Note 3 rom degisimi icin yardim

Sponsorlu Bağlantılar

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 rom degisimi icin yardim
Arkadaslar belki sorularim sacma fuzuli veya yanlis olabilir affiniza sığınıyorum.
Cihazim note 3 n900 modeli iraktan getirdim. Üzerindeki rom orginal romu.
Sorularin şunlar
1. Ben bu romu turkiye romu ile degistirebilir miyim.
2. Romu degistirsem guncelemeleri turkiye gibi erken mi alirim?
3. Rom atmak icin rootlamak mi lazim?
4. Kullandığım rom ile turkiye romumda bi farklilik degisik var mi ? Veya baska bir ulkenin daha stabil romunu yuklersem turkce kullanabilir miyim ?

Biliyorum buna yakin belki cok soru ve konu vardır. Zaten cok konu kafami karistirdigi icin buradan bencillik yapıp tek sormak istedim. Yardimci olursaniz sevinirim.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
1-Evet
2-Türkiyeye güncellemeler erken gelmiyor. En erken Rusyaya gelir
3-Stock rom atmak için root yada herhangi bir Modifikasyon gerekmez
4-Büyük ihtimalle yoktur. Firmwareler arasında dağlar kadar değişiklik olmaz en fazla 2-3 bloatware (samsung uygulaması) vardir şuan kullandığın romda. Güncellemeler ilk once bana gelsin istiyorsan Rusya stock romu kurabilirsin. Rusya romunda türkçe dil vardır.

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
Butun sorularima net cevap alabildigim icin sana cok tesekkur ederim.
Evet turkiye erken gelmior ama iraktan yaklasik 1 ay once geliyor. Kucuk bir guncelleme paketi geldi türkiyeye bana hala gelmedi mesela.
Direk odinle flashlayacam ozaman. Peki rusya romu kurmalimiyim ? Ve izleyecegim yol nedir.
Bu romda bazen tuslarla screenshot alamiyorum donma yapior kasma yapıyor. Diger romun daha verimli olacağını düşündüğüm icin bu yonteme basvuruyorum.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
Evet Türkiye için zannedersem 1 hafta önce felan bi güncelleme geldi .Türkiye romu büyük ihtimalle kullandığından daha stabildir. Rusya'ya da 4-5 tane Kitkat güncellemesi gelmişti. Mesela 4.4.2'yi de ilk Rusya aldı. Bütün veya çoğu cihazda ilk güncellemeyi Rusya alıyor. Kurabilirsin yani Türkiye de Rusya da iyidir :oke:

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
O zaman rusya romu kurmak lazim. Farki icinde bir kac farkli program olacak sanirim. Bendeki 9505 de farkli programlar var onun gibi sanirim.
peki bu bahsedilen sayac sifirlama nedir? Benim tlf zaten kacak sayac sifirlama veya baska birsey yapmama gerek var mi

Yani sadet olarak odini kurup rusya romunu inidirip tlfu download moda alip sadece yuklemekmidir? Baska yapmam gereken bisey var midir? Tlfu pert etmeyelim :)

serdar_gs

serdar_gs

Üye
N900 modeline n9000 romu oluyormu yani? İkiside exynos mu? Snapdragon olan hangi modeldi :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Sayaç sıfırlama custom rom yaparsan gerek olur veya root yaparsan.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
N900 modeline n9000 romu oluyormu yani? İkiside exynos mu? Snapdragon olan hangi modeldi :D
N9005 modeli snapdragon şuan benim cihaz n9000Q ama n900 yazıyor açılışta falan çünkü rusya stock kurdum :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
O zaman rusya romu kurmak lazim. Farki icinde bir kac farkli program olacak sanirim. Bendeki 9505 de farkli programlar var onun gibi sanirim.
peki bu bahsedilen sayac sifirlama nedir? Benim tlf zaten kacak sayac sifirlama veya baska birsey yapmama gerek var mi

Yani sadet olarak odini kurup rusya romunu inidirip tlfu download moda alip sadece yuklemekmidir? Baska yapmam gereken bisey var midir? Tlfu pert etmeyelim :)
Sadece odini kur ve firmware ü flashla hiçbir risk veya pert olma olmaz :D

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
Sayaç sıfırlama custom rom yaparsan gerek olur veya root yaparsan.
custom romlar kurcalamadigim icin sayac sifirlamayi kurcalamaya gerek yok o zaman.
Ben tlfumu sifirlayacam o bahaneyle romunu değiştirmek istiyorum ama bilgim sifir yanlis birsey yapmak istemiyorum

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye

hayır pert olmaz. sadece telefonu download moda al odinde AP veya PDA kısmına romu koy flaşla. Yükledikten sonra dilersen wipe yapabilirsin. Sayaç sıfırlama ise eğer knox sayacı aktif ise yani custom rom root işlerine bulaşmışssan 1 olan sayacı 0lamak için yapılan işlem. Rusya romu içerisinde de 3-4 tane rus prosu var devre dışı bırakırsın olur biter :)

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
hayır pert olmaz. sadece telefonu download moda al odinde AP veya PDA kısmına romu koy flaşla. Yükledikten sonra dilersen wipe yapabilirsin. Sayaç sıfırlama ise eğer knox sayacı aktif ise yani custom rom root işlerine bulaşmışssan 1 olan sayacı 0lamak için yapılan işlem. Rusya romu içerisinde de 3-4 tane rus prosu var devre dışı bırakırsın olur biter :)
Bak simdi isin rengi değişti :) knox vs vs :-) yok ya ben tlfun sdc romunu degistirecem. Orginal romla. Ama rusya romun icindeki prolar diyince kafam karismaya basladi

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
custom romlar kurcalamadigim icin sayac sifirlamayi kurcalamaya gerek yok o zaman.
Ben tlfumu sifirlayacam o bahaneyle romunu değiştirmek istiyorum ama bilgim sifir yanlis birsey yapmak istemiyorum
Sayaç sıfırlama varken arada rom tadına bakmak lazım :D bende uzun 3 ay miui vb romlar kullandım eninde sonunda stock rom ve sayaç 0 lamaya dönüyorsun. :D

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
Bak simdi isin rengi değişti :) knox vs vs :-) yok ya ben tlfun sdc romunu degistirecem. Orginal romla. Ama rusya romun icindeki prolar diyince kafam karismaya basladi
yok la bişey olmucak stock romla sayaç artmaz pro dediğim de program yani Rusya romunda 2 -3 rus programi var onu diyom :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Neymiş o rus prosu hiç dikkat etmedim :hmmm

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Bütün exynoslu ve snapdragonlu modellerin romları birbirine kurulabiliyor yani?

mertcan01

mertcan01

Üye
    Konu Sahibi
Heah simdi anlasildi :-) yok yok cok acilama yapmayinda kafam gidior yoksa. Ben ne anlarim wipe dan roottan :) biz kucukken ps la buyumedik gecmisimizde ateri yatior super mario onun icin cok kapasite beklemeyin benden :-) yas 30 ama 20 senesi teknolojiden uzak :-)

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı

Üst Alt