olan para verdigin bir sey var mi ? evet sorularim bunlar.
Bende Örnek Verdin Winrardan Devam Edeyim. "WinRar; 1995 yılında Eugene Roshal tarafından tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür." Müslümana Yardım Konusu Güzel.Bir Müslüman Eğer Zulum Ediyorsa Edenlere Maddi Manevi Destek Veriyorsa O Kişiden Uzak Durmalı.Basit Örnek Bankada yada İçki Satılan Yerlerde Çalışan Arkadaşların Parası Helal Değildir Desek Yeridir.Çünkü Oradaki Kirli Paradan Ekmek Alıp Yiyor.Bir Diğer Örnek Pavyonda İçtiğin Su Zehir (Bu Kişiden Kişiye Değişir Bazıları Alıştığı İçin Zehir Gibidir Ama Ona Farklı Gelmez Normal Su Gibi Gelir.) Kur-an Okunan yada Devamli İyi Sözler Söylenilen Konuşulan Yerde Dükkanda Vsdeki Su İnsana Şifadir.Hatta Bunu Bilim Adamları Araştırmıştır Çıkan Sonuç İse Şu Kur-an Okunan Suyun Düzeltiyorum Yani Kur-an vb Okuma Gibi Aktivilerin Olduğu Yerdeki Suların Yapısı Farklı Olduğu Ispatlanmıştır.Yani İnsana Şifadir Ama Az önce Bahsettiğim Pavyondaki Su İnsana Zehirdir .Şimdi Bana Kalkmiş Müslüman Değil Ama Müslümanlara Yardım Ediyor Demen Komik.Adam Allah'ı Peygamberi Kabul Etmiyor (Bazı Kesimleri Özellikle) Barı Bu Adam Cennetede Girecek dede Tam Olsun.Unutma Bu Dünyada Fakirlerin Ekmeğini Parasını Onların Rızası Doğrultusunda Yersen (Helal Olmak Koşulu İle Yani O Fakirde Çalışarak Helal Rızık Kazanmişsa) O Yediğin Yemek Sana Şifa Olur.Fakat Zenginin ki Şifa Olmaz Bak Bunlar Çok ince Konular En Ufak Bir Soru En Ufak Bir Tereddüt İnsanı Dinden Çıkartır.

Şimdi Yerli Dediğim Söyle Açıklayayım Sana.

Sanırım Gayri Müslim,Müslüman Konusunda Bir Sorun Yok Direk Verdiğin Örneğe Geçeceğim.
Bu Ülkede %90 Lık Bir Kesim Müslüman Yani Kağit Üzerindede Olsa Kelimeyi Şahadeti Bilmiyorda Olsa,İslamin 5 İmanın 6 Şartını da Bilmese Müslüman Sözde yada Özde Konu O Değil.Şimdi Ben Sana Yolda Geçen Birisine Şu Hırıstıyan yada Ateist Desem Doğru Olma İhtimali Nedir? 10 Kişiden 100 Kişiden Belki 1 i Doğru Çıkar.Şimdi Ben Yerli Yapımcılar Demem deki Olay Şu Yerli Yapımcıların 10'undan 9'u Müslüman Diğer 1 Kişi Müslüman Değilse Evet Onunda Ürettiği Ürünleri Vsleri Çalmak Mi Dersin Çoğaltmak Mı Dersin ne Dersin Bir Sorun Yok Yapabilirsin.Fakat Müslüman Bir Kişi İse Bu Kurucular Vsler Bu Kişiler Zekat Verecek Sadaka Verecek Gerektiğinde Gönlünden Kopacak Aç Doyuracak Yedirecek Vs vs O Yüzden Yerli Yapımcıların Özellikle Bu Film Sektöründe Çoğu Kişiye Hak Vereceğiz Diye Düşünüyorum.Belli Başlı Kişilerin Filmlerine Gider İzlerim Korsanı Düşerse İndirir Tekrar İzlerim Arkadaşlarla vs İle.

Hangi Kitapta Var Konusunda
Müslümanların Zaten 1 Kitabi Var.Eğer O 1 Kitapta Cevap Bulamazsan Diğer 6 Tane Hadis Kitabina Bakabilirsin.Tabi Bunada Küçük Bir Örnek Vereyim Sana.Sanırım Hz Ömer'di Fatiha Süresinden Size 5 (Daha Fazlada Olabilir Net Hatırlamıyorum) Eşek Yükü Kitap İle Anlam Çıkartabilirim Demiştir.Yani Kur-an'da 114 Tane Süre Varsa 114*5 Eşek Yükü Kitap Desek Yani Bu Konuda Kolay Kolay Hadis Kitaplarına Bile İnmene Gerek Yok Kur-an'da Cevap Bulabilirsin.Yani Bir Şeyi Kitapta Ara Ama Senin Benim İlmim Yetmez Aradiğimiz Şeye Ayetleri KafanaGöre Yorumlayamazsın.İlk Peygamberimizin Sonrada Sahabilerin Yorumlarına Bakarsın Ayette Ne Demek İsteniyor Anlarsın.Bunada Bir Örnek Vereyim Peygamberimizin Zamanında (Ramazanda) Bir Kişi Sahuru Kesecek Fakat Bunu Nasıl Yapacaği Konusunda İse Yastığının Altına (Sanırım ) Pamuğa Sarılı İplik Koydu. Aradan 15 Dk Geçti Gitti Mutfağa Yemek Yedi Geri Yattı Tekrar Baktı Yine Sarıllı Duruyor.Halbuki Ayette Beyaz İplik Şimdi Tam Hatırlamıyorum O Ayetide Yani Ayette İplik İle Örnek Verdi Rabbimiz Fakat Asıl Anlatılmak İstenen Ufakta Beyaz Çizgi Belirirse Yemeği Kesin İdi Ama O Adam Ayeti Kafasına Göre Yorumladığı İçin Sabaha Kadar Güneş Çıkana Kadar Yemek Yedi ve Bu Konuyu Peygamberimize Bildirdi Oda Yanlış Yaptığını ve Orucu Kaza Etmesi Gerektiğini Söyledi.Şimdi Sende Şu Ayette Şunu Diyor Diğer Ayette Şunu Diyor Yani Zıtlık Var Kur-an Çelişiyor vs Gibi Şeyler Düşünebilirsin İşte Bunun Sebebi Kafamıza Göre Anlam Çıkartmamız.Bir Diğer Deyişle "hangi kitapda var boyle bir sey ?" Dememiz.Ayetle sabit Olan Meseleleri Bile Kesinleştirememiz.Konuyu Araştırabilirsin.Aksini İdda Edebiliyorsan Ispatla.Şu An İnternetim Az Cepten Giriyorm Kaynak Atamayacağim.

"yurtdisi yapimi olan para verdigin bir sey var mi ? "
Bundan Kastın Ürün Olarak Bişey Aldın Mı İse Evet Aldım.Türkiyede Bulunmayan Thieye t5e Aksiyon Kamerası yada Diğer Şeyler.Eğer Alacağım Ürün Örneğin Yurt Dışı ile Türkiyedeki Hafıza Kartı Fiyatları Şu An Aynı Gibi Bişey Yani Arada 5 10 Daha Fazla Fiyat Farkı Olan A Ürününü Yurt Dışından Değil Yurt İçinden Alıyorum Hem Yerli Sermaye Dönsün Hemde Müslüman Zannettiğim\Olmasını İstediğim Ülkemdeki İnsanlar Para Kazansın İsterim.

vaterfa

vaterfa

Üye
sirf gayrimuslim oldugunu dusundugun birinin yapmis oldugu fiziksel olmayan bi urunu ucretsiz almak senin icin problem degilse tabi bu senin bilecegin is fakat yurtdisi menseili muhtemelen gayrimuslim insanlarin elinden cikmis urunu calmak yerine neden ucretini verip aliyorsun ?

• Beğen
Tepkiler: PALA.
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
sirf gayrimuslim oldugunu dusundugun birinin yapmis oldugu fiziksel olmayan bi urunu ucretsiz almak senin icin problem degilse tabi bu senin bilecegin is fakat yurtdisi menseili muhtemelen gayrimuslim insanlarin elinden cikmis urunu calmak yerine neden ucretini verip aliyorsun ?
Güzel Kardeşim En Basit Örneğini Vereyim Sana Coca Cola Kimin? Ariel Kimin? Nestle Kimin? Bu Ürünleri Her Aldığındda Müslümana Bir Mermi Alıyorsun, Onlar İse O Mermiyi Ateşliyor.Çoluk Çocuk Gözetmeksizin.Şimdi Bana Beni Vuracak Olan Kişiye Düşmanımamı Para Vermemi Öneriyorsun? İşin Kısası O Ücretini Vereceğin Kişiler Ettikleri Karı Sana Silah Olarak Kullanacak Olay Budur.Bu Yüzden Almayacaksnız adam Müslüman Değilse Korsanını Kullan Ki Adam Büyümesin Günden Güne Gelişip Senden Teknolojik Olarak Maddi Olarak Üstün Olmasın.

Sana Daha İyi Anlaman İçin Şu Örneği Vereyim;
Darül Harp Miydi Neydi Tam Hatırlamıyorum.O da Şu Demek Mesela Senin Türkiyedeki En Zengin Maddi Kaynağa Sahip Olan Birisin Atıyorum Zenginlerde 10 TL Varsa Sende 100 TL Var.Şimdi Sen Bu Paranı Gider Bir Bankaya yada Bir Şirkete Filan Yatırırsan Tabi Bu Şirket Müslüman Olmayacak.Şimdi Banka Örneğini Verdim Ama Yabancı Kökenli Banka İse Olur Yerlilere Bişey Diyemme O Konuda İlmim Yok Maalesef.Şimdi Gittin Şirkete Pay Aldın yada Bankaya Para Yatrdın.Eğer Sen O Paranı Belirli Bir Süre Sonra Çekersen Bunun Doğrultusunda o Kurum Batarsa Buna (Sanırım) Darül Harp Deniyor.Yani Gayri Müslim Birini Birilerini Çökertiyorsuı Bitiyorsun.Söyler Misin Bana Şimdi Bunuda Yapmayalım Mı? Halbuki Emir Açıktır İmkanın Varsa Yapmalısın yada Bir Diğer Örnekle Bitireyim Bu Forum Bilmem Hangi Memleketin Serverlerini Kullanıyor yada You Tbe Facebook Gibi Sitelerde Dini Paylaşımlar Yaparsan Nolur? Orada Müslümanlığın Yayılaması İçin Çalışırsan Ne Olur? Gayrı Müslimi Kendi Silahiyla Vurursun Olay Bu.

Üst Alt