SAMSUNG GALAXY S3 SAYAC SIFIRLAMA KESİN ÇÖZÜM! 26.06.2014 GÜNCEL KONU.

Sponsorlu Bağlantılar

Konuyu Beğendiniz mi ?

• Kullanılan toplam oy
    3
dogankara54

dogankara54

Üye
    Konu Sahibi
SAMSUNG GALAXY S3 SAYAC SIFIRLAMA KESİN ÇÖZÜM! 26.06.2014 GÜNCEL KONU.
Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download moduna girdiğinizde ekranın en üstünde;
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-I9300
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (X COUNTS)
CURRENT BINARY: CUSTOM
SYSTEM STATUS: CUSTOM
gibi bir ifade görürsünüz. X yazan yerde yaptığınız işlem sayısı yazar. Bu şekilde cihazınız garanti kapsamından çıkmıştır. Yani bu şekilde cihazınız bir arıza yaptığı takdirde onarımını kendi cebinizden yapmanız gerekiyor. Şimdi bu sayacı sıfırlayıp cihazınızı tekrardan garanti kapsamına alacağız. Yöntem biraz uzundur. Ancak kesin çözümdür. Bazı cihazlarda olan sayacın 1′de kalması bu yöntemle aşılmaktadır.

indirilecek dosyalar:

TriangleAway 3.26( sayac sifirlama programı)

Site:

Siyah kernel s3

Site:

Eski bootloader

Site:

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Stock rom (TUR)

Site:

Samsung Galaxy S3 4.3 Stock Rom (TUR)

Site:

Sıfırlama işlemi

Triangle Away programını zipten çıkarıp ve Eski Bootloader dosyasını ise zipli halini bozmadan hafıza kartına atınız.
Cihazımıza 4.1.2 versiyonlu resmi romu odin yoluyla yüklüyoruz.
root işlemi gibi olacak tek fark zip dosyasının içinden çıkan tar.md5 uzantılı rom dosyasını Odin adlı programa gösteriyoruz. Yükleme biraz uzun sürüyor. Sabırla bekleyin. Yükleme sonrası cihaz açılmadan sürekli reset atıyorsa recovery menüsüne girip wipe data/factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapınız. Cihaz açıldığında IMEI 0049 ile başlayan bir numaraya dönüşecek. Yani silinmiş olacak. Bu sorun değil.
Rom yükler gibi aynı şekilde Siyah Kernel’i Odin ile yükleyin. Bu aynı zamanda cihazınızı root edecek.
Cwm yi yükleyiniz. Cwm ici gerekli dosyalar
Cwm recovery

Site:

Odin 3.07

Site:

Recovery menüsünden install zip yolundan eski bootloader dosyasını yükleyiniz.
Ardından reboot system now seçerek cihazı yeniden başlatınız.
Telefon açıldığında Triangle away adlı programı kurunuz. Bu program açılışta root yetkisi isteyecektir. Ve çalışması için gerekli olan dosyaları indirecektir. Gelen bütün uyarıları onayladıktan sonra aşağıdaki ilk resim gelecektir. O menüden Reset flash counter yazan yere dokunduğunuzda ikinci resimle karşılaşacaksınız. Onayladığınızda üçüncü resimdeki sayacın sıfırlandığını belirten uyarıyı alacaksınız.

Ardından ses azaltma+home+power tuş kombinasyonuyla download modunu kontrol ettiğinizde sayacın sorunsuz sıfırlandığını göreceksiniz. Download modunda en üstte aşağıdaki gibi bir yazıyla karşılaştığınızda işlem başarıyla tamamlanmış demektir.
ODIN MODE
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: No
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
Son olarak ise cihazınızın son sürümü olan android 4.3 versiyonunu cihazınıza Odin ile flaşlayınız. Bu işlemden sonra cihazınızın IMEI numarasının düzeldiğini göreceksiniz.

Olası Sorular:

Neden Android 4.1.2′yi yüklüyorum?
Sayaş sıfırlama işlemi için stock kernel işe yaramamaktadır. Custom kernel olarak Siyah Kernel yüklenmesi gerekmektedir. Siyah Kernel’in son sürümü de sadece Samsung stock rom Android 4.1.2′de çalışmaktadır.

Eski Bootloader da neyin nesidir?
Samsung 4.1.2 versiyonuyla getirdiği yeni bootloader ile sayaç sıfırlamayı imkansız hale getirdi. Biz de eski bootloader’ı kurarak bu sorunu aşıyoruz. Sayacı sürekli 1 olarak kalanların sebebi bu yeni bootloader’dır.

Odin ile resmi Android romunu yüklediğimde sayaç artmaz mı?
Hayır artmaz. Odin, Samsung teknik servislerinde kullanılan bir yazılımdır.

Yorumlarınızı ve mesajlarınızı bekliyorum istediğiniz soruyu sorun çözüm üretmeye çalışırım :)

Son düzenleme:

Joker

Joker

Emekli Yönetici
Anlatıma resimde eklerseniz iyi olur.Teşekkürler

deljkanli10

deljkanli10

Üye
aynı şekilde oluyor mu deneyen oldumu bende dönmeyi düşünüyorum da orjinal e vede bunları yaptıktan sonra Telefonumuz yine root lu ve cwm li mi kaliyor

Aziz04

Aziz04

Üye
Güzel anlatım olmuş emeğine sağlık. :oke: Fakat cihazın servislik bir durumu yoksa bunları yapmanın bir anlamıda yok. Ancak cihaz servise verilmesi gerektiğinde yapılması gereken bir işlem. Rom atmayı alışkanlık haline getirmiş biri sayacı sıfırlasa bile, farklı bir rom gördüğünde kendini tutamayıp yine atacaktır. Bende şuanda sayaç 49'da :ehe

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
MXKM

MXKM

Üye
Samsung Galaxy S3, download modu üzerinde yaptığınız her türlü işlemi sayar ve bunu kaydeder . Eğer daha önce root veya rom yükleme işlemleri yaptıysanız download moduna girdiğinizde ekranın en üstünde;
ODIN MODE
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: YES (X COUNTS)
CURRENT BINARY: CUSTOM
SYSTEM STATUS: CUSTOM
gibi bir ifade görürsünüz. X yazan yerde yaptığınız işlem sayısı yazar. Bu şekilde cihazınız garanti kapsamından çıkmıştır. Yani bu şekilde cihazınız bir arıza yaptığı takdirde onarımını kendi cebinizden yapmanız gerekiyor. Şimdi bu sayacı sıfırlayıp cihazınızı tekrardan garanti kapsamına alacağız. Yöntem biraz uzundur. Ancak kesin çözümdür. Bazı cihazlarda olan sayacın 1′de kalması bu yöntemle aşılmaktadır.

indirilecek dosyalar:

TriangleAway 3.26( sayac sifirlama programı)

Site:

Siyah kernel s3

Site:

Eski bootloader

Site:

Samsung Galaxy S3 4.1.2 Stock rom (TUR)

Site:

Samsung Galaxy S3 4.3 Stock Rom (TUR)

Site:

Sıfırlama işlemi

Triangle Away programını zipten çıkarıp ve Eski Bootloader dosyasını ise zipli halini bozmadan hafıza kartına atınız.
Cihazımıza 4.1.2 versiyonlu resmi romu odin yoluyla yüklüyoruz.
root işlemi gibi olacak tek fark zip dosyasının içinden çıkan tar.md5 uzantılı rom dosyasını Odin adlı programa gösteriyoruz. Yükleme biraz uzun sürüyor. Sabırla bekleyin. Yükleme sonrası cihaz açılmadan sürekli reset atıyorsa recovery menüsüne girip wipe data/factory reset ve wipe cache partition işlemlerini yapınız. Cihaz açıldığında IMEI 0049 ile başlayan bir numaraya dönüşecek. Yani silinmiş olacak. Bu sorun değil.
Rom yükler gibi aynı şekilde Siyah Kernel’i Odin ile yükleyin. Bu aynı zamanda cihazınızı root edecek.
Cwm yi yükleyiniz. Cwm ici gerekli dosyalar
Cwm recovery

Site:

Odin 3.07

Site:

Recovery menüsünden install zip yolundan eski bootloader dosyasını yükleyiniz.
Ardından reboot system now seçerek cihazı yeniden başlatınız.
Telefon açıldığında Triangle away adlı programı kurunuz. Bu program açılışta root yetkisi isteyecektir. Ve çalışması için gerekli olan dosyaları indirecektir. Gelen bütün uyarıları onayladıktan sonra aşağıdaki ilk resim gelecektir. O menüden Reset flash counter yazan yere dokunduğunuzda ikinci resimle karşılaşacaksınız. Onayladığınızda üçüncü resimdeki sayacın sıfırlandığını belirten uyarıyı alacaksınız.

Ardından ses azaltma+home+power tuş kombinasyonuyla download modunu kontrol ettiğinizde sayacın sorunsuz sıfırlandığını göreceksiniz. Download modunda en üstte aşağıdaki gibi bir yazıyla karşılaştığınızda işlem başarıyla tamamlanmış demektir.
ODIN MODE
CUSTOM BINARY DOWNLOAD: No
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Official
Son olarak ise cihazınızın son sürümü olan android 4.3 versiyonunu cihazınıza Odin ile flaşlayınız. Bu işlemden sonra cihazınızın IMEI numarasının düzeldiğini göreceksiniz.

Olası Sorular:

Neden Android 4.1.2′yi yüklüyorum?
Sayaş sıfırlama işlemi için stock kernel işe yaramamaktadır. Custom kernel olarak Siyah Kernel yüklenmesi gerekmektedir. Siyah Kernel’in son sürümü de sadece Samsung stock rom Android 4.1.2′de çalışmaktadır.

Eski Bootloader da neyin nesidir?
Samsung 4.1.2 versiyonuyla getirdiği yeni bootloader ile sayaç sıfırlamayı imkansız hale getirdi. Biz de eski bootloader’ı kurarak bu sorunu aşıyoruz. Sayacı sürekli 1 olarak kalanların sebebi bu yeni bootloader’dır.

Odin ile resmi Android romunu yüklediğimde sayaç artmaz mı?
Hayır artmaz. Odin, Samsung teknik servislerinde kullanılan bir yazılımdır.

Yorumlarınızı ve mesajlarınızı bekliyorum istediğiniz soruyu sorun çözüm üretmeye çalışırım :)

Konunuzu alıntı olarak başka bir forumda paylaşabilirmiyim? Sorunu olan birine yardım için. Forumda başka bir forum linki paylaşmak yasak olduğundan dolayı link veremiyorum.
aynı şekilde oluyor mu deneyen oldumu bende dönmeyi düşünüyorum da orjinal e vede bunları yaptıktan sonra Telefonumuz yine root lu ve cwm li mi kaliyor
Ben burada anlatılanları birebir denedim, sayaç başarı ile sıfırlandı. Tavsiye ederim.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
güzel anlatım denendi oluyor

arifyazici

Üye
Bir de kaynak belirtseydin fena olmazdı yani. Tüm bunları sanki sen yazmışsın gibi kopyala yapıştır yaparak servis etmen en hafif tabiriyle şerefsizliktir. Bir de blogda yorum yazıp utanmadan yardım istiyorsun. Benim yardımlarımla burada kendin yazmış gibi gösteriyorsun. Ayıp ayıp. Emek veriyoruz biz de bu makaleleri yazarken.

Üst Alt