Lumia bilinmeyen ozellikler

Sponsorlu Bağlantılar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Lumia bilinmeyen ozellikler
Selam. Lumia telefonunda bilinen bilinmeyen özelliklerini bu konuda paylaşalım. İlk ben başliyim eminim hiçbiriniz bu özellikten haberi bile yoktur :)

mağazada uygulama aradığınızda mesela aramaya "arama" yazın. Aratın. Sonuç çıktı veya çıkmadı ekranda menu tuşunun yanındaki internet Explorer tuşuna basın, Google de direk "arama" olarak arayacaktır. Bu benim işime yaradı sizinde mutlaka yarar :)

Bu Konu Mobil Sürümden Açıldı

pirenuri

pirenuri

Üye
Evet denedim oldu. Teşekkürler bilgi için ama bunun için ayrı bir konu açmak düşündürücü

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Evet denedim oldu. Teşekkürler bilgi için ama bunun için ayrı bir konu açmak düşündürücü
evet öyle tabi de belki bir kez daha Bi özelliğini öğrenirsek burada paylaşmak mantıklı olur. Azda olsa yine işe yarar bu konu.

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

Zaman_yolcusU

Zaman_yolcusU

Üye
Mesajlar bölümü de isim ile ekranın solubarasına dokununca işaretlrmeye atıyor direk

narnia16

narnia16

Üye
Bende geçen gün şunu fark ettim belki çoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için yazayım. Telefonun kulaklığındaki tek tuşun 4 farklı fonksiyonu var.

Tek tık:Çalan şarkıyı oynat/durdur
2 tık:Sonraki şarkı
3 tık:Çalan şarkıyı başa al
4 tık:Önceki şarkı

Birde bilindiği üzere arama geldiğinde cevaplama ve aramayı bitirme işlevi var.

• Beğen
Tepkiler: n000k
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bende geçen gün şunu fark ettim belki çoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için yazayım. Telefonun kulaklığındaki tek tuşun 4 farklı fonksiyonu var.

Hah senin gözünü seveyim ben :D ben onları yapamadım bendeki sadece durdur başlata yarıyor diğerlerini yapmak için nedir yani kural ne :ağlarım:

n000k

n000k

Üye
Hah senin gözünü seveyim ben :D ben onları yapamadım bendeki sadece durdur başlata yarıyor diğerlerini yapmak için nedir yani kural ne :ağlarım:
hızlı hızlı arkadaşın dediği tıkları yaparsan oluyor.. tabi ben daha denemedim..

- - - Eklendi - - -

hay gözünü sevdiğim bende söyleniyodum nokia ya , neden bu kadar işlevsiz kulaklık veriyorlar diye.. N8 in yanında verilen kulaklık süper mesela!!

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi

Allah razı olsun kardeşim bende bir daha telefonu çıkarmak zorunda kalıyordum

narnia16

narnia16

Üye
Bende kazara fark ettim. Önceden 5800 ım vardı onunda ilk partilerde verilen kulaklığı çok işlevseldi onun kadar olmasada bu da baya iş görüyor :kop:

uurbyrkdr

Üye
Benim N8 kulaklığı duruyor hala, isteyen olursa satabilirim :D

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
BEYLER LUMİA 920 BİLİNMEYEN EN İYİ OZELLİĞİNİ SOYLUYORUM. DİKKATLE OKUYUN.oncelikle diyelim bir bilgisayar fanını dönerken nerdeyse durmuş gibi çekmek istemez miydiniz? Onu fotoğraf çekerken durmuş gibi süper çekmenin tek yolu etrafın kapkaranlık alan olmasıdır. Telefonun flaş ını açıp karanlık bir ortamda o fanın fotoğrafını çekin Flash üzerinde patlasın fotoğrafa bakın onu adeta durmuş gibi çekiyor. Sebebi sanırım biranda Flash patlayınca o anki görüntüyü almasıdır. Ben ilk çektiğimde inanamamışımdır :) sizde deneyin :)

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Yüksek ışıkta fotoğraf makineleri perde hızlarını arttırırlar,yani hareketli nesnelerde zamanı durmuş gibi gösterirler.

Bizim cihazlarda mekanik perde olmasa da yazılımsal olarak perde mantığı var.O yüzden yakından da flaş patladığında ortam çok aydınlık oluyor ve perde hızının yüksek değerlere çıkmasına izin veriyor.Bu sayede de zamanı durdurmuş gibi fotoğraflar çekebiliyoruz :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
    Konu Sahibi
Mantık yine iyi çeşke normal ortamda da aynısı olsa :D

Üst Alt