Granti Sonrası Acil YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Granti Sonrası Acil YARDIM
slmalykm acil danışmam gerekn birşey var sizlere ben telefonu 22 mart telefonu garantiye verdim

sorunlar: ekranında 8 tane mavi nokta vardı ekranınn en üst bölümünde titreme oluoyor demiştim piksel sorunu var die.. kulaklık ile müzik dinlerken kesilmeler oluyor jak girişinde sorun var die..

telefon 10 gün de geldi yani 1 nisanda babam almıştı telfonu kvk dan o zaman o müsait oldugu için ben olsaydım oorda kontrol eder gözlerine sokardım ..

herneyse telefon geldiginde yeni kulaklık vermişler batarya ve kasasımı ne diodu o hariç anakart değişimi yapılmış dior kağıtta babamada öle demişler imei numarasıda değiştirmişler ben bu ekrandaki 8 tanem mavi nokta sorununu görünce hemen htc ye baglandım kvk ya verdim telefonu böyle böyle yapılmış magdem anakart hatta imei ne kadar her şeyi değiştirmişsiniz neden değişim yapmıyorsunz felan dedim oda prosüdürleri söyledi yok aynı sorundan 3 kez vs.. herneyse ben özellikle belirttgim halde 8 tane mavi nokta sorununu yapmamışlar dedim kör olmak lazım görmemek için dedim baya dert yandım durum böyle oluncada ben şikayet dosyanızı hazırlayıp yollayacagım ilgili yerlere siz tekrar kvk ya göndermenizi ricaederiz felan işte öyle kappatım bugun karanlık ortamda bi kaç foto çektim garantiye vermeden öncede çekmişti ama dikkatimi çeken bişe oldu fotoğrafı çektigimde telefonda baya bir sarı gözüküyor benim leptopun resmini çekmiştim baya bi sarı gözüküyor ardına bilgisayra attım baktım resime gayet güzel gözüküyor yani önceden böyle olmadıgını biliyorum

şimdi bu sorunla birlikte iyice canım sıkıldı sizce bu anakart değişiminden kaynaklı birşey olabilirmi ? ayriyeten anakart değişimi demek neler değişti demek oluyor kafam çok karıştı önerilerinizi bekliyorum ne yapmam lazım tüketici haklarına başvursam bi yararı olurmu

s.ileli

s.ileli

Üye
22nisan mi mart mi

s.ileli

s.ileli

Üye
pardon ya 22 mart :allalla:

Servis suresi uygun emsalleri ike karsilastirin cevrenizde s3 kullanan biri barsa ayni ortamlarda kullanip fark varmi arastirin varsa resmini cekin oyle goturun eger ki satin alma suresi bir ayi doldurmamissa sifirini talep edin gerekirse hakem heyetlerine basvurun 3 ayni 5farkli ariza iade hakkini doguruyor cihazi ne zaman aldiniz

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Servis suresi uygun emsalleri ike karsilastirin cevrenizde s3 kullanan biri barsa ayni ortamlarda kullanip fark varmi arastirin varsa resmini cekin oyle goturun eger ki satin alma suresi bir ayi doldurmamissa sifirini talep edin gerekirse hakem heyetlerine basvurun 3 ayni 5farkli ariza iade hakkini doguruyor cihazi ne zaman aldiniz

cihaz yurt dışından gelme 45 gün oldu anakrt değişimi yaptılar telefonda türkçe dil yoktu morlemi ne o program ile tükrçe yapıyordum anakart değişince kendiliginden türkçe dili vardı kvk dan geldiginde şimdilik sadece o dikkatimi çekti ya bana öyle geliyor akşam çekimi yaptıgım için yada bi gariplik var sizdede zifiri karanlık ortamda flash ile çekim yaptıgında telefonun ekranında sarımsı resnk daha fazla bilgisayara atınca normal renk düzeyindemi gözüküyor

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
ONE X'te anakart ile ekran tümleşik. Aslında anakart değişimi olunca o sorununda düzelmesi lazımdı. Bunu bir sorarmısınız, ekran nasıl değişmez diye.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
One x ile one x plus fark ediyor mu acaba benimki plus ya o yüzden .. benim bu noktalar galiba telefonda dokunduğum ekranın altında anakart ile ekranda mi değişiyor demek bu resim olayına baya takıldım sizde de aynı mi karanlık ortamda flash ile rasim çekince telefonda sarımsı bilgisayarda daha az sarımsı mi bir test ederseniz sevinirim

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Fark etmez kanımca. Şu an şehir dışındayım ilk fırsatta deneyeceğim dediğiniz olayı.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Peki sonucunu bekliyorum o zaman
Bu anakart değişimi olduktan sonra telefonun garantisi yeniden başlamaz mı

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Hayır yeniden başlamaz.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Mm tamam siz test ettiniz mi ? Kamera yı

FK5896

FK5896

Üye
cihazı garantiye gönderdiğin halde düzeltemeden göndermişler. şaşırdım.. bendede sensation xl var. aldıktan birkaç ay sonra dokunmatikliği arızalandı. garantiye verdim 7 - 8 gün sonra aldım cihazı ve hiçbir problem yaşamadım şu zamana kadar... ön panel tamamen değişmişti. sizin ekranı nasıl değiştirmeden göndermişler anlamadım. kamera olayına gelince garantiden geldikten sonra çekim yaparken ekranın kenarlarında sanki yeşilimsi bir renk var. çok dikkatli bakınca anlaşılıyor. ve bilgisayara atınca hiç dikkat etmedim. tek sorunum bu... bir de telefonun değeri düşüyor tabii. sonuçta içi açıldı, parça değişti.. bence bu işin peşini bırakmayın yeni cihaz isteyin...

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi

Evet, herhangi bir fark yok renk bakımından.

O ZAMN SORUNLU DEMEK OLUYOR .. inanın yollamaya çekniyorum telefonu aldım modası geçene kadar kvk ile ugraşacam die yollamak istemiyorum ben yeni cihaz istesem bile adamlar aynı sebebten 3 kere gitmsi lazım farklı sebeblerdende 4 kez gitmesi lazım dior

- - - Eklendi - - -

cihazı garantiye gönderdiğin halde düzeltemeden göndermişler. şaşırdım.. bendede sensation xl var. aldıktan birkaç ay sonra dokunmatikliği arızalandı. garantiye verdim 7 - 8 gün sonra aldım cihazı ve hiçbir problem yaşamadım şu zamana kadar... ön panel tamamen değişmişti. sizin ekranı nasıl değiştirmeden göndermişler anlamadım. kamera olayına gelince garantiden geldikten sonra çekim yaparken ekranın kenarlarında sanki yeşilimsi bir renk var. çok dikkatli bakınca anlaşılıyor. ve bilgisayara atınca hiç dikkat etmedim. tek sorunum bu... bir de telefonun değeri düşüyor tabii. sonuçta içi açıldı, parça değişti.. bence bu işin peşini bırakmayın yeni cihaz isteyin...

hani telefonu tokundugumuz ekran varya onun altındaki kısımda bu noktalar beyaz ekranda belli oluyor ve şimdilik garantiye 3 sebebten dolayı yollamıştım 2 halledilmiş gözüküyor 1 i halledilmemiş işte şimdide kamera kafama takıldı gece çekim yaptıgımda karanlık ortamda ışıksız yani flash ile çektikten sonra sanki rütüşlanıyor gibi sarı renk çogunlukta ama pc ye attıgımda renkler normale biniyor yani bilgisayar ile telefon daki görünüm farklı gündüz çekiminde birşey oldugnu söyleyemem o kadar gözüme batan bişe olmadı :hmmm

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar tekrar telefonu yarın garantiye verecem mecburen anakart değişimi olduktan sonra telefonda sanki sorunlar çogaliyor gibi bu seferde şu sebeblerden dolayı verecem

1-) Cihazimida ana kart degisimi saglandi, ama piksel sorunu cozulmedi. 8 mavi nokta sorunu ( eski sorun )

2-) Kamera sorunuda yasiyorum.
Karanlik ortamda resim cektigimde ekran sarariyor
( yeni sorun )

3-) Telefon sallayınca bir tıngırtı sesi geliyor
( yeni sorun )

- - - Eklendi - - -

Daha detalı bakmaları için neler demeliyim ek olarak veya bu söylediklerimi daha kvk diline çevirmek için nasıl demek lazım :hmmm

- - - Eklendi - - -

Daha detalı bakmaları için neler demeliyim ek olarak veya bu söylediklerimi daha kvk diline çevirmek için nasıl demek lazım :hmmm

FK5896

FK5896

Üye
O ZAMN SORUNLU DEMEK OLUYOR .. inanın yollamaya çekniyorum telefonu aldım modası geçene kadar kvk ile ugraşacam die yollamak istemiyorum ben yeni cihaz istesem bile adamlar aynı sebebten 3 kere gitmsi lazım farklı sebeblerdende 4 kez gitmesi lazım dior

- - - Eklendi - - -

hani telefonu tokundugumuz ekran varya onun altındaki kısımda bu noktalar beyaz ekranda belli oluyor ve şimdilik garantiye 3 sebebten dolayı yollamıştım 2 halledilmiş gözüküyor 1 i halledilmemiş işte şimdide kamera kafama takıldı gece çekim yaptıgımda karanlık ortamda ışıksız yani flash ile çektikten sonra sanki rütüşlanıyor gibi sarı renk çogunlukta ama pc ye attıgımda renkler normale biniyor yani bilgisayar ile telefon daki görünüm farklı gündüz çekiminde birşey oldugnu söyleyemem o kadar gözüme batan bişe olmadı :hmmm

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar tekrar telefonu yarın garantiye verecem mecburen anakart değişimi olduktan sonra telefonda sanki sorunlar çogaliyor gibi bu seferde şu sebeblerden dolayı verecem

1-) Cihazimida ana kart degisimi saglandi, ama piksel sorunu cozulmedi. 8 mavi nokta sorunu ( eski sorun )

2-) Kamera sorunuda yasiyorum.
Karanlik ortamda resim cektigimde ekran sarariyor
( yeni sorun )

3-) Telefon sallayınca bir tıngırtı sesi geliyor
( yeni sorun )

- - - Eklendi - - -

Daha detalı bakmaları için neler demeliyim ek olarak veya bu söylediklerimi daha kvk diline çevirmek için nasıl demek lazım ]:hmmm

- - - Eklendi - - -

Garantiye gondermekle en iyisini yaparsiniz. Ben garantiye gonderirken cihazdaki sorunu video ya kaydettim ve onlari bilgilendirdim.. bu arada benim telefonumun arka kapagindada bir ses meydana geldi.. hafif bastirinca gicirdiyor.. garantiye gondermeden once bisey yoktu..

s.ileli

s.ileli

Üye
5 kez servise gonderin psra iadesi alin...

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
5 kez servise gonderin psra iadesi alin...

öyle birşey olacagını zannetmiyorum telefon yurt dışından gelme hem ben bu telefonu severek aldım bakalım bugun tekrar verdim cihazı bir önceki sefer de belirttigim ekrandaki sorunu gösterdim ordaki teknik sevise gösterdi hemen gelince bunu gözden kaçırmışlar ekran değişimi yapılacak dedi telefon sıfıra dönüşüyor bir nevi anakart değişti imei değişti ekranda değişecek birde telefonu sallayınca ses geliyordu kamerasıda gece cekiminde resmi sarartıyordu bakalım düzeltilerek gelecekmi telefon

s.ileli

s.ileli

Üye
öyle birşey olacagını zannetmiyorum telefon yurt dışından gelme hem ben bu telefonu severek aldım bakalım bugun tekrar verdim cihazı bir önceki sefer de belirttigim ekrandaki sorunu gösterdim ordaki teknik sevise gösterdi hemen gelince bunu gözden kaçırmışlar ekran değişimi yapılacak dedi telefon sıfıra dönüşüyor bir nevi anakart değişti imei değişti ekranda değişecek birde telefonu sallayınca ses geliyordu kamerasıda gece cekiminde resmi sarartıyordu bakalım düzeltilerek gelecekmi telefon

Daha once d900 iade ettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt