Android OS ile ilgili genel sorularınız - Root, rom, brick ile ilgili sorularınız

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Android OS ile ilgili genel sorularınız - Root, rom, brick ile ilgili sorularınız
Her türlü soruyu sorabilirsiniz. Görüldüğünde cevaplanacaktır.

Kerim.

Kerim.

Üye
2.el telefon almıştım.aldigimda tele cm9 yuklenmis sonra stock rom yuklenmis ve haliyle telefonda cwm diye bir dosya var.simdi ben telefona cm9 yuklemek istersem bu dosyayi ne yapcam ve telefonda cwm yuklu olup olmadigini nasil anlicam?

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
2.el telefon almıştım.aldigimda tele cm9 yuklenmis sonra stock rom yuklenmis ve haliyle telefonda cwm diye bir dosya var.simdi ben telefona cm9 yuklemek istersem bu dosyayi ne yapcam ve telefonda cwm yuklu olup olmadigini nasil anlicam?

telefon rootluysa cwm manager olabilir. telefonu kapatın vol + menü + power tuşuna basılı tutun boot ekranı gelince bırakın. CWM veya CWM-based recovery yazar eğer varsa. kaldırmak için stock rom yükleyebilirsiniz. (wipe data yapmayı unutmayın stock rom yükledikten sonra)

taylan08

Üye
ben xperia sola kullanıcısıyım android 4.0.4 sürümünü kullanıyorum ve telefonu rootlamak istiyorum nedenini sorarsan gps ayarlarını yapmak istiyorum uyduya daha hızlı bağlansın diye bide swap alanı oluşturmak için yardımcı olursan sevinirim

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
ben xperia sola kullanıcısıyım android 4.0.4 sürümünü kullanıyorum ve telefonu rootlamak istiyorum nedenini sorarsan gps ayarlarını yapmak istiyorum uyduya daha hızlı bağlansın diye bide swap alanı oluşturmak için yardımcı olursan sevinirim
İcs sürümünü rootlamak biraz zor swap alanını ise oluşturmak zor ilk olarak swap destekli kernel bulmalısın. kerneli flaşlamak içinde boatloader kilidinin kırılması lazım ama root için boş vaktimde araştırma yaparım yeni çıkan xperia cihazları hakkında pek bilgim yok :(

• Beğen
Tepkiler: TheMadness

taylan08

Üye
bende çok araştırma yaptım ama ingilizcem pek olmadiğı için bi sonuç bulamadım xda da mevcut galiba bunlar bu arada ilgin için teşekkür ederim

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Benim de sony cihazlar hakkında bilgim yok malesef yarın bakarım cevaplayabilirsem cevaplarım.

taylan08

Üye
peki teşekkür ederim

Kerim.

Kerim.

Üye

bu surum icin nasil root yaparim peki?internette rootlar var ama benim telefonun surumunden bulamadim.ayrica stock rom yuklemicem.cm9 yuklemeyi dusunuyorum.bunun icin root gerekli deme?

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Neo V'ye bildiğiniz stabil hızlı bir rom var mı cm9 iyi değil denedim :(

Kerim.

Kerim.

Üye
ses acma+power+home tusuna basili tuttum.samsung yazisi gelince cektim.telefon normal acildi?acaba elimi erken mi cektim?

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
ses acma+power+home tusuna basili tuttum.samsung yazisi gelince cektim.telefon normal acildi?acaba elimi erken mi cektim?

- - - Eklendi - - -

evet?

Yarın cevaplanacak şuan yorgunum anlatacak durumda değilim :(

jublomo22

Üye
sorum şu elimde t20 nin orjinal romun dan zipli şekilde ve dlload lı şeklinde olanı var 1.si zipli olanı nasıl yüklemeliyim 2.si dlload şeklinde daha önce hiç rom yüklemedim ve cw recovery i eski haline döndürüp orjinal roma geçip tel i satasım var dloadlı romu nasıl yüklemeliyim update failed hatası mevzusu var eğer updata failed hatası alırsam tel tekrar açılırmı yani sonucunda ne olur?teşekkürler

calypso16

calypso16

Üye
ben unlock root ile root yapmak istiyorum ama olmuyor

- - - Eklendi - - -

samsung usb mobile composite device eksikmiş birde sağ altta çıkıyor telefonu takınca bu nedir?

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
ben unlock root ile root yapmak istiyorum ama olmuyor

- - - Eklendi - - -

samsung usb mobile composite device eksikmiş birde sağ altta çıkıyor telefonu takınca bu nedir?

1. Unlock root'u önermem. Odin ile root yapın.

2. Kies kurun otomatik yükler driverları unlock rootun çalışmama nedenlerinden biri olabilir

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
sorum şu elimde t20 nin orjinal romun dan zipli şekilde ve dlload lı şeklinde olanı var 1.si zipli olanı nasıl yüklemeliyim 2.si dlload şeklinde daha önce hiç rom yüklemedim ve cw recovery i eski haline döndürüp orjinal roma geçip tel i satasım var dloadlı romu nasıl yüklemeliyim update failed hatası mevzusu var eğer updata failed hatası alırsam tel tekrar açılırmı yani sonucunda ne olur?teşekkürler

Huawei modellerinden anlamıyorum malesef :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt