İpucu Multitasking ve background

Sponsorlu Bağlantılar

Pyschoxx

Üye
    Konu Sahibi
Multitasking ve background
Şimdi bu Multitasking olayı için telefonun hangi donanımı iyi olması lağzım hani iphone gibi bi uygulamayı açıcan yarım saat sonra tekrar girince kaldığın yerden devam edicen mesela ben discovery kullanıyodum Facebook dan whatsappa ordan tekrar facebooka donunce uygulamayı tekrar başlatıyodu yada biraz bekletiyodu şimdi lumia 625 kullanıyom yine aynı bu ozelliğin doğru duzgun çalışması için donanımsal sa hangi donanım yüksek olması gerek ram mı işlemcimi yazılımsalsa hangi marka bu işi daha iyi yapıyo

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
İşletim sistemiyle alakalı bir durum, Symbian'da en iyi şekilde çalışıyordu

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
symbian veya ios al bnce ki symbian artık öldü ;)

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Direkman RAM le alakalı bir durum RAM az olduğu zaman arka plandaki uygulamalar kapanır. Mesela ben nexus 4 kullanıyorum 2gb ram var arka plana attığım uygulamalar kapanmıyor döndüğüm zaman kaldığım yerden devam ediyorum. Ha tabi androidde gerçek multitasking yok tabi orası öyle arka plana atılan uygulama dondurulur gerçek zamanlı çalışmaz meego daki gibi. Bu konuda en iyisi meego dur onuda doğmadan öldürdüler.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
aynen multitasking konusunda en iyi mego dur daha iyisi olamaz her telefonda arkada kapalı bir şeye girdiğinizde yenileme olsun veya bekleme yapar bunu dediğin gibi biraz daha hızlandırsalar süper olur, symbianda fena sayılmazdı aslında bu konuda heleki nokia n900 fena yapıyordu

Türe

Türe

Üye
En iyi ve gerçek multitaskı MeeGo'da yapabilirsin. iOS'de arkaplana attığın an donduruyor diye hatırlıyorum.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
symbianda bi atıyorum arkaya o takılıyo orda geri döndüğümde devam ediyo :D mesela operada sayfa açılırken arkaya atayım onu tekrar girdiğimde açılmış beni bekliyo oluyo :D ama garibimi öldürdüler :(

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
symbianda bi atıyorum arkaya o takılıyo orda geri döndüğümde devam ediyo :D mesela operada sayfa açılırken arkaya atayım onu tekrar girdiğimde açılmış beni bekliyo oluyo :D ama garibimi öldürdüler :(
Opera'nın açmasını beklemek yerine ana ekranda bekliyordum ben hep :D

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
fk555897

fk555897

Üye
Android'de arka plandaki uygulamalar telefonu yavaşlatıyor. iOS'da böyle bir yavaşlama yok. Bence iOS daha iyi yapıyor çoklu görevi.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
  • Beğen
Tepkiler: fk555897

djpink

Üye
En iyi arka plan çalıştırma BB10 işletim sistemli BlackBerry de var. Q10, Q5, Z10 .

lazye

lazye

Üye
Bos en iyi maego sonra symbian diğerleri hikaye

Üst Alt