Zayıflamayı kafaya koydum :zzz:

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Zayıflamayı kafaya koydum :zzz:
Ve artık kahvaltı yapmıyorum :)

Yapmadan çalışıyom öğlen biraz zor oluyo ama olcak o kadar.

Yakında akşam yemeklerini de bırakcam :oke:

CABBAR

CABBAR

Üye
Açlık grevi yapmalısın dostum kesin çözüm. Böyle diyet mi olur la kahvaltı günün en önemli öğünü

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Haklısın aslında :oke:

Kahvaltı yapcam öğle ve akşam yemicem :)

Tavsiyen için :tşk: :tebessüm:

dejavu178

dejavu178

Üye
sadece akşamları yeme. benim mide sorunlarım varken akşamları yemek yiyemiyordum bayağı etkisi olmuştu. kahvaltıyı atlama.

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
kahvaltı ve akşam ye fakat yağlı falan yeme yoksa salığında elinden gider :D

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
sadece akşamları yeme. benim mide sorunlarım varken akşamları yemek yiyemiyordum bayağı etkisi olmuştu. kahvaltıyı atlama.

Duruma göre bakarım o zaman :)
Eğer çalışıyosam yerim çalışmıyosam yemem:)
Gerçi okullar başlıcak yakında :)

- - - Eklendi - - -

kahvaltı ve akşam ye fakat yağlı falan yeme yoksa salığında elinden gider :D

Yağlı yemeklere bayılırım :)
Ama yememeye çalışmalıyım.

Mesela şöyle tereyağında yapılmış makarna ne hoş olurdu :)

TheMadness

TheMadness

Üye
öğle yeme şekerli ve yağlı şeylerden uzak durmaya çalış. günde en az 1km yürü

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Aç kalmak zayıflamak demek değildir yediğin miktarı biraz kısmaktır. O da vücudunun ayakta durabilmesi için zaten, yani ihtiyaç. Sadece diyet yaparak zayıflanmaz. Aksine kilo almaya devam edersin çünkü kalori almaya devam ediyorsun. Spor yaparak yakman lazım. Diyetin amacı sadece aldığın kalori miktarını azaltmak.. Şöyle bir örnek vereyim. Bir havuza(havuz vücudun olsun) 1 musluk ile su(bu su ise aldığın kalori olsun) dolduruluyor. Ama sen dolmasını istemiyor, belli bir seviyede kalmasını istiyorsun. Musluğu kapatamıyorsun çünkü bozuk(bu senin yemek yeme ihtiyacın. Yemek yemeyi kesmemen gerekiyor) Bu yüzden sürekli havuza su dökülecek ve dolmaya devam edecek. Eee sen bu havuzun belli bir seviyede olmasını istiyorsun, ne yapman lazım peki ? Havuzdaki suyu boşaltmaya yarayan musluğu açmalısın(bu musluk ise spor olsun) O musluk diğer musluğa uygun şekilde açılırsa seviye dengelenir ve istediğin su miktarını sağlarsın. Çünkü biri doldururken diğeri boşaltıyor ve seviye eşit kalıyor. Uygun bir diyet programı ve spor yapman gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: HacKLess
CABBAR

CABBAR

Üye
Diyetisyene giiit gerisi boş ismail hangimiz bu konuda yeterli bilgiye sahibiz ki? Forum aracılığı ile sağlık konusunda yorumda bulunmak doğru değil bence.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Günde 2,5 litre su tüketmen gerekiyor, tok tutar..

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Cardio yap..

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
He bu arada şu örneğe ekleyemi unutmuşum(şimdi uydurdum zaten onu :D ) musluğu tam kapatamazsın ama kısabilirsin bu da diyettir :D

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
Of gitmek gerekcek malesef :(
Ben spor yapmak istemiyom ya. 5 dakka basket oynuyom tıkanıyom :(

- - - Eklendi - - -

Mert abi ben spor yapamıyom :(

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Of gitmek gerekcek malesef :(
Ben spor yapmak istemiyom ya. 5 dakka basket oynuyom tıkanıyom :(
Spor yaparsan o tıkanma geçer zaten. Spor yapmadığın için vücudun güçlenemiyor ve yeteri kadar kan, oksijen dolaşımı sağlanamıyor. Bunu sporla yapabilirsin. Sana pat diye ilk günden 5 saat spor yap falan demedik.. Mesela günde 20 dakika bile kardır..

ismail

ismail

Üye
    Konu Sahibi
su içmeyi yaparım :oke:

- - - Eklendi - - -

Spor yaparsan o tıkanma geçer zaten. Spor yapmadığın için vücudun güçlenemiyor ve yeteri kadar kan, oksijen dolaşımı sağlanamıyor. Bunu sporla yapabilirsin. Sana pat diye ilk günden 5 saat spor yap falan demedik.. Mesela günde 20 dakika bile kardır..

Hayırlısı bakılım okulda varsa giderim bende madem :)
10 kilo yeter bana. Verene kadar dayancaz artık :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Yahu madem kız arkadaş falan istiyorsun kas yap :D Aynı zamanda enerji harcadığın için zayıflarsın :D

otostopçu

otostopçu

Üye

Mertisyen ayağınıza geldi :p

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
su içmeyi yaparım :oke:
hahhaha iyi ona üşenmedin en azından :d:
Şimdi hamladım daha da yapamam dersin spora başlarsan:ehe Hamladığın zaman çabuk geçmesini ve bir daha da yaşamak istemiyorsan spora o halinle devam etmen gerekiyor.
ben günde 3 litre su içiyor, cardio ve body yapıyorum :D Kendime uygun bir diyet programıda ayarladım :D Kırmızı et kesinlikle yemen lazım. Ama ızgara olsun.. yağlı etten uzak dur.. bolca sebze ye. Tavuklu salata ye mesela, hem et hem sebze..

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Hem düşünsene kızlar sporcu olduğunu öğrenince sana karşı daha iyi olurlar :naughty: :D Mesela ben 74 kiloyum ama vermek istiyorum onuda :D Kızlar kilomu öğrenince şaşırıyor ama kas yaptığın için şişman gözükmüyorsundur diyorlar :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt