Püf Noktası Çıkarılamayan Bataryanın Dezavantajları?

Sponsorlu Bağlantılar

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
Çıkarılamayan Bataryanın Dezavantajları?
Evet böyle bir konu açma gereği duydum. Soru gayet açık. Çıkarılamayan bataryanın dezavantajları var mı? Yoksa bir avantaj mı? (Yere düşünce parçaların ayrılmaması gibi :D) İleride batarya ile ilgili sorun olursa ne olacak?

• Beğen
Tepkiler: .caner.

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
servıse gıdecek zaten bı bataryanın omru en fazla 1.5 yıldır sende servıse gonderırısın

• Beğen
GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
servis şart yani?

• Beğen
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
galiba

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Açabiliyorsan sen de değiştirebilirsin ya da telefoncu da olur ama servis daha mantıklı sanırım =P

• Beğen
The Shadow

The Shadow

Üye
cihazı half brick yaparsan şarjın bitmesini beklersin :ehe

• Beğen
.caner.

.caner.

Üye
Avantajı:cebinde yedek pil tasimak zorunda kalmazsın.
Dezavantajı: pil bittiğinde yedek pil takamazsın.

• Beğen
Tepkiler: GuiTaRisT111, Invoke ve The Shadow
Şehriyar

Şehriyar

Üye
yeniden başlatırsan ne değişcek ki :ehe nasıl kapatıyoruz ? ilerde işime yarayabilir :D
Acma kapama tusuna 8 saniye kadar basinca bataryasi cikan cikmayan her telefon(denediklerim arasinda oyleydi) yeniden basliyor. Ben telefonu hard brick ettim ama yine de acma kapama tusuna uzun basinca yeniden baslatiyordu.

The Shadow

The Shadow

Üye
Acma kapama tusuna 8 saniye kadar basinca bataryasi cikan cikmayan her telefon(denediklerim arasinda oyleydi) yeniden basliyor. Ben telefonu hard brick ettim ama yine de acma kapama tusuna uzun basinca yeniden baslatiyordu.
onu biliyorum zaten :) ben kapatmayı soruyorum

Invoke

Invoke

Üye
Kapatma olayı yok sanırım.

The Shadow

The Shadow

Üye
bir dk şimdi dikkatli okudum söylemene gerek kalmadı :ehe hard brick bile kurtarılıosa :ehe

turbocore35

turbocore35

Üye
Hard brick ediyo ve telefonu yeniden baslatıyo attın yani

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun arkadaşlar... Başka?

Invoke

Invoke

Üye
Başka daha sağlam olabilir, tabi kaliteye göre de değişir.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Hard brickten kurtulmuyor arkadaslar yanlis anladiniz. Benim telefon hard brick oldugunda sadece bildirim isigi calisiyordu:)
Acilirken kirmizi yaniyor o isik. Ama brick olunca bootloader dahil hicbiryer acilmiyordu. Tek sey o isikti yani. Onu da acma kapama tusuna basinca sonup tekrar yaniyordu:)

brhn34

brhn34

Üye
Dez avantaji turk mantigi olmuyor. S4 var arada bataryayi sok tak kendine gelir kafasindayim

Üst Alt