Windows Phone 8 Güvenliği En İyi Olan Mobil İşletim Sistemi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
windowstelefon

windowstelefon

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 8 Güvenliği En İyi Olan Mobil İşletim Sistemi

Dünyanın önde gelen yazılım güvenliği şirketlerinden F-Secure, yayınladığı raporda Windows Phone 8 platformunun güvenliği en yüksek olan mobil işletim sistemi olduğunu bir kez daha teyit etti. Windows Phone 7 ile güvenlik konusunda rakiplerinin önünden olan platform, 8 sürümü ile de zararlı yazılımlara karşı güvenliğini kanıtlamış oldu. F-Secure güvenlik yöneticisinden alınan bilgilerin satırbaşları ise şu şekilde;
“Windows telefonlar güvenli, platformu tehdit eden bir zararlı yazılımı tespit etmedik. Eğer güvenli bir telefon istiyorsanız, windows telefon almalısınız.”
“Şu anda en yüksek güvenliği sahip olan akıllı telefonlar windows telefonlardır. BlackBerry ve Iphone için daha fazla zararlı yazılım var. Özellikle Android platformu için çok daha fazla…”
“Windows Phone işletim sisteminin güvenlik modeli oldukça kısıtlayıcı. Benim fikrime göre, yakın zamanda platform ciddi güvenlik tehditleri ile karşı karşıya kalacaktır. Yanılabilirim ama, bana göre en güvenli olan yinede windows phone platformu olacaktır.”
Yazıda ayrıca son çeyrekteki zararlı yazılım artışına dikkat çekilmiş. Son 3 ayda Android, iOS ve Blackberry platformlarında zararlı yazılım sayısında patlama olurken, özellikle Android platformunda 10 kat daha fazla artış olmuş. Bu olumsuz durum, tüm akıllı telefon kullanıcılarını etkileyecek olsada en çok iş hayatında akıllı telefon kullanımını tercih edenleri etkileyecektir.

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Bu pek işlerine gelmiyor olsa gerek :ehe

Bu arada IOS da zararlı varmıymış :hmmm

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Aslında WP8 de bilgisayarlardaki gibi Security Essentials olmalı hem kendiş ürünleri

Dereck

Dereck

Üye
Yeni çıkan her ürün her işletim sistemi için aynı şeyler söyleniyor aynı haberler yayınlanıyor yıllardır. Ama o mükemmel işletim sisteminin asla göz ardı edilemeyecek hatalarıda çıkıyor. Yakında Windows 8 ' inde açıklarını sürerler piyasaya..

papakudioflu

papakudioflu

Admin
wp7 cikali iki yil oldu henuz bir acik cikmadi ortaya:hmmm
wp8 wp7'den daha fazla guvenlik onlemi kullandigina gore bu sonuc da normaldir.

ecel54

ecel54

Üye
yeni olduğu için zararlı olmayacak diye birşey yok. Symbian yıllık sistem ama zararlı yok :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...