Yardım Lumia 1520 Önemli Batarya Sorunu! (Yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 Önemli Batarya Sorunu! (Yardım)
Merhaba arkadaşlar telefonu 3 gün önce aldım da inanılmaz sinir bozucu hatası var. İlk gün bataryaya koydum sabah namazında, sabah kalktım ne güzel %100 dolmuş. Telefon Şardan çıkınca durup dururken çok ısındı batarya %99 oldu. Batarya dolunca direk şarjdan çıkardığım zaman evet direk %99'a düşüyor ama 4 saat şarjda kalan telefonda (hele 1520'de) batarya en as 5 saat %100 de kalması lazım ama yok. Yavaş yavaş iniyor %95 oluyor birkaç dakika içinde, reset atıyorum sonra normal kullanımına geçiyor yavaş yavaş düşüyor. Sizce sorun ne? Format atacağım bugün, geri yüklemeden temiz bir şekilde, yarın sabah gene aynısı olursa ne yapacağım ben? Servise şimdilik veremem ama wp8.1 final sürümü ile düzelir mi? Yardımlarınızı bekliyorum... 1320'mde şarj 4 5 saat %100'de kalıyordu..Müzik dinledim ve bu konuyu açtım şarj %90 saat 9:40

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ilk olarak uzun süre sarjda bırakma bence heleki akşam bırakıp sabah alma gibi bir şey alarm kul dolunca çıkar ve senin dediğin %100 de kalma bende 9 saati görmüştüm, bende şuan 8.1 beta olduğu için eskisi kadar değil ama yine görüyorum yani sizin şuan beklemekten başka yapacağnız bir şey yok, bu arada telefonu yeni aldıysanız ilk 5 dolumda yüzde 10 da sarja takıp full doldurana kadar çıkarmadan kullanıp doluncada hemen çıkartın daha sonra normal kullanıma sürelerine ulaşır

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
ilk olarak uzun süre sarjda bırakma bence heleki akşam bırakıp sabah alma gibi bir şey alarm kul dolunca çıkar ve senin dediğin %100 de kalma bende 9 saati görmüştüm, bende şuan 8.1 beta olduğu için eskisi kadar değil ama yine görüyorum yani sizin şuan beklemekten başka yapacağnız bir şey yok, bu arada telefonu yeni aldıysanız ilk 5 dolumda yüzde 10 da sarja takıp fu ll doldurana kadar çıkarmadan kullanıp doluncada hemen çıkartın daha sonra normal kullanıma sürelerine ulaşır
Telefonu yeni almadım da, akşamdan bırakıp sabah almak bataryaya zarar vereceğine emin misiniz? Çünkü batarya dolduktan sonra kendini kapatıyor, şarj adaptör bile soğuyor. Şimdi format atıyorum...

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Preview yüklüyse hiç boşa format falan atma kardeşim. Denedim işe yaramıyor. Kalibrasyon dene belki biraz toparlar ama Preview efsane şarj yiyor. Normalde garanti 40 saat süren kullanım sürem 18-20 saatlere düştü Preview ile beraber. Baya yoğun kullanırım telefonu

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Preview yüklüyse hiç boşa format falan atma kardeşim. Denedim işe yaramıyor. Kalibrasyon dene belki biraz toparlar ama Preview efsane şarj yiyor. Normalde garanti 40 saat süren kullanım sürem 18-20 saatlere düştü Preview ile beraber. Baya yoğun kullanırım telefonu
şuan WP 8 e dönüyorum kaedeşim.. eğer yarın sabah da aynı şeyi yaparsa kötü olur. umarım donanımsal değildir. Konu kilitlenmesin

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
8e döndükten sonra bir kalibrasyon yapıp bak. Buraya da yazarsan sonucu çok iyi olur. Ben de dönmeyi düşünüyorum. Sıktı bu bataryanın çabucak bitmesi

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Kesinlikle yazılımsal hocam, benim 920 hiç dokunmadan Blacktayken 13 saat %100 kalmıştı hatta ss sini paylaşmıştım burada. Ama bu preview de 4-5 saat anca.

foreverthe

foreverthe

Üye
Geçmiş olsun hocam. Bence de W8'e geri dönüp bataryayı kalibre edip bakın derim bu Lumialarda kalibresiz batarya kötü oluyor diye biliyorum. %100'den %99'a sizin telefonlar 4-5 saatte düşüyorsa çok iyi bence :blush: Ben S3'te hiç öyle bir olaya tanık olamadım :agla2:

• Beğen
Tepkiler: emz
BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Döndüm wp 8'e, batarya %92 di. Yarım saat öyle kaldı. Sonra baktım beş dakika sonra pil tasarrufuna %87 oldu, Bi beş dakika sonra tekrar baktım %83 oldu (bunu yazarken baktım %82 oldu). Kalibre nasıl ediliyordu? Bataryayı Full oyun oynayıp tamamen bitirip bir kaç saat şarj mı ediyorduk? Vede yeni wp 8 e döndüm ya, yapılacak ayar var mı batarya az gitsin diye? Arka planların hepsini kapadım, başka?%80 ve tahmini kalan süreyi 3 saat diyor

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Şu akşam takıp sabaha kadar takılı kalmasın olayı yalan. Lityum-ion pillerde böyle bir problem olmuyor. Yok şarjı kısalarmış yok pil ölürmüş. Böyle bir polemik içinde yaşayacaksanız işsizsiniz kusura bakmayın. Telefon telefondur kullanırsan şarjı gider kullanmazsan hadi en fazla %5 gider. Ama 2-3 saat %100de durması lazım çok kullanmazsan. Yazılımsal bir problemdir.

neyle gönderildiyse gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: can1516
BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
3400 mAh şuan su gibi gidiyor. Giriyorum konuya orada yazanları uygulayacağım...Ben asıl 8.1 Full sürümü Gelince kalibre etmeyi düşünüyordum. Acaba kalibre etmesem mi

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam sizin telin durum vahim :(

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Garanti yolu..

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

foreverthe

foreverthe

Üye
3400 mAh şuan su gibi gidiyor. Giriyorum konuya orada yazanları uygulayacağım...Ben asıl 8.1 fu ll sürümü Gelince kalibre etmeyi düşünüyordum. Acaba kalibre etmesem mi
Yap bence şimdi kalibreyi olursa olur olmazsa garanti...

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Ya sabah şarjdan çekiyorum anında %99 oluyor, o olmasın yeter. Saatlerce %100 de kalsın eskisi gibi. Benim haricimde bu sorunu yaşayan yok gibi, bulamadım. Donanım olarak nasıl bir sıkıntı olabilir ki peki onu merak ediyorum

foreverthe

foreverthe

Üye
Ya sabah şarjdan çekiyorum anında %99 oluyor, o olmasın yeter. Saatlerce %100 de kalsın eskisi gibi. Benim haricimde bu sorunu yaşayan yok gibi, bulamadım. Donanım olarak nasıl bir sıkıntı olabilir ki peki onu merak ediyorum
Batarya da sıkıntı vardır büyük ihtimal. Kalibre et olmadı garantiden başka çözüm yok gibi duruyor.

ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
benimki senınki gibi kardeşim ama takmıorum arada sıkıntı oluyor :)

Üst Alt