Samsung galaxy note 2 ...

Sponsorlu Bağlantılar

barış36197

barış36197

Üye
    Konu Sahibi
Samsung galaxy note 2 ...

Herkese öncelikle iyi günler; burda size samsung galaxy note 2 ile ilgili en ince ayrıntısına kadar bilgi vermek ve videolarla her şeyini
göstermek istiyorum ilk olarak teknik özelliklere baktığımızda:

Samsung Galaxy Note II
Ekran5.5 inç, 1280 x 720 piksel çözünürlüklü Super AMOLED HD kapasitif dokunmatik ekran
İşlemciDört çekirdekli 1.6 GHz Exynos işlemci/Mali-400 GPU
RAM2 GB
Dahili Hafıza16 GB / 32 GB / 64 GB
microSDVar
Kamera8 megapiksel, LED flaşlı, 1080p video kaydı
Ön Kamera1.9 megapiksel
Batarya3100mAh
İşletim SistemiAndroid 4.1 Jelly Bean

*Bu teknik özelliklere bakıldığında ilk olarak akla ekran konusunda yine mi pentile ekran ? sorusu geliyo olabilir ama samsung bu sefer cihazında kendi geliştirdiği yeni bir pixel dizilimini uygulamış ve özellikle koyu renkler çok daha canlı hale gelmiş bunu en çok video seyrederken farkediyorsunuz.Ayrıca yine ekran siyah renk olduğunda güç tüketimi sıfıra düşüyo. Yani ekran konusunda kesinlikle önceki nesle göre çok daha iyi diyebiliyoruz.

*Cihaz da SIII e göre 200MHz arttırılmış bir gpu var.Ayrıca 2gb lık bir kullanılmış.Buda cihazda istediğiniz saniye beklemeden isteğiniz her şeyi yapmanını sağlıyor.Performans olarakda mükemmel dememiz tam olucaktır.

*Yine öne çıkan en önemli özelliğin 3100mAH batarya olduğunu görüyoruz.Firma cihazın büyüklüğünü bataryaya da yansıtmış ve ortaya mükemmel denebilicek bir batarya koymuş.Cihazın ağırlıda 180gr olmuş aynı zamanda.Gsm arena bataryayı denemiş ve bu grafikleri yayınlamış:

Bu grafiklere de bakacak olursak 5.5'' lik bir ekran ve içinde bir çok yeniz yazılım olmasına rağmen 2 günü sık kullanımda görebileceğiniz bir cihaz.

*Cihazın, androidin son çıkarmış olduğu ve doğal olarak en güncel sürümü olan Jely Bean sürümü ile gelmesi de çok büyük avantajları yanında getiriyor. Sürümde kesinlikle daha fazla stabil çalışma daha az enerji tüketme ve daha hızlı erişim imkanları var.Ayrıca jely bean ile gelmesi cihazın daha uzun süre destek alıcağını gösteriyor diyebiliriz.

NOTE 2 yi note yapan en önemli özelliği büyük ekranı ve gelişmiş S PEN dir.

*Kalemi, ilk nesilde gelen kaleme göre karşılaştırmak gerekirse daha uzun , daha kalın ve ilk nesilden farklı olarak şekli oval değilde elde tutuması kolay olsun diye kalemsi bir hava verilmiş. Üzerinde yine kendine özel tuşu bulunmakta ve yeni bir özellik olarak ekran kalemi değdirmeden yapabileceğiz işlemler var özellikle benim hoşuma giden internetten gezinirken bilgisayarda mouse ile üzerine gelince açılan seçekleri s pen ilede açabiliyoruz. SAmsung cihazında yazılımsal anlamda çok önemli özelliklere yer vermiş. Bunları da samsungun geçtiğimiz günlerde yayınladığı video ile vermek istiyorum.
İŞTE NOTE 2 İLE YAPABİLİCEKLERİMİZ :

Cihaz şimdilik almanya, ingiltere, hinditan ve birkaç ülkede daha satışa sunuldu. Türkiye ye de bu önümüzdeki 2 hafta içinde kesin olarak gelmesi bekleniyor fiyat olarak Almanya da 699 Euro olarak girdi ülkemize ise girişi 2250 lt olarak bekleniyor.2 farlı renk seçeneğiyle gelicek bunlar yine mermer beyazı ve farklı olarak titantum grisi.

Sizi son olarak kutu açılımı videosuyla baş başa bırakıyorum cihaz elime geçince kısmet olursa bende tekrar kendi anlatımımla videoyu paylaşmaya çalışıcam. Vakit ayırdığınız için Teşekkür ederim sağolun.

Ayrıca eklemeyide unuttum 1. nesil note da s pen hassasiyet, 200 küsürlerdeyden note 2 de bu olay 1100 küsürlere kadar çıkartımış hatta samsung bunun için kağıt-kalem deneyimi dedi. herhangi bir mağazadan note ile s pen kullanın sonra o rahatlığı 5 ile çarpın kendiniz karar verin

büyüklük olarakta farklar böyle:

• Beğen
Tepkiler: 71fatih

Kerim.

Kerim.

Üye
teşekkürler.boyutu haric harika bir telefon:)

mrt-06

mrt-06

Üye
süper

erkanby

Üye
Bende s3 u değiştirmeyi iyiden iyiye düşünmeye başladım :s

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
kutuya bak kutu değil koli bildiğin :D:D:D

barış36197

barış36197

Üye
    Konu Sahibi
artık telefon diye de geçmemeye başladı ara segment bu cihaz :)

barış36197

barış36197

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca eklemeyide unuttum 1. nesil note da s pen hassasiyet, 200 küsürlerdeyden note 2 de bu olay 1100 küsürlere kadar çıkartımış hatta samsung bunun için kağıt-kalem deneyimi dedi. herhangi bir mağazadan note ile s pen kullanın sonra o rahatlığı 5 ile çarpın kendiniz karar verin :)

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Ayrıca eklemeyide unuttum 1. nesil note da s pen hassasiyet, 200 küsürlerdeyden note 2 de bu olay 1100 küsürlere kadar çıkartımış hatta samsung bunun için kağıt-kalem deneyimi dedi. herhangi bir mağazadan note ile s pen kullanın sonra o rahatlığı 5 ile çarpın kendiniz karar verin :)

iyiymiş samsung yapmış bu sefer :hmmm

barış36197

barış36197

Üye
    Konu Sahibi
samsung sanki herkes almasın diye yapmış :) olsun farklı olmak iyidir ama kulaklığı evde unutmamak gerek orası kesin

Üst Alt