Teknoloji Basınından Microsoft'a Veryansın!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Teknoloji Basınından Microsoft'a Veryansın!

Markalar bir bir yeni WP8'li telefonlarını tanıtıyorlar.
Ancak bu arada teknoloji basını Microsoft'a çok kızgın.

Hem Nokia'nın hem de HTC'nin tanıtımına katıldılar ama her iki etkinlikte de WP8'i tüm menüleriyle kullanma şansına sahip olamadılar. (Örneğin HTC'nin etkinliğinde sadece ana ekran, müzikçalar ve kamera uygulamalarına girilebildi. Nokia ise telefonlara elletmedi bile). Özetle Microsoft bu etkinliklerde sistemin sadece 3-4 menüsünde gezinti yapılmasına izin verdi. Bu yüzden sistemin diğer menü ve özellikleri hala gizemini koruyor. Hal böyle olunca teknoloji siteleri de veryansın ediyor: "Ne dokunulmaz şeymiş bu WP8!"

Kısaca teknoloji basını Microsoft'un stratejisine anlam vermekte zorlanıyor ve bugünlerde kafasını kaşıyor: "Microsoft'un nasıl iki ayrı kahramanı olur?"

Microsoft hem Nokia'yı hem de HTC'yi öz partneri olarak ilan etti. Nokia 1 yıldır Microsoft'un has partneri olduğunu söylüyor. Derken bakıyoruz HTC etkinliğinde Steve Ballmer sahneye çıkıyor ve HTC 8X'i "WP'nin hakiki kahramanı" diye duyuruyor. Bu nasıl iştir? Microsoft'un en yakın dostu HTC mi yoksa Nokia mı?

Microsoft'un bu noktada şimdilik partnerlerini dengede tutmak istediği çok açık. Ama basına göre, Microsoft iki elini uzatmış partnerleriyle dans ediyor ve birinin kazanmasını umuyor. Rekabeti kızıştırarak daha yüzünü bile göstermediği WP8'in mobil alanda telefon satışı yoluyla sıçrama yapmasını bekliyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
iyi de wp8 hazır degil ki versinler basına inceletsinler.ondan sonra tanıtımda dondu takıldı ıvırdı zıvırdı ugras dur zaten karalamak için bahane arıyorlar:islik

bu arada bilgi için teşekkürler
:oke:

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ama abi htc yi can dostu ilan etmeleri de nokia ya küfür gibi olmuyor mu :hmmm

• Beğen
Tepkiler: n000k
papakudioflu

papakudioflu

Admin
ama abi htc yi can dostu ilan etmeleri de nokia ya küfür gibi olmuyor mu :hmmm

Ne yapsin adamlar elpence divan nokiaya mi baglansin birtek. Tabi ki htc'yi de hostutmaya calisicaklar. Htcnin urettigi ilk telefon windowsluydu.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
msy2017

msy2017

Üye
iki yüzlü...

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Ne yapsin adamlar elpence divan nokiaya mi baglansin birtek. Tabi ki htc'yi de hostutmaya calisicaklar. Htcnin urettigi ilk telefon windowsluydu.

abi htc yi yersin demiyorum ama asıl kahraman lumia920 varken biraz abartı olmuş yani

papakudioflu

papakudioflu

Admin

abi htc yi yersin demiyorum ama asıl kahraman lumia920 varken biraz abartı olmuş yani

şu anda firtina var sular bulanik. Hele bir firtina dinsin sular durulsun taşlar yerine oturur. Biz de daha net gorup yorumlayabiliriz. Ama microsoft kendi tarafinda ticari olarak dogru bir hamle yaparak nokiaya da bir uyari gondermiş oldu. Sen tek degilsin fiyattan destege kadar ona gore davran demiş oldu.

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
burdan da anlaşılıyor ki nokia çok yanlış yaptı.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
yanlız bir şeyi unutuyorsunuz. nokia daha yeni yeni microsoft'la iş yapmaya başladı. 1 yıldır yani. ama htc dediğimiz firma microsoft'la 12 yıldır iş yapıyor ve microsoft'un yanında. windows mobile'dan beri. hatta ilk windows'lu pda'yı çıkaranda htc. ne yani bu dostuna ihanetmi etseydi microsoft?

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
yanlız bir şeyi unutuyorsunuz. nokia daha yeni yeni microsoft'la iş yapmaya başladı. 1 yıldır yani. ama htc dediğimiz firma microsoft'la 12 yıldır iş yapıyor ve microsoft'un yanında. windows mobile'dan beri. hatta ilk windows'lu pda'yı çıkaranda htc. ne yani bu dostuna ihanetmi etseydi microsoft?
Bence etmeliydi:D

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
şahsen ben nasıl kamera hilesinden sonra nokia'dan soğuduysam aynı şekilde microsoft'tanda soğurdum. :)

- - - Eklendi - - -

www.maxicep.com/htc/htc-hakkinda-hersey-bilmedikleriniz-688257.html

şuraya bakarsanız htc'nin windows'un mobil departmanını zamanında nasıl geliştirdiğini görürsünüz :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin

şahsen ben nasıl kamera hilesinden sonra nokia'dan soğuduysam aynı şekilde microsoft'tanda soğurdum. :)

- - - Eklendi - - -

www.maxicep.com/htc/htc-hakkinda-hersey-bilmedikleriniz-688257.html

şuraya bakarsanız htc'nin windows'un mobil departmanını zamanında nasıl geliştirdiğini görürsünüz :)

ugur kardeşim htc'nin ilk urettigi telefon wm os'ye sahipti ve evde hala saklarim. Daha once de soyledim microsoft ticari olarak dogru yapti. Ama etik olarak bu bir yanliştir. Cunku bugun wp os bu kadar gelişmiş ve wp8lere kadar gelmişse bunda en buyuk pay nokianindir.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

ugur kardeşim htc'nin ilk urettigi telefon wm os'ye sahipti ve evde hala saklarim. Daha once de soyledim microsoft ticari olarak dogru yapti. Ama etik olarak bu bir yanliştir. Cunku bugun wp os bu kadar gelişmiş ve wp8lere kadar gelmişse bunda en buyuk pay nokianindir.
bende aksini demeye çalışmıştım abi, yani bence htc o zaman windows mobile'ı geliştirip yaymasaydı belkide microsoft mobil pazardan çekilecekti. ama tabiki nokia'nında payı var. yani bu karar hem etik hemde ticari olarak uygun olmuş bence.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

bende aksini demeye çalışmıştım abi, yani bence htc o zaman windows mobile'ı geliştirip yaymasaydı belkide microsoft mobil pazardan çekilecekti. ama tabiki nokia'nında payı var. yani bu karar hem etik hemde ticari olarak uygun olmuş bence.

yok aslina bakarsan wm'nin gelişmemesinin bir sebebi de htc'dir. Cihazlar resmen faciaydi. Hele bir p3400 gene faciasi vardi evlerden dişari allahim yarabbim:D

• Beğen
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Onu bunu bilmemde sağdaki adam bizim lise tarih öğretmeninin kayıp ikizi galiba.Bir insan bu kadar mı benzer :O

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici

yok aslina bakarsan wm'nin gelişmemesinin bir sebebi de htc'dir. Cihazlar resmen faciaydi. Hele bir p3400 gene faciasi vardi evlerden dişari allahim yarabbim:D
ona birşey diyemem sana kötü gelir başkasına güzel gelir :D

gdervisoglu

gdervisoglu

Üye
Hadi Samsung Ativ S le Nokia ile belki bir derece rakabet edebilir de, HTC bu cihazları nasıl satacak çok merak ediyorum? Cihaz da ekstra hiçbir şey yok.. Ativ S'in yine 920 den ufak tefek üstün yanları var yine.. HTC'lerin tasarım desen şöyle böyle.. Mecburen düşük fiyat politikası izlemek zorunda olduklarını düşünüyorum. Bu da HTC'nin pek de sevdiği bir şey değil.. Cihazların satış durumlarına göre fiyatları çekiyorlar aşağı..

Nacizane fikrim, 920 WP8'de açık ara lider olacaktır, Ativ S de kendince bir şeyler yapar ama HTC lere hiç şans vermiyorum.

WP8 neymiş ne değilmiş 29 Ekim'deki Windows 8 lansmanında göreceğiz.. (1 aydan fazla var arkadaş :off:)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hadi Samsung Ativ S le Nokia ile belki bir derece rakabet edebilir de, HTC bu cihazları nasıl satacak çok merak ediyorum? Cihaz da ekstra hiçbir şey yok.. Ativ S'in yine 920 den ufak tefek üstün yanları var yine.. HTC'lerin tasarım desen şöyle böyle.. Mecburen düşük fiyat politikası izlemek zorunda olduklarını düşünüyorum. Bu da HTC'nin pek de sevdiği bir şey değil.. Cihazların satış durumlarına göre fiyatları çekiyorlar aşağı..

Nacizane fikrim, 920 WP8'de açık ara lider olacaktır, Ativ S de kendince bir şeyler yapar ama HTC lere hiç şans vermiyorum.

WP8 neymiş ne değilmiş 29 Ekim'deki Windows 8 lansmanında göreceğiz.. (1 aydan fazla var arkadaş :off:)

Htc'nin windows platformlarinda her zaman kemiklesmis bir musteri kitlesi olmustur ve bence samsung ativ s'le o satislari gecemez.
Ayrica windows8 lansmani 25ekim tarihine cekildi.

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...