I8150 wonder [ICS 4.0.4] [AOKP] InDroiD REMICS V4.1 [UPDATED] harika bir rom ben çok beğendim..

Sponsorlu Bağlantılar

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
I8150 wonder [ICS 4.0.4] [AOKP] InDroiD REMICS V4.1 [UPDATED] harika bir rom ben çok beğendim..
Arkadaşlar selam;
Dün nette forum sitelerinde dolanırken, tesadüfen bu custom romu REMICS V4.1 gördüm.Zaman zaman forumlarda custom romları yüklemeyin derim. Ama bu romu yükledim ve çok beğendim 10 numara her açıdan hiçbir sorun yok.
Bazı özelleklileri
Şarj , camara,Gprs, Telefon bilgisayar bağlantısı,Telefonu modem yapma, donma kasılma yok ,vs vs gayet sağlıklı çalışıyor..
Ben Uzunca bir süre bu romu kullanacağa benziyorum.
şarjı aynı 1 gün ancak,ayarlardan telefon siyah ekran iken 3g yi kapat dedim. Şarj süresi uzadı diyebiliim.

UYARI :****FORUM SİTELERİNDE REMICS V5.1 VAR TAVSİYE ETMİYORUM. ÇÜNKİ MESAJI UNUTMUŞLAR VE BU ROMDAN BAŞKA BİR FARKI YOK... TAVSİYEM REMICS V5.1 İ SAKIN YÜKLEMEYİN..**********

NOT: BURDAKİ ÖNERİLEN ROM TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR.

]

1. Reboot to Recovery.
2. Make a NANDROID BACKUP first
3. Before install wipe data & factory reset is recommented
4. Select the ROM zip from your SD Card and flash
5. Go to Advanced -> Reboot Recovery.
6. After the Recovery restarts, Wipe Cache .
7. Reboot​

YÜKLEME
!!!!!!DİKKAT!!!!!!
1)BU KONUDA ANLATILAN HERŞEY İÇİN CWM RECOVERY KULLANILMASI ZORUNLUDUR.CWM RECOVERY KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLI SORUNLARLA İLGİLENİLMEYECEKTİR.

2)SORU SORMADAN ÖNCE KESİNLİKLE BÜTÜN SORU VE CEVAPLARI OKUYUN.EĞER HALA BİR ÇÖZÜME ULAŞAMADIYSANIZ ONDAN SONRA YORUM YAZIN.
3)TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANIN

CWM YÜKLEMEK İÇİN:

Samsung Galaxy W CWM Yükleme

Kurulum Adımları:

a)Aşağıdaki linkten romu indirip telefonunuzun hafızasına atın.
b) Recovery odinle Telefonunuza yükleyiniz. telefonu CWM de açın
b)Telefonunuzu Recovory moda alın(Ses açma+home tuşu+açma/kapama)
c)Sırasıyla "Wipe data", "wipe cache", "advanced/wipe dalvik cache" ve "secin.
(telefonunuzdaki artık verileri siler).
d)Mounts&storages menüsünden format system ve format cache secin.(Sistemi tamamen siler).(Ses açma-kısma tuşları ile aşağı tukarı hareket edin ve home tuşu ile seçin.)
e)son olarak hafıza kartınıza indirdiğiniz romu yükleyin..

DİĞER ROMLARI YÜKLEME İLE AYNI MANTIKTA...

romu indirme linki :

Aşağıdada bu romun olduğu orjinal sayfayı koydum..

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Teşekkürler:oke:

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Teşekküre gerek yok. Vazifemiz palaşmak.elimizden geldiğince bilgilendirmek..
Esasında ben Customlara karşıyımdır. Orjinal derim. Ama bu romu çook beğendim sorunsuz.Örnek telefonumu bilgisayara bağladığın an orjinalinde bile görmediğim bir özellik var sana mesajla usb belleği olsun diye soruyor açıyor. sorunsuz. Temaları oldukça başarılı.Gprs ise muhteşem hızlı ben bugun yoldayken çok farklı noktalarda google mapsi açtım anında buldu beni. Müzik dinleme çok daha keyifli. sesi oldukça yüksek dinleyebilirsiniz.Olumsuz bir şeyi varmı diye sorarsanız şarj yine 1 gün anca gidiyor ama size şunu diyeyim bir kaç deneme değişiklik yaptım. örnek ekran kapalı iken 3g yi kes dedim bakalım bir etkisi olacakmı.Şİmdilik aklıma gelenler bunlar ama şunu diyeyim yazacak daha epeyce şey var emin olabilirsiniz..
Yükleyecek arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Ben çokmu abarttım acabaa

Herkese iyi akşamlar

trgeneral

Üye
Modem bazinda telefonu kullanabiliyor muyuz

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Az önce denedim ,evet sorunsuz bir şekilde modem yapabiliyorsunuz, hatta orjinalinden de daaha hızlı internete bağlıyor..

trgeneral

Üye
enginizmir

enginizmir

Üye
CM 9 BETA 1 Mİ ??yada bumudur Ve NEDEN ? teşekkrler :)

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
ben InDroiD REMICS V4.1 derim neden dersen. Bu custom rom'un 5 üncü hali versiyonu . Yani daha önce 4 tanesindeki hatalar sorunlar tecrubeler buna aktarılmış kesinlkle sorunsuz. Daha önceki 4 tane versiyonu görmesem bende yüklemezdim. .

trgeneral

Üye
Teşekküre gerek yok. Vazifemiz palaşmak.elimizden geldiğince bilgilendirmek..
Esasında ben Customlara karşıyımdır. Orjinal derim. Ama bu romu çook beğendim sorunsuz.Örnek telefonumu bilgisayara bağladığın an orjinalinde bile görmediğim bir özellik var sana mesajla usb belleği olsun diye soruyor açıyor. sorunsuz. Temaları oldukça başarılı.Gprs ise muhteşem hızlı ben bugun yoldayken çok farklı noktalarda google mapsi açtım anında buldu beni. Müzik dinleme çok daha keyifli. sesi oldukça yüksek dinleyebilirsiniz.Olumsuz bir şeyi varmı diye sorarsanız şarj yine 1 gün anca gidiyor ama size şunu diyeyim bir kaç deneme değişiklik yaptım. örnek ekran kapalı iken 3g yi kes dedim bakalım bir etkisi olacakmı.Şİmdilik aklıma gelenler bunlar ama şunu diyeyim yazacak daha epeyce şey var emin olabilirsiniz..
Yükleyecek arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Ben çokmu abarttım acabaa

Herkese iyi akşamlar

Erkan kapalı iken 3g yi kes nasıl yapılıyor

gkhan032

Üye
Süper ya..Tavsiyemdir.Stabil bir kere kesinlikle.Extrası:
Hızı
Grafikleri
Çok teşekkürler paylaşım için

sekromec1

Üye
Slm öncelikle paylaşımın için teşekür ederim ben bu romu galaxy w i8150 makineme kurdum görseller harika cyonogenmod beta 1 çok iyi bulduğum tek eksiği usb tetering yani modemi çalışmıyor butun ayarları denediğim halde çalışma acaba siz nasıl çalıştırdınız bizimle paylaşabilirmisiniz teşekurler....

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Selam sorduğun soruyu cevaplayabilmem için benim cyonogenmod beta 1 i yüklemem lazım ama ben InDroiD REMICS V4.1 yüklü. Senden ricam bir önceki konuda paylaşılan cyonogenmod beta 1 konusunda sorman :).
InDroiD REMICS V4.1 ise sorduğun soruyla ilgili bir sorun yok. Telefonu usb ye bağladığın an görüyor. Sorunsuz çalışıyor...

sadikbircan

Üye
Slm öncelikle paylaşımın için teşekür ederim ben bu romu galaxy w i8150 makineme kurdum görseller harika cyonogenmod beta 1 çok iyi bulduğum tek eksiği usb tetering yani modemi çalışmıyor butun ayarları denediğim halde çalışma acaba siz nasıl çalıştırdınız bizimle paylaşabilirmisiniz teşekurler....
Cm9 beta1 usb modem özelliği sorunsuz.Tekrar yüklemeyi deneyin.Eğer sizde hala çalışmıyorsa yorumlar arasında daha alpha sürümken usb tethering çalışmazken bile usb modem için bir çözüm bulmuşlardı.Cm9 ile ilgili soruları burda cm9 konusundada bu konu ile ilgili soruları sorabilirsiniz aynı tabana sahip olduğu için aynı sorunlara aynı cözüm önerileri gelir.Ama konuların dağılmaması açısından her soruyu kendi konusu altında soralım.

doganhu

doganhu

Üye
4.0.4 CyanogenMod 9 Rom 1 Betayı yükledim ama hiç hosuma gitmedi 1 gun sonra orjinal roma dondum o yuzden bunda kararsızım.

sadikbircan

Üye
4.0.4 CyanogenMod 9 Rom 1 Betayı yükledim ama hiç hosuma gitmedi 1 gun sonra orjinal roma dondum o yuzden bunda kararsızım.

Cm9 beta1 in hosunuza gitmeyen yanlarını yazarsanız eminim kullanan arkadaslar bu romun farkliliklari ve degindiniz konulardaki durumunu paylasacaktir.

doganhu

doganhu

Üye
Cm9 beta da hız grafik animasyon cok iyi ancak adı üzerinde bu cihazlar aynı zamanda telefon. Rehber allak bullak olmus nasıl arama yapılıyor nasıl kapatılıyor bir garip olmus nereye basacagını insan karıştırıyor. Mesajlasmada aynı şekilde pek hosuma gitmedi ozellikle uzun msj yazmaya kalkınca ekranda cok kucuk bir kısımda görünüyor yazdımız msj. Ben 2.3.6.da samsung klavye kullanıyordum sayısal tuşlu birde T9uda acınca mesaj yazmak cok rahat oluyordu. Ancak 4.0.4 bu klavye yok neyse qwert var farklı bir klavye yukledim ancak bu seferde turkce karakter kullandıgımda msjda sıkıntı yasadım. Otomatik turkce karakterleri cıkarma tusu var onu kullandım ama kullandıgım klavye turkce karakter yazınca sistem bunu tanıyıp cıkaramadı ve msj 3-5 bolunerek oyle gitmeye basladı. Gordugum en buyuk sıkıntılar bunlardı.son bir sey kamera uygulaması 2.3.6 da daha iyiydi(hız veya görüntü kalitesinden bahsetmiyorum kameranın arayuzu)

KELGER

KELGER

Üye
radio ve görüntülü arama eklenecekmi bu roma

sekromec1

Üye
Karahanliist ben bu InDroiD REMICS V4.1 yükledim ama dediğin gibi usb tetering yani modemi çalışmadı bunun üzerine kaldırıp bu sefer çok dikkat ederek daha temiz bir kurulum yaptım ama çalışmadı yoksa rom gayet güzel aca sende bu modem olayı çalıştımmı sorumun aslı budur çalıştıramadığım için cm9 beta 1 döndüm....teşekürler

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Karahanliist ben bu InDroiD REMICS V4.1 yükledim ama dediğin gibi usb tetering yani modemi çalışmadı bunun üzerine kaldırıp bu sefer çok dikkat ederek daha temiz bir kurulum yaptım ama çalışmadı yoksa rom gayet güzel aca sende bu modem olayı çalıştımmı sorumun aslı budur çalıştıramadığım için cm9 beta 1 döndüm....teşekürler

Bahsettiğin şey telefonu modem olarak yapmak ise kesinlikle sorunsuz çalışıyor.
Hatta orjinal romdan çok daha hızlı bağlanıyor. Sizden ricam sorunun daha sağlıklı çözümü için ekran görüntüsüyle birlikte tam olarak hangi aşamada sorunun yaşandığını yazarsan sevinirim..
Sizin sorununuzun çözümü için bir kaç tahminde bulunacam.
apn ayarlarını sonradan yüklediniz dimi onu silip tekrar apn turkeyi wrlieseten indirip deneyim. derim.
2 inci tahminim çok takınlarda sinyali etkiliyen telsiz telefon vs gibi bir şeyin sinyali engelliyor olabilmesi.
inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Üst Alt