Suya düşen Telefonlarlara Ne Yapılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Suya düşen Telefon çalışırmı

• Evet Çalışır

Kullanılan: 9 100.0%
  • Çalışmaz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

Tamircin

Üye
    Konu Sahibi
Suya düşen Telefonlarlara Ne Yapılmalıdır.
Telefonum suya düştü ne yapabilirim diyenler, her şeyin öncesinde çok hızlı olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Telefon suya düşünce ilk olarak telefonu kapatmanız gerekmektedir; ama bu işlemi yaparken telefonun açma kapatma tuşu ile zaman geçirmek yerine telefonun bataryasını çıkartmanız daha çabuk yapılabilecek bir işlemdir. Eğer telefonun bataryası çıkmıyorsa, o halde normal kapatma yöntemini tercih etmelisiniz; ama bunda da telefonu çok fazla karıştırmamanız gerektiğini unutmamalısınız; telefon suya düşünce, onu hiç kullanmamanız, onunla hiç bir işlem yapmamanız gerekmektedir.
Sonraki yapılması gereken işlem, telefonun içerisinde bulunan SIM kart, ve MicroSD kartı çıkartmak, ve bu kartları kurumaları için bir kenara bırakırken, kartların bulunduğu yerleri de bir mendil yardımı ile silmektir. Telefonunuzu bir yada iki gün kapakları açık bir şekilde kurumaya bırakın. Şanşınıza tekrar çalıştırın çalışa bilirde ekran ile ilgili sorunlarda yaşaya bilirsiniz. Şu anda olmasada bir ay içinde yaşana bilir. Bu durumda servise başvuracaksınız. Servisin size yüksek bir tamir ücreti çıkarta bilir. Bundan sonra seçim sizin.

İsterseniz Ben Bursa da su alan Samsung Galaksy Note2 , S3 Mini ,S2 modellerinde telefonunuz uygun fiyata çalışır hale getiriyorum. Benimle irtibata geçebilirsınız. Cep: 5304259755Suya düşen Telefonlarları
Önce servisle çözmeye bakın servis yüksek fiyat çekebilir. İsterseniz Ben bursa da su alan Samsung Galaksy Note2 , S3 Mini ,S2 modellerinde telefonunuz uygun fiyata çalışır hale getiriyorum.
cep:5304259755

szqn55

szqn55

Üye
pirince sokmayı solemeyi unutmuşşsun

canko13

canko13

Üye
150 tl civarı iyi bir teleffoncu halleder

Tamircin

Üye
    Konu Sahibi
Ben diyorum ki bütün yolları deneyin tüm yollar tükendikten sonra ben yardımcı olacağim.

kartalim91

kartalim91

Üye
geçen gün babamın Nokia 1600 suya düşmüş hiç açılmıyordu bende en küçük parçasına kadar söktüm parçalarıda pirinç dolu kavanozda 2 gün beklettim tekrar topladım telefonu şimdi sorunsuz çalışıyor :D

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
anteke yeni şık ekle bence
su ile temas etme derecesine ve suyun tuzluluk ve asit derecesi ve mudahele ve sıvının ne kadar derinlikte girdiğini ve çıkardıkytan sonra tekrar yıkanıp yıkanmadığını falan önemli etken yai kuratırala bilir ama hemen müdahele edilmesi kola ve meyve suyu gibi şekerli ve ya deniz suyu gibi tuzlu gibi sıvılarlar döküldüyse tuzsuz bir suyla yıkanması lazım ve kuruması için güneşe ve ya vantilatör ve ya saç kurutma makinası kullanılmamalıdır en iyi yöntem pili çıkıyorsa çıkık bir biçince tüm parçaları (tercihen kırıksız pininç) pirinç içinde 1-1.5 gün bekletildikten sonra kurtulma olasılığı yüksek

Kingmortall

Kingmortall

Üye
s5 suya düştü aldım sildim kullanmaya devam ettim :)

mertcan01

mertcan01

Üye
Benim note 2 bir karis deniz suyuna dustu ne yaptiysam olmadi kaldirip cope attim

kartalim91

kartalim91

Üye
Benim note 2 bir karis deniz suyuna dustu ne yaptiysam olmadi kaldirip cope attim
tatlı suyla yıkayıp telefonu hiç açmadan sökülebilecek en küçük parçaya kadar ayırıp pirinç dolu bir kapta 3-4 gün bekletseydin %50 çalışma ihtimali vardı eski telefonlara pek bişe olmuyor da yeni nesil cihazlar çabuk bozuluyor

mertcan01

mertcan01

Üye
tatlı suyla yıkayıp telefonu hiç açmadan sökülebilecek en küçük parçaya kadar ayırıp pirinç dolu bir kapta 3-4 gün bekletseydin %50 çalışma ihtimali vardı eski telefonlara pek bişe olmuyor da yeni nesil cihazlar çabuk bozuluyor
Kardes o kadariyla ugrasamazdim. Yani sokme takma isim degil. 1 gun acmadim sonra acildi calisior.dokunmadik sacmaliyordu kalem algiliordu.3 4 gun princte beklentim degisen yoktu. samsung bord degisimi dedi. Aldigim gibi çöpe attim yenisini aldim. 1 ay sonra note 3 çıktı. Note2 yi hediye ettim note3 aldim :-) darisi note 4 ... dedigin gibi cok hassaslar dusurmemeye calisiorum düştüğünde ekran kirilmiscasina hazir yerden kaldıriyorum tlfunu

kartalim91

kartalim91

Üye
Kardes o kadariyla ugrasamazdim. Yani sokme takma isim degil. 1 gun acmadim sonra acildi calisior.dokunmadik sacmaliyordu kalem algiliordu.3 4 gun princte beklentim degisen yoktu. samsung bord degisimi dedi. Aldigim gibi çöpe attim yenisini aldim. 1 ay sonra note 3 çıktı. Note2 yi hediye ettim note3 aldim :-) darisi note 4 ... dedigin gibi cok hassaslar dusurmemeye calisiorum düştüğünde ekran kirilmiscasina hazir yerden kaldıriyorum tlfunu
tuz oksitlenme yapmıştır o yüzden pert olmuştur bende tornavida seti var kimin telefonu bozulsa bana getiyor :D

mertcan01

mertcan01

Üye
Elinden geliorsa problem yok :-) ben kurcalmayi sevmiom genelde kurcaladigimda hep fazla malzeme koymus oluyorlar :-) :-) :-)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
ustanın iyisi parça artıranıdır :ehe

• Beğen
Tepkiler: mertcan01
szqn55

szqn55

Üye
mertcanda para var huzur var gibi geliyor bana s4 u zorla aldım hala kullanıyorum satıp bi üstünü alamam diye :D

• Beğen
Tepkiler: mertcan01

Üst Alt