Xperia Sola NFC Çalışmıyor...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
thenejat

thenejat

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Sola NFC Çalışmıyor...
Arkadaşlar Sola kullanıcısıyım NFC özellği etkin olduğu halde akıllı etiketleri cihaza dokunduruyorum hiç bişe olmuyor.Bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmı? Şimdiden teşekkürler.

Not:Android 4.04 yüklü.

Bi sorum daha var.Solaya jb 4.1 güncellemesi gelecekmi?

taylan08

Üye
telefonun xperia smart tags programı yada buna benzer bir program olması lazım etiketler diyede geçebilir ordaki ayarlar ile oyna düzelebilir dokundurdugunda titriyorsa telefon çalışıyor demektir

chun02

chun02

Üye
Hayır kardeşim resmi olarak bi güncelleme gelmıcek malesef

thenejat

thenejat

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.Yanlız telefonu aradım taradım smart tags yada etiketler diye bi program yada menü bulamadım.Ayarlar/Kablosuz Ağlar kısmında NFC var o kutucuğu işaretledim ama yinede etiketleri dokundurduğumda telefon cevap vermiyor.Sorun donanımsal olabilirmi acaba?

taylan08

Üye
Asıl ben teşekkür ederim. konumuza dönelim şimdi google playden Xperia SmartTags uygulamasını indir birde öyle dene olmazsa fabrika ayarlarına çevir öylede bide nfc kapa yeniden başlat sonra tekrar aç yeniden başlat öyle dene

thenejat

thenejat

Üye
    Konu Sahibi
Google olayden aramaya smart tags yazdım yüklendi yazıyo yüklemeyi kaldır dedim bidaha yükledim yüklendi ama menüye simgesi falan gelmedi.Fabrika ayarlarınada daha önceden geri yüklemiştim.Malesef sorun devam ediyo:(
Smart tagsıb widgeti geliyo sadece ekrana

taylan08

Üye
telefonun kapağını çıkartıp öyle dene başkada bir şey aklıma gelmiyor :(

thenejat

thenejat

Üye
    Konu Sahibi
O şekildede denedim malesef olmadı yardımların için yinede çok teşekkür ederim.Sanırım servise vermek gerekiyor.

tasomaniac

Üye
O şekildede denedim malesef olmadı yardımların için yinede çok teşekkür ederim.Sanırım servise vermek gerekiyor.

Bazı telefonların teknolojileri farklı oluyor. Nfc forum un belirlediği standarda uygun tag ler NTag203 veya Ultralight. Bunlar tüm nfc li telefonlarda çalışır.

Ama ucuz oldun diye genelde nfc tag satanlar eski model olan Mifare Classic satıyorlar. Seninki Mifare classic ise çalışmaz bazı telefonlarda. Özellikle yeni telefonlarda. İstanbul karta dene. İstanbul kart ile ses çıkıyorsa sorun yoktur.

taylan08

Üye
kardeşim yanında zaten orjinal smart tag ları geliyor ve çalışıyor onunla bir alakası yok büyük ihtimal servise gidecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt