S. Galaxy SIII,SIII Mini ve Note II'de uygulama dosyalarını hafıza kartına taşıma(tartışıyoruz)

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
S. Galaxy SIII,SIII Mini ve Note II'de uygulama dosyalarını hafıza kartına taşıma(tartışıyoruz)
arkadaşlar nasıl yapabiliriz 32GB class 10 kart var 5 gb'tını bile kullanmıyorum telefon hafızası ile neredeyse dolu nasıl hafıza kartına taşıyacağımı bir türlü bulamadım

çözüm olarak şimdilik dataları hafıza kartına taşıyıp oynayacağım zaman telefon hafızasına taşıyorum tabi bu kartın ömrünü ve şarjı olumsuz anlamda etkiliyor...

bir yerde okudum root ile sanırım hafıza kartımızı telefonumuzun dahili hafızası olarak gösteriyormuşuz fakat bu halde bile yine telefon dataları 16GB'tlık hafızaya kuruyormuş :hmmm

Artles

Artles

Üye
Aha.Tam benlik konu. Ayni sekilde class 10 32 gb hafiza kartminin 28 gb i bana öyle bön bön bakıyor. Birde 600 MB'lık telefon hafızası var tabi :/

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Evet çözüm bekliyoruz eğer olursa bende isterim :D

taylan08

Üye
oyunlar için directory bind programını önerebilirim ama telefonun rootlu olması lazım .bu program normal hafıza kartındaki klasörü telefon hafızasında göstererek oyuna rahatça girmeyi sağlıyor

- - - Eklendi - - -

TALIPAVCI senın kastetdiğin program bu heralde

Artles

Artles

Üye
oyunlar için directory bind programını önerebilirim ama telefonun rootlu olması lazım .bu program normal hafıza kartındaki klasörü telefon hafızasında göstererek oyuna rahatça girmeyi sağlıyor

- - - Eklendi - - -

Kullanması zahmetli bir iş mi peki ? Uğraştırır mi ?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

oda root istiyor :(

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Ben rootlu kullanıyorum rootla mümkünmü arkadaşlar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Kullanması zahmetli bir iş mi peki ? Uğraştırır mi ?

o kadar zor bir işe benzemiyor,sanırım yine s3'e root atacam 2 tane sebep oldu :eller:

1.si Ram yetmiyor telefon boşta iken 750 MB ram kullanımını gördüğüm oluyor :evet:
2.si malum sebep dataları hafıza kartına taşıyamıyorum :evet:
3.sü de birkaç yama işlemi :evet:

fakat arkadaşlar ya sanki benim cihaz farklı kernel veya rom yükleyince normalden fazla ısınıyor sizde de oluyor mu ?

SilentOne

SilentOne

Üye
cok isiniyorsa tekrar modem kur ama gel geli root kullanmıyorum stock rom charmeloan luncher su android 5 glsin ozamn root aticam ve direk terminal ile yardircam onun dsnda rootsuz kullanin ve butun oynlari kurmayin birini bitirn diyerini kurun

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

cok isiniyorsa tekrar modem kur ama gel geli root kullanmıyorum stock rom charmeloan luncher su android 5 glsin ozamn root aticam ve direk terminal ile yardircam onun dsnda rootsuz kullanin ve butun oynlari kurmayin birini bitirn diyerini kurun

çok ısınıyordan kastım normal kernelde daha az ısınıyor,cihazla alakalı birşey yok annemin s3'ü de aynı :evet:

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Peki ben bir şey sorayım çalışan uygulamalardan çoğu uygulamayı kapatıp ramı boşaltıyorum ama uygulamalar kafalarına göre tekrar başlıyor rootlu kullanıyorum uygulamaları kapatarak ramı rahatlatmamın bir yolu varmı bu tip rootlu çalışan bir uygulama mesela? Artı yine bu konuda ki soru (mesela 1-2 büyük oyunu hafıza kartına kurma olanağı)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Peki ben bir şey sorayım çalışan uygulamalardan çoğu uygulamayı kapatıp ramı boşaltıyorum ama uygulamalar kafalarına göre tekrar başlıyor rootlu kullanıyorum uygulamaları kapatarak ramı rahatlatmamın bir yolu varmı bu tip rootlu çalışan bir uygulama mesela? Artı yine bu konuda ki soru (mesela 1-2 büyük oyunu hafıza kartına kurma olanağı)

swap yapacağım işte :)

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs
Artles

Artles

Üye
Talip o duvar kağıdını buraya koyar mısın ? Veya bi site falan var mı bizde yararlanalım duvar kağıtları için :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Peki swap yapmanın eksi yanları varmı? Yoksa bizde yapalım :)

hafıza kartının biraz hızlı olması gerekiyor ve bir hafıza kartı ram kadar hızlı olmadığından biraz performans düşüklüğü yapabiliyor fakat sonuçta kullanılabilir ramin artıyor :)

- - - Eklendi - - -

Talip o duvar kağıdını buraya koyar mısın ? Veya bi site falan var mı bizde yararlanalım duvar kağıtları için :D

tabiki,bilgisayara geçince buraya atarım :oke:

Artles

Artles

Üye
Teşekkürler

PriZm

PriZm

Üye
Telefonu root edince ilk işim bu sorunu aşmak olacak.Galaxy S de bunu yapmak çok kolaydı.Note 2 de de yaparım :)

Ekli dosyalar

serdar_gs

serdar_gs

Üye

hafıza kartının biraz hızlı olması gerekiyor ve bir hafıza kartı ram kadar hızlı olmadığından biraz performans düşüklüğü yapabiliyor fakat sonuçta kullanılabilir ramin artıyor :)

- - - Eklendi - - -

tabiki,bilgisayara geçince buraya atarım :oke:

Benim hafıza kartı 8 gb zaten class 4 kanımca :D swap yapınca ram miktarı yine 830 mb mı görünüyor yoksa orasıda artıyormu?

Artles

Artles

Üye
Telefonu root edince ilk işim bu sorunu aşmak olacak.Galaxy S de bunu yapmak çok kolaydı.Note 2 de de yaparım :)

Ne zaman etmeyi düşünüyorsun peki ? :islik

Bir dakika ya bu arada sen telefonun hafızasına ne yaptin ? Hem kendi kafizasi hemde hafiza karti baya dolu yuh..Ne var bu kadar merak ettim doğrusu :D

Üst Alt