Nokia Lumia925 Ve Lumia1020 Fotoğraf Detay Testi

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Nokia Lumia925 Ve Lumia1020 Fotoğraf Detay Testi

Dun itibariyle yapılan Türkiye lansmanıyla ülkemizde de satışa sunulan Lumia1020 ve geçtiğimiz ay içinde satışına başlanan Lumia925 kameralarını ufak bir teste tabi tuttuk.

Tabi ki bu iki Lumianın kameraları arasında ciddi derecede fark var. Fakat Lumia1020'nin yeni çıkmış olması nedeniyle 41MP kameranın yeteneklerinin sınırlarını ölçmek ve mevcut cihazlar arasında en iyi kameralardan birine sahip Lumia925 ile karşılaştırıp aradaki fark hakkında sizlere biraz bilgi vermek istedim. Küçük bir samanlık balyası oluşturduk ve bu balyanın içine "iğne" attık. Akabinde ilk önce Lumia925 daha sonra da Lumia1020 ile bu saman balyasının fotoğrafını çekerek iğneyi görüntülemeye çalıştık.

Gorduğunuz gibi Lumia925'le bile goruntuleyemediğimiz iğne Lumia1020'nin çok daha fazla detay içeren ve kayıpsız zoom imkanı sağlayan 41MP kamerasıyla çekilmiş resimde görülebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: anilakbay ve By_Casparov

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:tşk:

Son düzenleme:
pirenuri

pirenuri

Üye
iğneyi araya araya gözlerim bozuldu

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
İğneyi ben göremedim bulanlara saygılar

alasulumurat

alasulumurat

Üye
ikisinde de kabak gibi görülüyor, ben çok Bi fark göremedim iki resim arasında sadece renk doygunluğu farklı bence

ferit.61

ferit.61

Üye
Abi belki ben yanlış görüyor olabilirim ama iki resim de farklı, farklı derken bir kere samanlar (neyse artık) şekilleri farklı. Neden aynı anda samanlarla oynanmadan resim çekilmemiş ? Aynı değiller. 925 de iğne samanın ortasında, 1020 de ise alt tarafta biraz. Renkten başka fark yok, detaya girilince tabiki 1020 daha net görüntü verir ama iğne kaybolacak kadar kamera farkı mı var yani bu mesafeden ?

Resimde hile var !
İğne öyle bir koyulmuşki 925 de saman çizgilerine paralel olarak daha az dikkat çekiyor ama 1020 de açısı daha farklı ve doğal olarak daha dikkat çekiyor.

Resim hilesi yapılmış, 1020 gibi 41 mp lik cihaza bile torpil geçiliyorsa artık ne diyeyim.

Böyle yapınca artık herkes 1020 alır 

Yine belirteyim yanlış da görmüş olabilirim. Yanlışsa yorumlarımı unutun, ama doğru ise çok yazık…

• Beğen
Tepkiler: skynet ve dilmenibrahim
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
evet yerlerin değişimine bende karşıyım aynı resim olmalıydı

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
beyler nereye bakıyorsunuz bilmiyorum ama resimleri ben çektim. Yukarıdaki resme tekrar bakarsanız lacivert mont giyen benim ve beyaz tişört gşyen de Nokia lansmanda gorevli ajans çalışanı. Samanların içinde bir tane iğne yok. Bir kaç tane iğne var ve çekim mesafemiz aynı sadece biraz çekim açısı farkı var.

ferit.61

ferit.61

Üye
Abi o zaman 925 in yakaladığı iğneyi de 1020 yakalayamamış :)
Saman balyası ile oynanmış gibi üstad.

İğneyi boşver abi, sen karizmatik çıkmışsın gerisi hikaye :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Abi o zaman 925 in yakaladığı iğneyi de 1020 yakalayamamış :)
Saman balyası ile oynanmış gibi üstad.

İğneyi boşver abi, sen karizmatik çıkmışsın gerisi hikaye :)
eyvallah ama dediğim gibi o resimlere telefonda bakınca lumia925'te iğne görünmüyor. Aslında resimleri orjinal yükleyemedim orada fark bariz belli oluyor.

pirenuri

pirenuri

Üye
beyler nereye bakıyorsunuz bilmiyorum ama resimleri ben çektim. Yukarıdaki resme tekrar bakarsanız lacivert mont giyen benim ve beyaz tişört gşyen de Nokia lansmanda gorevli ajans çalışanı. Samanların içinde bir tane iğne yok. Bir kaç tane iğne var ve çekim mesafemiz aynı sadece biraz çekim açısı farkı var.
Anaa ali kemal abi montunun kırmızısından bende de var :D Mavisinden de arkadaş da vatBu arada sağdaki eğri duran Lumia 1020nin ekranındaki saat mavi mi yoksa mekan mavi olduğu için mi yansıyor

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Ali abi acaba resimleri rarlayıp link verebilirmisin orijinal haline bakmak istiyorumda arkadaşlar içinde daha iyi kıyaslama yaparlar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Anaa ali kemal abi montunun kırmızısından bende de var :D Mavisinden de arkadaş da vatBu arada sağdaki eğri duran Lumia 1020nin ekranındaki saat mavi mi yoksa mekan mavi olduğu için mi yansıyor
yok o saat beyaz da kameranın çekiminden maviye benzemiş.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Abi belki ben yanlış görüyor olabilirim ama iki resim de farklı, farklı derken bir kere samanlar (neyse artık) şekilleri farklı. Neden aynı anda samanlarla oynanmadan resim çekilmemiş ? Aynı değiller. 925 de iğne samanın ortasında, 1020 de ise alt tarafta biraz. Renkten başka fark yok, detaya girilince tabiki 1020 daha net görüntü verir ama iğne kaybolacak kadar kamera farkı mı var yani bu mesafeden ?

Resimde hile var !
İğne öyle bir koyulmuşki 925 de saman çizgilerine paralel olarak daha az dikkat çekiyor ama 1020 de açısı daha farklı ve doğal olarak daha dikkat çekiyor.

Resim hilesi yapılmış, 1020 gibi 41 mp lik cihaza bile torpil geçiliyorsa artık ne diyeyim.

Böyle yapınca artık herkes 1020 alır 

Yine belirteyim yanlış da görmüş olabilirim. Yanlışsa yorumlarımı unutun, ama doğru ise çok yazık…
:D şu sakin sakin konuşurken bir anda resimde hile var! Dedin ya bende dedim noluyoo :D

alical33

alical33

Üye
1020 de net bi şekilde görülüyor helal olsun ne diyim :Dayrıca samanların rengide çok farklı çıkmış

OozyStaw

OozyStaw

Üye
abi artık yüzünü gördüm ya içim rahatladı :D benim için sen ne bilim komedi dükkanındaki yönetmen gşbşydşn hep merak etmişimdir :) Bu arada eline sağlık abi , iğneler samanların renginin yansımasından dolayı burada pek belli olmuyor samanmış gibi duruyor :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
papakudioflu senin yüzünü gördüm ya şimdi rahat ölebilirim :D

• Beğen
Tepkiler: q0nzalez
ferit.61

ferit.61

Üye
eyvallah ama dediğim gibi o resimlere telefonda bakınca lumia925'te iğne görünmüyor. Aslında resimleri orjinal yükleyemedim orada fark bariz belli oluyor.

Doğrudur abi, gerçek çözünürlükte mutlaka farkedecektir.

:D şu sakin sakin konuşurken bir anda resimde hile var! Dedin ya bende dedim noluyoo :D

Bende tekrar okuyunca kendi kendime güldüm :)
Hile var filan dedim de Papakudioflu üstad birini ben çektim deyince o zaman tamamdır dedim.
Ama dediğim gibi tam aynı açıdan olsa daha tatlı olurdu, birde abi iki resim çekilirken biri o samanı parmaklamış gibi geldi :) :)
Şeklini az da olsa değiştirmiş gibi :)