GM Discovery [4.4.2][ART] LegenD Rom V11 Android L Edition

Sponsorlu Bağlantılar

LegenD Rom V11'den memnun kaldınız mı ?

• Evet

Kullanılan: 32 74.4%
  • Hayır

Kullanılan: 11 25.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
byAndroid

byAndroid

Üye
Google a discovery hafıza bolumlendir me yazarsanız çıkar.

coskuner68

Üye
4gb benim telefon sd karta ext4 alanı var uygulamaları sd karta linkledigim de art geçiyorum telefonu kapatıyorum tekrar açıldıgında tüm uygulamaları tekrar optimize ediyor telefon bellegi dolu diye uyarı veriyor art da telefonu her tekrar başlatmam da aynısı oluyor

By Burhann 2010

By Burhann 2010

Üye
Dosya indirmiyor linki bi kontrol edin...
CWM menüsüne nerden girecez bilen varmı

coskuner68

Üye
Sd karta linklenen uygulamalar telefonu yeniden başlattıgım da durdu hatası veriyor

immortal__55

immortal__55

Üye
4gb benim telefon sd karta ext4 alanı var uygulamaları sd karta linkledigim de art geçiyorum telefonu kapatıyorum tekrar açıldıgında tüm uygulamaları tekrar optimize ediyor telefon bellegi dolu diye uyarı veriyor art da telefonu her tekrar başlatmam da aynısı oluyor
Art a geçmek isteyenler romu kurduktan hemen sonra arta geçin hiçbir uygulama yüklemeden, o zaman hafıza uyarısı gelmemesi lazım, kapatıp açtıktan sonra uygulamalarınızı yükleyin zaten SD Carta yükleyecektir

Doğaüstü45

Doğaüstü45

Üye
Kardeş ben bu romu kurdum 1 hafta kullandim ayni şekilde jelly bean kurdum ama acilirken buğra v11 legend rom yazisi geliyo kitkata guncelledim hala geçmedi nasil duzeltebilir

immortal__55

immortal__55

Üye
Kardeş ben bu romu kurdum 1 hafta kullandim ayni şekilde jelly bean kurdum ama acilirken buğra v11 legend rom yazisi geliyo kitkata guncelledim hala geçmedi nasil duzeltebilir
Açılış boot animasyonların orijinali var forumda onu cwmden flasla olur

Doğaüstü45

Doğaüstü45

Üye
Tamam krdeş sağol

asilasil

Üye
arkadaşlar internet paylaşımını çalıştıramadım ben tethgering yok yani nasıl çözebilirim ?

asdasd22

asdasd22

Üye
yav arkadaşım herşey iyi hoş güzel de , şu tekrardan formatlama işi sıkıcı ya .. yoksa çok memnunum romdan hocam . her yenilemede tekrar formatlamak zorunda kalıyoruz .. telefona güncelleme tarzında birşey yapamıyormuyuz ?

Aytuğra

Aytuğra

Üye
G.M. Discovery ilk aldığınızda güncellediyseniz yani 4.4.2 ye geçiş yaptıysanız CWM Yüklemesi Şu Şekilde yapılmalı
Tel - google play de flash tool diye aratın en üstteki şimşek işaretli uygulamayı indirin ve kurun hiçbirşey yapmayın
pc - Google Üzerinden vROOT programını Aratın indirin ve pc ye kurun
Tel - usb hata ayıklama sahte konumlara izin ver ve bilinmeyen kaynaklara izin verin
vROOT programını Açın Teli Bağlayın Program Otomatik Algılayacaktır Rootlama işlemini Yapın.........
Burda Yada google Üzerinden Bu CWM yi bulun indirin SD karta Atın ((((recovery-Phrilz-6.27.4_cyber71khan)))) root işlemi.
Ardından telefona İndirdiğiniz Flash tool programını açın ve sd karta Attığınız CWM dosyasını seçin uyarıları onaylayın Program Kurulumu Kendisi Yapacaktır.. kolay gelsin......... Buğra Kardeşim G.M Discovery Hafıza Sorunu var bildiğin üzere 16 gb üzerinden sistem kendine 4 gb falan ayırıyor kalan 11 gb alan dahili olarak görünüyor SD kart takıldığında bu cihazlar dahili hafızayı kullandırmıyor ayarlar menüsünden depolama alanı olarak telefon belleğini seçtiğim halde Play Oyunları ve uygulamaları indirdiğimde yetersiz hafıza uyarısı ile indirme işlemi iptal oluyor hafıza kartını çıkardığımda dahili belleği kullanabiliyorum pc bağladığımda dahili bellek görünüyor ve bomboş pc üzerinden dahili belleğe müzik arşivi program apk.dosyaları falan atabiliyorum sd karttan dahili belleğe taşıyabiliyorum ama telde yaptığım indirmeler dahili belleğe yüklenmiyor bu sorun herkeste var yaptığınız yada katkıda bulunduğunuz romlar ile düzelebilirmi bizi bu konuda aydınlatabilirmisin.vede bu romun içerisinde xposed var rom kurduktan sonra geliştirici ayarlardan dalvik te olduğunu gördüm ART ye almadım bi sorun olur diye Xposed kullanılmıyor dediniz Framework hatası alıp duruyorum Dalvikte kullandığım içinmidir.ART Ye alırsam Xposet sıkıntı çıkarırmı.. ilginiz için Teşekkürler .

Yunkaai

Yunkaai

Üye
Dün v8 den geçtim. Gayet hoş olmuş. Teşekkür ederim.

Yalnız art ye geçtiğimde root izinlerinde bir sıkıntı yaşadım romu tekrar flashlamak zorunda kaldım.

Şimdide google playde bazı uygulamalar 403 hatası veriyor. Gapps kurdum gene aynı

raraboma

raraboma

Üye
Dün v8 den geçtim. Gayet hoş olmuş. Teşekkür ederim.

Yalnız art ye geçtiğimde root izinlerinde bir sıkıntı yaşadım romu tekrar flashlamak zorunda kaldım.

Şimdide google playde bazı uygulamalar 403 hatası veriyor. Gapps kurdum gene aynı
V10 dan V11 e geçicem.Eğer bende sizin sorunlarınızı yaşarsam hataları konuşmaya burdan devam edebiliriz.

aosman61

aosman61

Üye
hocam bende miui kurulu orjinal roma dönmeden bunu yükleyebilir miyim

Ahmetbkm

Üye
Öncelikle elinize sağlık rom güzel olmuş fakat bu ana ekranda sadece bir tane sekme var diğer uygulamaları diğer sekmelere taşıyamıyorum bunun çözümü nedir ?

frkndnmz

frkndnmz

Üye

Öncelikle konuyu baştan sona okumanızı rica ediyoruz.Bu Rom bugra333 & DR.Razor & Orochi tarafından geliştirilmiştir.

Yeni forumun şerefine yepyeni bir LegenD Rom ile Uzun bir aranın ardından tekrar karşınızdayız! GM Discovery için ünlü Rom serisi olan LegenD Rom V11 sürümü ile hız kesmeden kaldığı yerden devam ediyor! LegenD Rom v10’da bulunan hataları giderdik ve ART çalışan ilk LegenD Rom olan V11 sürümünü sizler için geliştirdik.Rom ART aktif ettiğimiz zaman adeta uçuyor.Kasma,donma,pilin çabuk bitmesi,sensör çalışmaması gibi sorunlar bu sürümde yoktur! İçerisindeki bir çok uygulama güncellendi ve daha fazlası için LegenD Rom V11!

ROM Kurulumu:
- Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
- CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
- Advanced/dalvik cache yapın
- Romu kurun ve yeniden başlatın (Yeniden başlatırken uyarı gelirse no seçin)

İNDİRME LİNKİ=>

Modlu Nova Launcher ve Bildirim Uygulaması =>

Beyaz Ayarlar Menüsü (CWM den direkt yükleyin) =>

Siyah Ayarlar Menüsü (CWM den direkt yükleyin)=>

Bilinmesi Gerekenler:

- ART sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır kullanmanızı tavsiye ederiz performans ve gçişler gözle görülür şekilde artmaktadır.(Fakat bazı uygulamalar art ile uyumlu çalışmayabilir)
- Xposed ART ile uyumlu değil maalesef xposed kullanmak istiyorsanız dalvik kullanmanız lazım.
- Eğer bildirim ekranı arka planı saydam olmasını istemiyorsanız Gravitbox programından Bildirim ekranı stili kısmından ayar yapabilirsiniz.

- Eğer Android L gibi yeni tasarım klavye istiyorsanız yapmanız gereken:

Ayarlar/Dil ve giriş/Google klavye ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Renk şeması/material

- Menüden viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumu yapın (yüksek ses kalitesi seçin) daha sonra telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı geri açıp menü tuşuna basın K.Arayüzü kısmından uzman seçin ve yeniden başlatın daha sonra istediğiniz ses ayarını apın kulaklık için (sol tarafa kayarak)

- Konuda ek paket verdik nova launcher, Beyaz ayarlar menüsü vs gibi.

- Geliştirici seçeneklerini açmak için Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme numarasına basınız 3-4 defa

- Eğer menü geçişleri daha hızlı olsun istiyorsanız Ayarlar/Geliştirici seçenekleri girin ve pencere,geçiş,animatör ayarlarının üçünüde 0.5x yapın telefonu yeniden başlatın.

- Gerçek pil performansını görmek istiyorsanız rom kurulduktan sonra pili bitirip tam dolum yapın.

LegenD Rom v11 Android L Edition Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler

- Yepyeni bir taban üzerine geçirdik romu.

- Pil performansı arttırıldı.

- Wifi çekim gücü arttırıldı.

- Dokunmatik sapma sorunu yoktur.

- Eski sürümde bulunan bazı hataları giderdik.

- Bir çok uygulamayı güncelledik.

- Dışarıya ses verme sorunu bu romda yoktur.

- 4-16 GB cihazların hepsiyle uyumludur.

- Bildirim çubuğunda wifi gps vs kısayollar vardır.

- Kendi kendine titreşim sorunu yoktur.

- Sytemui düzenlendi Android L görünümü kazandırıldı ve şeffaf hale getirildi.

- Her iki hatta da 3G ve Görüntülü görüşme vardır.

- Boş ram 500-700 arası değişmektedir.

- Kernele Root eklendi.

- Yeni müzik çalar,Android L klavye, dosya yöneticisi Viper4android vs eklendi.

- Antutu sonucu 17-18 bin arasında değişkenlik göstermektedir.

- Nenamark2 skoru 45-47 FPS dir.

- Gereksiz bütün uygulamalar silindi.

- İnit.d desteği eklendi.

- Build.prop düzenlendi. (Marketle uyumlu hale getirildi)

- Kamera odaklama seri bir şekilde çalışmaktadır

- Oyun performansı gayet iyi düzeydedir.

- Ve daha fazlası LegenD Rom v11 Android L Edition Romda!
Ellerinize sağlık her zamanki gibi gayet güzel duruyor, bu rom'u discovery air modeline portlamak istiyorum, stock rom kullanarak yapılabilir mi?
Air'in stock rom'u ile discovery 1'in kitkat stock rom u arasında çok nadir fark var, ondan dolayı yapılabileceğini düşünüyorum

By Emre 454545

Üye
cwm menüsünde gözükmüyor dosya

amtalp

Üye
HATA UYARISI ALIYORUM. NEDENDİR ACABA?

ZiGoN07

Üye
Buğra Abi yaptım wiles factory reset bekledim sonra batarya düştü telefonu açtım android yazısında kaldı birdaha açılmadı ne yapabilirim ?:blink: