Haber Lumia1020 Ile 24 Saatin Ardından

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia1020 Ile 24 Saatin Ardından
Evet arkadaşlar dun sabahtan bu yana Lumia1020 kullanıyorum ilk izlenimlerimi Lumia925'le aralarındaki farkları paylaşmak istedim.

İlk olarak tabi ki kamera. 41MP kamera sadece beni değil gören herkesi hayretler içinde bırakan resimler çekiyor. Okan Bayülgen'in de dediği gibi "insanı harbiden sinir eden bir telefon":D Yani bir telefon kamerada bu kadar başarılı olabilir.

Yazılım olarak iki telefon da GDR2+Amber yüklü olarak geliyor. Yazılım numaraları:

Lumia925:
İS Sürümü:8.0.10328.78
fw:3047.00001326.2001

Lumia1020:
İS Sürümü:8.0.10328.78
fw:3049.0000.1330.1001

peki yazılım düzeltme numarasındaki bu fark neden var. İlk olarak göz atma menusunde güncellemesi yapılmış olmasına rağmen "saat ve bildirim" butonu var. Normalde Lumia925 de dahil bütün lumialarda son güncellemeyle o buton kaldırılmıştı.

Dikkatimi çeken başka bir nokta ise klavyede yazı yazarken çıkan ses lumia925 ve dolayısıyla diğer lumialarda sabit bir tonda çıkarken lumia1020'de artarak çıkıyor. Yani klavyede bir şeyler yazmaya başlayınca tuş sesleri düşükten yukarıya doğru çıkıp normal ses seviyesinde devam ediyor.

Bir diğer değişik ve bana enteresan gelen nokta ise html5test puanları. İlk önce da test ettim ve iki telefon da aynı puanı aldı. 320+6 Bonus. Fakat html5test.com'un yeni versiyonu da yani beta.html5test.com da test ettiğimde Lumia1020 335 puan Lumia925 ise 339 puan aldı.

Bu arada telefon Lumia1020 olarak adlandırıldı fakat kutu etiketinde ve cihazdaki ayarlar/hakkında bolumunde Nokia 909 olarak geçiyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: kimbilir_01 ve komando04

Hagios

Hagios

Üye
Hepsi tamam ama o 909'un manasını ya da sebebini anlamadım?

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Sırf kamerasi için almayı düşündügm bi cihaz. Hayrli olsun derim ;)

katil_197

katil_197

Üye
gdr2 den önce kaçtı bu puan :D

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
İzlenimler için teşekkürler abi.Ama 909 ismini iyiki koymamıslar hoşuma gitmedi söyleyiş tarzı belkide 1020 ye alıştığımız içinde olabilir :)Benim 920imde 320+6 çıktı html5 testi :D

• Beğen
Tepkiler: ON9
kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
abi bende alıcam inşallah kısa zamanda,en çok merak ettiğim ahize ve hoparlör sesi l920 den yüksek mi? Bu arada hayırlı olsun inşallah,iyi günlerde kullan.

alyuz41

alyuz41

Üye
Merhaba, ben de yeni 820 aldım. 1020'yi çok duydum, umarım gelecek sefer alacağım cihaz olur. Lumia kullanmak ayrıcalıktır, Microsoft eminim ki Lumia'yı bırakmayacak.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Hayırlı olsun abicim detaylı incelemeni bekliyoruz :good:

Eline sağlık, Teşekkürler

My-sQLL

My-sQLL

Üye
hayırlı olsun aynen detaylı incelemeleri bekliyoruz bizi bu zevkten mhrum bırakma :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
incelemeler geliyor arkadaşlar merak etmeyin:oke:

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
incelemeler geliyor arkadaşlar merak etmeyin:oke:

l920 deki ses kısıklığı olsun,hoparlör ses seviyesi olsun l920 ile karşılaştırırsan sevinirim abi,kameranın yanında bunlarda benim için önemli.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
eline sağlık abi konu için :tşk:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu arada konuya eklemeyi eklemeyi unutmuşum. Alt kısımdaki dokunmatik tuşların titreşimi baya bir azaltılmış. Neredeyse hissedilmeyecek gibi olmuş.

l920 deki ses kısıklığı olsun,hoparlör ses seviyesi olsun l920 ile karşılaştırırsan sevinirim abi,kameranın yanında bunlarda benim için önemli.

dış hoparlör sesi lumia920'den daha yüksek çünkü hoparlör ızgarası daha geniş.

plenken

plenken

Üye
Konu için teşekkürler. Güzel günlerde kullan. Aslında 925 alacaktım. Son anda vazgeçip 1020’yi bekledim. Cuma günü(11.10.2013) Türkcell mağazalara gelecek mi? Yoksa nereden temin edebiliriz acaba. Bayrama 1020 ile girmek istiyorum… Şimdiden teşekkürler.

alical33

alical33

Üye
video incelemede bekliyoruz abi :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Konu için teşekkürler. Güzel günlerde kullan. Aslında 925 alacaktım. Son anda vazgeçip 1020’yi bekledim. Cuma günü(11.10.2013) Türkcell mağazalara gelecek mi? Yoksa nereden temin edebiliriz acaba. Bayrama 1020 ile girmek istiyorum… Şimdiden teşekkürler.
aslında şu anda Turkcell online mağazadan onsipariş verilebiliyor olması gerekiyor. Ayın 11'inden itibaren satışına ve teslim edilmeye başlanacak.

video incelemede bekliyoruz abi :D

kutu açılım ve on inceleme videosu çektim akşama yayında olur.

• Beğen
Tepkiler: umutgidik
plenken

plenken

Üye
Teşekkürler. Bugün gidip bi bakıyım o zaman mağazalara...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:tşk:

Üst Alt