Apple yöneticisi Phil Schiller'den Android kullanıcılarına: Oralarda güvende olun !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iPandemonium

iPandemonium

Üye
    Konu Sahibi
Apple yöneticisi Phil Schiller'den Android kullanıcılarına: Oralarda güvende olun !

Apple'ın beyin
takımının önemli isimlerinden ve ürün tanıtımlarının vazgeçilmez isimlerinden Phil Schiller, resmi Twitter hesabından yazdığı mesajla işletim sisteminingüvenlik zaaflarını hedef aldı.
Apple'ın bugünlere gelmesinde emeği büyük olan firmanın küresel pazarlamadan sorumlu kıdemli başkanyardımcısı Phil Schiller, dün yayınladığı Twitter mesajında Android kullanıcılarına "Oralarda güvende olun" diyerek F-Secure'un son yayınladığı mobil platformların tehdit raporunun bağlantısını verdi. Peki raporun içeriğinde neler mevcut ve Phil Schiller niçin Android kullanıcılarınagüvende olmalarını söyledi ?

Be safe out there:
— Philip Schiller (@pschiller)

Rapora göre
sadece 4.çeyrekte Android için 96 yeni tehdit çeşidi ve ailesi keşfedilmiş ki bu sayı, bir öncekiçeyrektekinin miktarın yaklaşık iki katı demek oluyor. 301 yeni tehdit çeşidi ve ailesinin bulunduğu 2012 yılı değerlendirmeye tabi tutulduğunda ise tıpkı pazar payındaki artış gibi Android'in tehdit tarafındaki payı da geçen yıla göre ciddi bir artış gösterdiğini görüyoruz. Daha kantitatif ifadeyle geçen yıl tehditlerin %66,7'si Android'e yönelikken, bu sene bu değer %79'a yükselmiş durumda.

Apple'ın işletim
sistemi iOS ise, 2012 yılında tehditler konusunda roid'e göre çok daha rahat bir dö m geçirmiş. Buna göre iOS, tüm 2012 yılı değerlendirildiğinde tehditler pastasından ancak %0,7 gibi bir pay alarak, gü nlik konusundaki üstünlüğünü bir kez daha kantılamış. Benzer şekilde Blackberry de %0,3'lük payı ile son kullanıcıya ne kadar güvenli bir deneyim sunduğunu göstermekte.

F-Secure tarafından yayınlanan raporun
tamamına ulaşabilirsiniz.
Link:

Ünlü yönetici Phil Schiller, geçtiğimiz sene de Instagram'ın Android platformuna destek vermeye başlamasıylabirlikte "Android'e geçmesiyle Instagram kötüye gitmeye başladı" diyerek Instagram hesabını kapatmıştı.

MaxipmaN

Üye
symbian iyi mi kotu mu tam anlayamadım

tapatalk

tapatalk

Üye
Ne kadar özgürlük o kadar risk yani

foreverthe

foreverthe

Üye
Özgürlüğün kadar sorumlusundur. Özgürsen sorumluda olucaksın yani :) Bu hayatın kuralı.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Bir işletim sistemi ne kadar çok kullanılıyorsa onu kötüye kullanan sayısı da o kadar fazla oluyor.
Pc sektörü mesela. En çok virüs hangi sistemde var windowsta mı linuxta mı mac os ta mı?

Yalnız merak ediyorum bu tehditler neredeler acaba :)

• Beğen
Tepkiler: Mobilator ve Dede
Türe

Türe

Üye
Bir işletim sistemi ne kadar çok kullanılıyorsa onu kötüye kullanan sayısı da o kadar fazla oluyor.
Pc sektörü mesela. En çok virüs hangi sistemde var windowsta mı linuxta mı mac os ta mı?

Hakketen ha , ben herşeyi yükleyip silioyorum romdur vs. herşeyi yapıyorum bir tane virüs yok :ehe

KayraBey

KayraBey

Üye

:alkis

PriZm

PriZm

Üye

Linux sistemide epey kullanılıyor artık.Ama virüs geçirmiyor hiçbir şekilde.

Google,Facebook,Twitter gibi büyük sitelerin serverlarında bile hiçbir güvenlik riski olmadığından linux kullanılıyor.

Microsoft bile kullanıyor kendi yazılımına güvenmiyor daha ne :ehe

tapatalk

tapatalk

Üye
linuxda virüslerin hepsi fixlenmiş değil mi

Artles

Artles

Üye
Android bu alanda da açık ara lider :aha:

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~

MaxipmaN

Üye
symbiana virüs ya da bişey bulaşmaz diyen akıllılara gelsin bu konu biliyordum çok güvenli olmadığını hack bu oranı artırmış olmalı

pRime.

pRime.

Üye

Kötü güvenlik açısından. Androidden sonra en tehdite açık sistem.

Ben hiç kötü olduğunu görmedim kullandığım müddetçe. Nereden uyduruyorlar onu?

- - - Eklendi - - -

symbiana virüs ya da bişey bulaşmaz diyen akıllılara gelsin bu konu biliyordum çok güvenli olmadığını hack bu oranı artırmış olmalı

Onun yerine ben geldim burdayım. Symbian'a virüs ya da bir şey girmez. ;)

Lütfen bana symbian'ın ne kadar çok virüslü olduğunu ve bunun cihazlara nasıl zarar verdiğini anlat.

tapatalk

tapatalk

Üye
Ben hiç kötü olduğunu görmedim kullandığım müddetçe. Nereden uyduruyorlar onu?

- - - Eklendi - - -

Onun yerine ben geldim burdayım. Symbian'a virüs ya da bir şey girmez. ;)
ona bakarsan 2010 yılından beri androiddeyim daha zararlı yazılım kullanmadım

pRime.

pRime.

Üye
Bazıları hala mobil virüslerin windows'daki gibi trojan, worm gibi zararlılar olduğunu sanıyor. Öyle değil işte. Android virüslerinin tamamı kişisel bilgi çalmaya yönelik üretilmiştir. Google uygulama marketinde denetim sağlamazsa da artmaya devam edecektir.

- - - Eklendi - - -

bak sen şu işe. bu dediğin nedense ios ile çok ters düşüyor.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
symbian yine zirveye oynuyor hiç birşey işlemiyor mübarek çünkü işletim sistemine virüs yok :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt