Galaxy S Advance i9070 Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Genel Destek.

Sponsorlu Bağlantılar

yesilmavi06

Üye
linkten dxld1 flipinler sürümü çıkıyor ama ben üstüne türkiye sürümünü tekrardan yükledim harika oldu uçuyor makina :) paraşüt takacam çakılmasın diye :XD

kinderip_com

Üye
s.a hocalarım ben bu işte yeniyim ve dahili hafızanın anadizini nerde diye sorsam ayıplamazsınız beni umarım mesela RippleUnlock-CWM bunu bir türlü yükleyemedim yardımlarınızı bekliyorum

nazmi28

nazmi28

Üye
9070p modeline sanırım daha jelly bean güncellemesi gelmedi sanırım...sammobile sitesine de suan gırılemıyor...gıren varsa bıldırırse sevınırım...

9070p ye 9070 4.1.2 romunu yukleyen var mı merak edıyorum acıkcası ....

boborhan

Üye
yardımcı olur musunuz ben yapamadım

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
9070p modeline sanırım daha jelly bean güncellemesi gelmedi sanırım...sammobile sitesine de suan gırılemıyor...gıren varsa bıldırırse sevınırım...

9070p ye 9070 4.1.2 romunu yukleyen var mı merak edıyorum acıkcası ....
Evet gelmedi. Bu rom nfc sürümüne uyumlu değil yükleneceğini sanmıyorum. Ancak yapabilen kişiler de vardır diye düşünüyorum :)

kinderip_com

Üye
hocam 2.3.6 sürümünü yükledikten sonra sonra hatırladım ki cacheleri temizlemedim ve şu an telefon sadece download moduna giriyor ama recovery modda açılmıyor ve telefon açılmıyor şu an yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba?

- - - Eklendi - - -

az önce odinden yükledim eski sürümü ama telefon samsung logosunda takılı kalıyor ne yapmam lazım acaba

does

Üye
hocam 2.3.6 sürümünü yükledikten sonra sonra hatırladım ki cacheleri temizlemedim ve şu an telefon sadece download moduna giriyor ama recovery modda açılmıyor ve telefon açılmıyor şu an yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba?

- - - Eklendi - - -

az önce odinden yükledim eski sürümü ama telefon samsung logosunda takılı kalıyor ne yapmam lazım acaba

bendede öyle oldu download moduna al 4.1.2 yi tekrar yükle açılıyor ama 2.3.6 da hata veriyor 4.1.2 yi yükledikten sonra işlemine devam et bende tr destekli 2.3.6 arıyorum varmı acaba?

- - - Eklendi - - -

linkten dxld1 flipinler sürümü çıkıyor ama ben üstüne türkiye sürümünü tekrardan yükledim harika oldu uçuyor makina :) paraşüt takacam çakılmasın diye :XD

hocam türkiye sürümünü nerden bulabilriim yada dil desteğini ve bunu odinle aynı yollamı yüklüyoruz nasıl oluyor

loneely42

loneely42

Üye
....

bendede öyle oldu download moduna al 4.1.2 yi tekrar yükle açılıyor ama 2.3.6 da hata veriyor 4.1.2 yi yükledikten sonra işlemine devam et bende tr destekli 2.3.6 arıyorum varmı acaba?

- - - Eklendi - - -

tr son sürümü burdan indirebilirsin

- - - Eklendi - - -

öncelikle burdakini yükle üzerine tur versiyonunu odin ile yuklersen hiç bi sıkıntı yaşamazsın

bu linkde ilk sıradakini indir bütün malzemeler var içinde resimlide anlatıyor sen en son bu işlemi bitirdikten sonra tur versiyonu odin yardımı ile kuracaksın ben yaptım sıkıntı olmadı

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
s.a hocalarım ben bu işte yeniyim ve dahili hafızanın anadizini nerde diye sorsam ayıplamazsınız beni umarım mesela RippleUnlock-CWM bunu bir türlü yükleyemedim yardımlarınızı bekliyorum

Eger sorunu doğru anladıysam "/storage/sdcard0/" dizini.

kinderip_com

Üye
hocam dediğin yere attım ve recovery modda çalıştırdım ama rippleunlock zipli dosya anadizinde yok anlamadım ki nasıl olacak bu iş?

boborhan

Üye
cemyrdkn çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: cemyrdkn

sedat_1992

Üye
merhaba arkadaşlar bende bugün itibari ile yurt dışından s advance aldım . inş cuma günü elime geçecek. size bi kaç sorum olacak. cihazın kullanımı fln nasıl memnun musunuz ? şarj ömrü fln nasıl bir de jelly bean güncellemesini kies ile alabiliyor muyuz ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadaşlar bende bugün itibari ile yurt dışından s advance aldım . inş cuma günü elime geçecek. size bi kaç sorum olacak. cihazın kullanımı fln nasıl memnun musunuz ? şarj ömrü fln nasıl bir de jelly bean güncellemesini kies ile alabiliyor muyuz ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)
Merhaba. Öncelikle hayırlı olsun.
Kullanış olarak yorum yapabilmek için cihazı Gingerbread ve Jelly Bean olarak incelememiz gerek.

Gingerbread sürümü için konuşacak olursak; cihaz kusursuz, yüklediğim ve desteklediği her oyunu sorunsuz oynayabildim. Performansı muhteşemdi. TouchWiz 4.0 görsel olarak eksiklikleri en iyi şekilde kapatıyordu. Daha söyleyebileceğim çok şey var ama artık bu versiyon kullanılmayacağı için bahsetmeye gerek yok. Eğer bu sürüm hakkında sorun olursa yardımcı olabilirim.

Gelelim Jelly Bean'a. İlk sayfadan da okumuşsundur.Bende tekrar bahsedeyim. Performans olarak iyi ancak hala deneme sürümü olması dolayısıyla takılmalar ve hatalar mevcut. Bunlara rağmen şu an bile kullanılabilir. Bu sürümde de bahsettiğim oyunları eskisi gibi hızlı oynayabiliyorum ancak bahsettiğim takılmalar ve kasmalar dolayısıyla bazen oyundan atabiliyor.

Performans olarak genel cevabım ise çok iyi. İki sürümde de rahat rahat kullanabilirsiniz.

Şarj ömrü en az kullanımımda 4-5 gün dayanıyor. Ancak Jelly Bean çıktığından beri 3 defa çok kısa sürelerde güncellemeler geldi ve hepsinde pil ömrü değişti. Mesela şu an kullandığım XXLQ4 sürümünde şarj normal kullanımda max 24 saat gidiyor. Mart ayında çıkacak olan tam sürümde umarım düzelir.

Kies'den yüklü olan versiyon için güncelleme varsa alabilirsin.Mesela hangi ülkeden aldıysan o ülkenin yazılımına göre belli olur.Şu an Türkiye'de 2.3.6 versiyon kullanılmakta ve 4.1.2 Türkiye için henüz çıkmadı ve güncellemeyi de doğal olarak alamamaktayız. Ancak 4.1.2 versiyonu Rusya için çıktı. Rusya Kies'den güncelleyebiliyor. Bizde onların yazılımını ilk sayfada bahsettiğim gibi Odin ile yükleyebiliyoruz.

Başka sorunuz varsa yazmanız yeterli. :oke:

sedat_1992

Üye
tüm sorularımın cevabını buldum ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) bir takım hatalar varsa biraz daha beklemek daha mantıklı olur diye düşünüyorum :) telefonu da arap ülkesinden gelecek ama inanın hangisinden bende bilmiyorum :)

cemyrdkn

cemyrdkn

Üye
    Konu Sahibi
tüm sorularımın cevabını buldum ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) bir takım hatalar varsa biraz daha beklemek daha mantıklı olur diye düşünüyorum :) telefonu da arap ülkesinden gelecek ama inanın hangisinden bende bilmiyorum :)
Evet zaten Mart ayına bi' şey kalmadı :) Ancak bi' kere Jelly Bean kurdunuz mu geri eski versiyona dönmek aklınıza gelmiyor. Tabi bu benim düşüncem :ehe

Üst Alt