Anket Telefon Alırken Herkes Hangi Markayı Alıyorsa O Marka mı Alınmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefon Alırken En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın mı Telefonunu Alırsınız?

• Evet,En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın Telefonunu Alırım.

Kullanılan: 7 14.0%
  • Hayır, Benim için En Çok Kullanılan ya da En Çok satan marka olması önemli değil.

Kullanılan: 43 86.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Telefon Alırken Herkes Hangi Markayı Alıyorsa O Marka mı Alınmalı?
Arkadaşlar bu aralar etrafımdan çok duyduğum bir konuyu size sormak istedim. Şimdi ben LG G3 aldım fakat çevremdeki kişiler beni şu konuda eleştirdiler "Akillı telefon alırken herkesin kullandığı marka alınır. Ya Samsung alırsın ya da iPhone.Akıllı telefon almanın mantığı budur." dediler ve LG markalı telefon almamın saçma olduğunu, onun yerine S5 almamı söylediler.(Diyen kişilerin yaş ortalaması 20-26 yaş) Şimdi ben bu söze tabiki aldırış etmiyorum ama sizin bu onuda görüşünüz nedir? Size göre akıllı telefon alırken en çok kullanılan telefon markası mı almak önemli yoksa LG, Sony,Motorola,Nokia gibi markalarda alınabilir mi? Yorumlarınızı bekliyor,ankete katılmanızı umuyorum.

byAndroid

byAndroid

Üye
Cok sacma ya cevrendekiler cahilce konusmus sadece aldiris etme onlara teknolijiden herkes anlamaz anca marka bilirler

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall, muhammettvurucu ve tatar1926
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Çok cahilce bir söz etmişler fakat firmanında biraz etkisi yok değil. Sonuçta samsung ve appleda yoktan popüler olmadı insanların alıp kullanması lazım.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
man20

man20

Üye
malesef böyle insanlar sürüyle var.bn markanın önmli olduğunu düşünüyorum ama zaten LG Sony HTC bunlarda marka. Kaliteli ürünleri var.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bilmeden konusmak aptallik degilde nedir peki sagopa key :D Mic check respect peaceeeee

• Beğen
Tepkiler: Türk-X, KinG CrazY ve Dede
man20

man20

Üye
insanlar nie hala samsung'u seçiyor anlamış değilim. plastikten haz alıolar heralde.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli ve 0MG90
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Çok satması önemli değil. Yaptığı telefonun arkasında durması açısından marka önemli.

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Aslında başlıkta yanlış yazmışım. Demek istediğim sürü muamelesi mi yapmak gerekir? Yani herkes ne alıyorsa onu mu almak gerekir diyorum. Zaten gereken cevapları vermişsiniz teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu
4MaGuS

4MaGuS

Üye
çok saçma bende mesela nokia lumia 920 var ve 1300tl ye aldım bunun yerine biraz ekleyip farklı bir cihaz almam mümkündü ama almadım ben çok araştırdım ve öyle aldım, o kişilerin kim olduklarını bilmiyorum ilk önce onların telefon konusunda bilgileri varmı diye bakarım niye derseniz şuna gidin teknosaya onlarda samsung veya ıphone öneriyorlar onlarda tutturmuşlar sanki sadece o 2 marka var gibi çok saçma hangi telefon hoşuna gidiyorsa onu almasın kimseye bakma telefonu sen kullanacan onlar değil, lg g3 bence süper cihaz hayırlı olsun bu arada

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan, Furkan Emekli, Kingmortall ve 5 diğerleri
maxirabit

maxirabit

Üye
çevrendekiler teknolojiye uzaksa biz napalım

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
çevrendekiler teknolojiye uzaksa biz napalım

Ben aldırış etmediğimi söyledim. Zaten aldırış etseydim gider g3 yerine s5 alırdım. MaxiCep in nabzını tutmak istedim. :)

çok saçma bende mesela nokia lumia 920 var ve 1300tl ye aldım bunun yerine biraz ekleyip farklı bir cihaz almam mümkündü ama almadım ben çok araştırdım ve öyle aldım, o kişilerin kim olduklarını bilmiyorum ilk önce onların telefon konusunda bilgileri varmı diye bakarım niye derseniz şuna gidin teknosaya onlarda samsung veya ıphone öneriyorlar onlarda tutturmuşlar sanki sadece o 2 marka var gibi çok saçma hangi telefon hoşuna gidiyorsa onu almasın kimseye bakma telefonu sen kullanacan onlar değil, lg g3 bence süper cihaz hayırlı olsun bu arada

Teşekkürler :)

Fenomenon

Fenomenon

Üye
ne yazık ki çoğu kişi sürü psikolojisiyle hareket ediyor ve marka takıntısı var.
ben hiçbir telefon markasının %1 hissesine dahi ortak değilim. kendi cebimi düşünürüm. hiçbir markayı savunmam.
benim için en ideali hangisi ise onu alırım. olay bu kadar basit.

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
Seglopsi

Seglopsi

Üye
Ben soruyu çin malı telefonlar için değerlendirdim. Oyu da ona göre verdim. Açıkçası çin malı bir ürün alacağıma diğer bilindik markalı bir telefon almak daha mantıklı geliyor bana.

Gelelim senin yaklaşımına, saydığın markaların hepsi üst düzey markalar oldular ülkemiz açısından. LG'de yeni nesil SLCD3 ekranlar var, ayrıca quadHD çözünürlük vermekte, Sony su geçirmez özelliğe sahip Android içinde en iyi kamera ve lensleri üretiyor(bana göre), Motorola daha çok fiyat/performans telefonları ve bu telefonlara verdiği destek ile iyi, HTC Android platformununda herşeyi kısmen barındırıyor. Güncel yazılım, sağlamlık, kamera vs.. aranan özelliklerin hepsi var ancak hepsinden biraz var. Gelelim nokia'ya sağlamlık, malzeme kalitesi, kamera konusunda çok ileride. Hatta bu özellikleriyle diğer telefonlardan 2-3 yıl ileride ancak, yarım akıllı bir işletim sistemine sahip, günümüz telefonlarında aranan bir özellikte biraz serbestlik ve mağaza'daki uygulama bolluğu gibi sorunlara sahip. Alan kişiler bu sebeplerden dolayı pişman oluyorlar. Tavsiyem alacağın cihazı iyi araştırman. Kendin kullanacağın için kendin için en iyi olan telefonu kendin seçmelisin.

İnsanların neden Samsung veya Apple'a yöneldiklerine gelince, En çok satılan, albenisi olan, pek çok kişide görünebilecek modellere sahip markalar Samsung ve Apple'dır. Baktığımızda Android platformu için üst seviye cihazlar dışında giriş ve orta seviye cihazlar için en fazla tercih edilmiş marka samsung'dur. Kendisini kabul ettirmiş insanlara bundan dolayı albenisi, sempatisi yüksek.Biraz uzun olmuş ama elimden geldiğince açıklamaya çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: mesut1979, Murat Alper, KinG CrazY ve 1 kişi daha
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben sana katılıyorum,ben bi modaya uyayım dedim 1250 tl ye sıfır S3 aldım bir hafta katlanabildim.S3 ü eşime verip gidip Lumia 920 aldım,iyiki de almışım.

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan ve 4MaGuS
kaanslmz

kaanslmz

Üye
"piyasadaki en güzel telefon" denilebilecek bi model almışsınız bakmayın onlara G3 süper bi cihaz :)

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
KayraBey

KayraBey

Üye
Saçma. Bana göre kimsede olmayan nadir telefonu alacaksın :D

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Benim motorola seçmemdeki amaç herkesde olmaması ✌

AHKE

AHKE

Üye
Ben samsung aldım cunku cogu telefonlarında SD Kart girişi var ve batarya cıkarılabiliyor
Ve ara yuzu diger tellere göre daha iyi
Saçma. Bana göre kimsede olmayan nadir telefonu alacaksın :D
ozamanda rom desteği falan fazla olmaz root atcaksin root dosyasını aricaksin

byAndroid

byAndroid

Üye
Marka etkiliyir tabi ki mesela samsungun rom destegi cok fazla

Üst Alt