Samsung Galaxy S IV plastik kasa ile gelecek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PriZm

PriZm

Üye
Quick system info pro programından bakabilirsin.

Ekli dosyalar

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
hayır ben farklı birşeyden bahsettim atıyorum telefonun ekranını kilitledin telefon uyuyor düşür onu 400 MHZ'ye falan sonra ekranı açtın diyelim çek onu 1.4 GHZ'ye bunun gibi ama telefon bunu otomatik yapacak vites gibi yani :)
zaten bu yöntemi tel otomatik yapıyor :)
ama daha iyi profil ile yapmak istersen CPU Master uygulamasını tavsiye ederim :D
dene ve sonra yorum yap

Jomolocco

Jomolocco

Üye
Aslında düşününce plastik olması en iyisi.

Hem ısıyı atar
hem sar oranı düşük olur
hem nfc düzgün çalışır
hemde daha hafif olur.

plastik isiyi atmaz ceker aliminyum metal cam bunlar plastige oranla daha az isinirlar
ozellikle aliminyum kisa bir surede soguyabilir ama ayni sey plastik icin soyleyemiyecegim.

iPandemonium

iPandemonium

Üye
Şu içine özendiği kadar ,dış tasarıma biraz özense samsung eminim daha düzgün olacak,hem aynı şekil dışarıya fazla özenmiyorlar . bu telefon çıkar 5-6 ay içinde 700-800-900 görür fiyat olarak 2.elleri ,samsung aşırı derece fiyat düşüyor aynı zamanda lg de bu telefonlarda .

Polymath

Polymath

Üye
Aliminyum bakır, Bu metaller ısıyı daha çabuk iletir. Pclerde bakır veya aliminyum soğutuculu fanlar kullanılır. Bunun sebebi Fanın soğuttuğu havayı daha çabuk iletmek ısınan parçaya.. Ama bir telefonda kullanılması pek iyi olmaz. Çünkü fan yok ve ısınan işlemci olduğu gibi sıcaklığı aliminyuma iletir ve elinizde telefon ısınır. Üstelik elinizdeki ısıyıyla beraber işlemciniz cızz olabilir :) Diyeceksiniz bazı telefonlar aliminyum kasa; onların altında sonuçta plastik var :) Bence dayanıklı plastikten yapılmış ve iyi dizayn edilmiş bir telefon darbelere karşı daha dayanıklı olur.. Örnek 3310

aleranol

aleranol

Üye
Valla onu bilmemde not2 4 kere falan 1.5 metreden düştü. Telefon dustukce ben kriz geçirdim. Allahtan sağlam. Hiç sorun yok. Bende kizardim samsunga ama akıllıca. C7 metal kasaydi sattigimda boks maçından çıkmış gibiydi.

tapatalk

tapatalk

Üye
Benim c3 telefonum vardi berbat bi hale geldi o zamandan beri samsungdayim anlasilan plastik daha sağlam

pRime.

pRime.

Üye

Metal olsaydı bataryanın ısısını içeride tutardı bence

metal çabuk ısınır ve çabuk soğur. ısı hızlı yayılır ama aynı hızla da değişir. plastik olmasının avantajı daha fazla çekim gücü sağlaması ve ısıyı iletken olmadığı için belirli bir alanda tutabilmesi. ama samsung'un plastikleri çok kalitesiz. örneği de çok. galaxy s3'teki polikarbon ile n9'daki arasında dağlar kadar fark var.

avcitalip

avcitalip

Üye

çoğunda oluyor. Benim vore 2 duo da kullanmayınca 1.8 den 1.2 falan düşürüyordu. Şimdi i7 de kendi ayarlıyor. Mesela güç tasarrufunda 1.15 ghz de çalıyor ama çok lazım olursa çıkabiliyor. Yüksek performansta ise 2.4 ile 3.4 aradında gidip geliyor. Bu arada işlemci i7 2.4 ghz

bundan haberim yoktu iyimiş :) i5'lerde de aynı olay var mı ?

- - - Eklendi - - -

metal çabuk ısınır ve çabuk soğur. ısı hızlı yayılır ama aynı hızla da değişir. plastik olmasının avantajı daha fazla çekim gücü sağlaması ve ısıyı iletken olmadığı için belirli bir alanda tutabilmesi. ama samsung'un plastikleri çok kalitesiz. örneği de çok. galaxy s3'teki polikarbon ile n9'daki arasında dağlar kadar fark var.

katılıyorum :evet: ama o Nokia kalitesi :ehe

Türe

Türe

Üye

Yok görmedim o işlemciyi.

Plastikten kurtuluş yok :ehe

Ya plastik öenmli değil ama kapsız kullanamıyoruz telefonu. :zzz: Çünkü arkadaki vasat plastik elim terleyince elime yapışıyor yapış yapış oluyor :zzz:

PriZm

PriZm

Üye

flip cover alma bence,ben s3'e aldım 3 gün sonra anneme hediye ettim :evet: çok aşırı kullanışsız geldi bana çünkü :evet:

onu alacağına bu kılıfı al hiç yoktan telefonunu gerçekten korur :oke:

[video=youtube;PAM3cEFKpIo]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PAM3cEFKpIo[/video]

ben mesela bundan almayı düşünüyorum :evet: ;

[video=youtube;Oyhmh-xKzxA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Oyhmh-xKzxA[/video]

- - - Eklendi - - -

bu arada kesinlikle adamları sıkıştırmalısın ama sen bilirsin tabi 1,5-2 hafta da bekleyebilirsin :)

Ya telefon zaten yeterince büyük bunu nasıl koyacam cebe :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt