Tavsiye Windows Phone 8 Batarya Kalibrasyonu Ve Batayayı Az Harcamanın Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 8 Batarya Kalibrasyonu Ve Batayayı Az Harcamanın Yolları
Bu Kalibrasyonu yapmadan önce bu ayarlarınıza dikkat ediniz.
1. Parlaklık: Ayarlardan parlaklık ayarını “düşük” yapınız.Live Tile uygulamalarını başlangıç ekranına fazla koymamaya çalışınız ve tema renkleri koyu ve kapalı renkler olsun.
2. NFC:Kapalı konuma getiriniz.NFC'yi kapattıktan sonra telefonu yeniden başlatınız.
3. Konum: GPS , kullanacağınız zaman açın
4. Bluetooth: Sadece kullanacağınız zaman açık kalsın.
5. Wifi: Eğer ki bulunduğumuz ortamda Wi-fi ağı yok ise, kapalı konuma getirin.Bide ileri düzey ayarlarından '' Yeni ağ bulunduğunda beni uyar ve wifi bağlantıları hakkında bilgi gönder ayarlarını kapatınız.''
6. 2G-3G: Hattınızı 2G'ye geçiriniz.Eğer internette hızlı dolaşmak isterseniz 3G'yi açın işiniz bittiğinde tekrar kapatın çünkü 3G çok şarj görürüyor.
7.Ayarlar kısmına gelin ekranı sağa veya sola çekip diğer ekrana geçin.
Oyunlar: Oyun isteklerini eşitle seçeneğini kapalı hale getirin.
Müzik +Videolar: ” Xbox Music’e bağlan ” ve “Xbox Music bulut koleksiyonu” ayarlarını kapalı hale getirin
Arka Plan Görevleri: İşinize yaramayan programları arka planda çalışmasını engelleyiniz.
İşte Merakla Beklenen Kalibrasyonu: Kalibrasyonu genellikle yazılım güncelledikten sonra ve telefonu sıfırladıktan sonra yapılması tavsiye olunur.)
1.Parlaklık: Maksimum olarak seçin
3.Pil Tasarrufu modunu kapalı hale getirin.
4.3G Şebeke moduna geçiniz.
5.Batarya %15 seviyesine gelene kadar müzik dinleyin, fm radyo dinleyin, oyun oynayın ve internete girin.
6.2G’ye geçiniz ardından internet bağlantısını ve herşeyi kapatınız.
7.Wi-Fi ağına geçin ve %10 olana kadar interneti açın ve müzik dinleyin.
8.Uçak modunu aktif hale getirin.
9.Telefonun ekranı maksimum parlaklıkta ve zaman aşımı olmadan şarjı bitene kadar ekran açık beklesin.
10. Şarjı bitip kapanınca, telefonu şarja takın. Telefon açıldıktan sonra Parlaklık ayarını Düşük olarak seçin.
11. Telefonu kapatın ve o şekilde %100 şarj olana kadar bekleyin..

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen, 7r7 ve suyunsesi

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Telefonu kapatın ve o şekilde %100 olana kadar bekleyin demişsiniz ancak bizim cihazlarımız kapalı şarj olmuyor?

ÖEY

ÖEY

Üye
:tşk:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator

mesutcinik

mesutcinik

Üye
eyvallah sağolasın...

skynet

Üye

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Güzel bir çalışma olmuş :tşk:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: kalibrasyon maksimum kaç saat olsun süresi

emz

emz

Üye

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla Nokia Lumia 520 tarafından gönderildi.

sekajmer

sekajmer

Üye
Güzel bir alıntı :ehe

Toros542

Toros542

Üye
Ben söylenenleri aynen uyguladım.gerçekten de batarya da gözle görülür bir fark oluştu.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

serverfun912

serverfun912

Üye
GeriBildirim gibi ayarları kapatın tabi öneri veya şikayetiniz olunca açıp yollayın.

adanalı1

adanalı1

Üye
Yedi bitirdi beni bu sarj sagol kardrsim.

Aytaç-01

Aytaç-01

Üye
Teşekkürler :)

Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

lost68

lost68

Üye
İkinci şarjda yada üçüncü şarj da eski haline geri dönüyor.

Lumia 525 ile mesaj gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: dark_13
serinaga

serinaga

Üye
Paylaşım için teşekkürler ama, bu kadar özelliği kapatıp kullanmadıktan sonra zaten kalibre etmeye gerek kalmadan şarj süresi uzayacaktır. Kanaatimce ilk başta iyi bir performans gösterebilir, ancak ben herşeyi kapatıp gerektiğinde aç olayını pek taraf değilim, o özellik varsa ve kullanmam gerekiyorsa kullanırım, haliyle herşeyi tekrar açtığımda çok bir şey farkedeceğini sanmıyorum, ama pil konusunda bazen mucizelere de şahit olmadım diyemem ... :bilmm

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Bu konu üst sıralara gelsin, yeni güncelleme geldi. Lazım olur :)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Üst Alt