Galaxy S Advance i9070 Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Genel Destek.

Sponsorlu Bağlantılar

fsagcan

Üye
Bende buradaki anlatım ile 4.1.2 sürümünü yaklaşık 1 hafta kullandım. Ancak birkaç arkadaşında belirttiği gibi rehbere girerken bile kasma dolayı tekrar 2.3.6 sürümüne geçmiş bulunmakdayım. Bu güzel bilgi paylaşımları için tüm arkadaşlara teşekkürler.

geri nasıl döndünüz bir anlatın bizde dönelim lütfen.

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
geri nasıl döndünüz bir anlatın bizde dönelim lütfen.

Yukarıdaki siteye girerek uygun yazılımı yani Türkiye için çıkan son yazılımı bulduktan sonra indirin ve ilk sayfada bahsettiğim odin ile kurma işlemini uygulayın.:oke:

kinderip_com

Üye
s.a ustalar xda formunu karıştırırken böyle bir konu gördüm benim kullandığım sürüm xxlq4 cihazım rootlu. bunu yükleyebilmek için ne yapmam lazım

ustalarım bu konuya bir açıklık gelmedi

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
ustalarım bu konuya bir açıklık gelmedi
Öncelikle telefonuna CWM modu apman gerek.Yani recovery modu geliştirceksin. İnternetten S Advance için CWM Recovery'i ara, bul.Kurduktan sonra verdiğin siteden ROM'u indir ve orda bahsettiği şekilde kur. Şu an pek müsait değilim yazabileceklerim bu kadar. Sorun olursa yaz tekrar girdiğimde yardımcı olurum.

godzilla90

Üye
i9070 telefonumun baseband version'u ''i9070xxlk2''. İlk sayfada önerdiğiniz güncellemeyi telefonuma kurabilirmiyim? telefonumu yurt dışından almıştım , herhangi bir sorun çıkarırmı bu güncelleme ? son olarak kies ile bilgisayara bağlandığımda telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantıda hata oluyor, bu güncellemeyi kurmama engel teşkil edermi ?

Şimdiden teşekkürler...

- - - Eklendi - - -

Jelly bean'i kurdum.Açıkçası pek bir yeniliğini göremedim. Üstüne üstlük sürekli donmalar ve takılmalar oluyor.Bunların üstesinden gelmenin bir yolu var mı acaba?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
ilk yükleniş de öyle oluyor zamanla düzelir ya da işlemci ve ram i yükseltmek için geliştirilmiş kernel dosyaları yüklemelisin
mesela bu iş ile uğraşan xda forum mu önerebilirim sana, ben şu an CoCore-E-4.4-CWM kullanıyorum çok memnun um

loneely42

loneely42

Üye
gönüldostu hocam sizde de internet bağlantısıda kopmalar yaşıyormusunuz_? 4.1.2 de

loneely42

loneely42

Üye
ilk yükleniş de öyle oluyor zamanla düzelir ya da işlemci ve ram i yükseltmek için geliştirilmiş kernel dosyaları yüklemelisin
mesela bu iş ile uğraşan xda forum mu önerebilirim sana, ben şu an cocore-e-4.4-cwm kullanıyorum çok memnun um

peki dostum biz bunu nasil yukleriz...

loneely42

loneely42

Üye
Şuan GB ye geri döndüm orjinal sürüm root felan yok

loneely42

loneely42

Üye
Xda dan baktım inanın hiç bir şey anlamadım birde video larda falan kasma oluyormu?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
loneely42

loneely42

Üye
Sorunlar bunda değıl 4.1.2 deydi sıkıntılar eğer senin kullandığın sürüm iyi dersen onu kurmayı düşünüyorum tabi anlatırsan :)

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
Sorunlar bunda değıl 4.1.2 deydi sıkıntılar eğer senin kullandığın sürüm iyi dersen onu kurmayı düşünüyorum tabi anlatırsan :)
hocam demiştik zaten biz ThuϟderZap kernel dosyasını yüklemiştik şimdi ben CoCore-E 5.0 a geçtim bugün çıkmış şu an için test aşamasındayım şarj biraz fazla tüketiyor ama çok hızlı şimdilik memnun um bir kaç gün kullanayım sonra tecrübelerimi yazarım buyur link

sahin_811

sahin_811

Üye
hocam demiştik zaten biz ThuϟderZap kernel dosyasını yüklemiştik şimdi ben CoCore-E 5.0 a geçtim bugün çıkmış şu an için test aşamasındayım şarj biraz fazla tüketiyor ama çok hızlı şimdilik memnun um bir kaç gün kullanayım sonra tecrübelerimi yazarım buyur link

hocam CoCore-E-5.0-CWM.zip ile CoCore-E-5.0-TWRP.zip arasındaki fark nedir ? yani CWM ile TWRP arasındaki fark nedir hocam ?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
hocam CoCore-E-5.0-CWM.zip ile CoCore-E-5.0-TWRP.zip arasındaki fark nedir ? yani CWM ile TWRP arasındaki fark nedir hocam ?
arasında fark yok 2 sini birden yüklüyorsun sadece cwm yi yükleyip bırakırsan , teli hiç kullanmadığın halde 1 gün içinde pil biter :)(başıma geldi de :) )
anlatımı yapıyorum bu 3 zipli dosyayı telin dahili hafızasına atıyorsunuz sonra recovery mod ile sırası ile bu dosyaları yükleyin
1)CoCore-E-5.0-CWM.zip 2)reboot-system-cwm 3)CoCore-E-5.0-TWRP.zip
not:recovery mod ile yükleme yapmanız için recovery modu yükseltmeniz lazım yani buradan:

şahin kardeş sende ThuϟderZap kernel yüklü olduğu için sen direk recoveri moddan yükleyebilirsin
yalnız kesinlikle ram yükseltici uygulamalar , game bostur , işlemci yükseltme gibi uygulamalar kullanma bu kernelin içinde gerekli ayarlar yapılmış
oyun oynarken ram 450 den 350 ye düşüyor hiç gerek yok he bir de home tuşa basıp ram biçimlendirme kesinlikle yapma! sadece sağ taraftan silme yapabilirsin normal konumda ram ne kadar yüksek ise cihaz o kadar harika seri ve akıcı ben çok memnunun bu kernelden pil durumu filan çok iyi.

• Beğen
Tepkiler: sahin_811

fsagcan

Üye
telefonu hızlandırmak için bende bu CWM'yi cocore'yi veya thunderzap'ı yüklemelimiyim,

telefonum garantili olmadığı halde eski T20 tecrubeme dayanarak soyluyorum, CWM falan yüklediğimde orjinale dönmek baya zordu,

telefon şu an orjinal dosyalar yüklü JB I9070XXLQB sürümü yüklü şekilde kullanıyorum, ama telefonun ağır çalıştığını hissediyorum,

özellikle rehbere girişlerde vs.

şimdi, eğer yapmam gerekiyorsa en başından neyi nasıl yapacağımı anlatmanız mümkünmü?

rica etsem.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
telefonu hızlandırmak için bende bu CWM'yi cocore'yi veya thunderzap'ı yüklemelimiyim,

telefonum garantili olmadığı halde eski T20 tecrubeme dayanarak soyluyorum, CWM falan yüklediğimde orjinale dönmek baya zordu,

telefon şu an orjinal dosyalar yüklü JB I9070XXLQB sürümü yüklü şekilde kullanıyorum, ama telefonun ağır çalıştığını hissediyorum,

özellikle rehbere girişlerde vs.

şimdi, eğer yapmam gerekiyorsa en başından neyi nasıl yapacağımı anlatmanız mümkünmü?

rica etsem.
evet malesef orjinal yazılım ilk defa yükleyenlerde kasıyor ben 1 hatfadır cocore 5.0 ı kullanıyorum hiç bir zararı yok cihaz harika çalışıyor tavsiye ederim

fsagcan

Üye
evet malesef orjinal yazılım ilk defa yükleyenlerde kasıyor ben 1 hatfadır cocore 5.0 ı kullanıyorum hiç bir zararı yok cihaz harika çalışıyor tavsiye ederim​

peki ben bu cocore 5 i nasıl yükleyecem, root gereklimi, cwm gereklimi,
yoksa dosyayı indirip direk odin ile pda dan atacak mıyım.

Üst Alt