Tüm androıd yazılımlı telefonların ımeı değiştirme yöntemi!!! Denendi

Sponsorlu Bağlantılar

07foto

Üye
teşekkür ederiz hocam bende de 6573 var dı ama 2.3.6 versiyon önceki buna uymuyodu ama bu oldu emeğine sağlık önceki versiyon 2.3.4 idi - 2.3.6 da işe yaramamıştı çok sağolasın

cemrec1

Üye
ARKADAŞLAR YAPAMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN UYARMAK İSTİYORUM!!
yazıların hepsi küçük olacak ve echo yazdıktan sonra boşluk bırakın bir de büyüktür işaretinden(>) sonra boşluk bırakın.
Ben de başta hatalar aldım ama arkadaşımızın videosunu izleyince gözüme çarptı.

ÇOK TEŞEKKÜRLER!!

Evet Arkadaşlar daha önce mtk6573 işlemcili telefonlarda imei değiştirmeyi anlatmıştım.Sıra geldi tüm android yazılımlı teller için imei değiştirmeye.

Öncelikle telefonunuzu root yapmanız gerekmektedir.Ardından markette veya internette kolayca apk sını bulabileceğiniz "Terminal Emulator" uygulamasını indirin ve kurun
Uygulamaya girince karşınıza mavi ekran çıkacak önce oraya su yazarak enterlayın ve superuser olarak programı kullanmaya başlayın.Örnek olarak yazacağımız imei şu olsun

123456789012345

Şimdi aynı yere aşağıdaki kodu yazıp enterlıyoruz bir hata almamışsak teli kapatıp açıyoruz ve yeni imei hayırlı olsun.

IMEI 1 için

echo 'AT+EGMR=1,7,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

IMEI 2 İçin

echo 'AT+EGMR=1,10,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

• Beğen
Tepkiler: yavuz2844, furbur ve taha242

taha242

Üye
çok teşşekkür ederim konuyu paylaşan arkadaşıma ve cemrec1 e bizi aydınlattığı için çok defa denedim hep hata verdi sağolsun cemrec 1 bu hatadan bizi uyandırdı ve bu konuyu bura paylaşan celebrim kardeşime şükranlarımı borçluyum

• Beğen
Tepkiler: seryak

mcemin

Üye
Sayın Hocam Celebrim;

Bende star x18i android 2.3.6 cihaz var ve bir kaç farklı program kullandım ama root olamadım. Root olma konusunda da yardımcı olursan inan öyle makbule geçer ki...

drcivan

Üye
Sayın Hocam Celebrim;

Bende star x18i android 2.3.6 cihaz var ve bir kaç farklı program kullandım ama root olamadım. Root olma konusunda da yardımcı olursan inan öyle makbule geçer ki...
bendede aynı telefon var bende root yapamadım neredeyse bütün programları denedim , imei değiştirmem gerekiyor siz bir çare bulabildinizmi?

ferferu

Üye
hdc a9100 mtk6573 telefon var bende bu anlattıgını yaptım ama hata verdı napabılırım yardımcı olursan sevırınırım hocam androıd 2.3.5 surum var acılll

ferferu

Üye
hocam bende hdc a9100 aldım ımeı kaydı yapamıyorum bu dedıgını yapıyom onay alırken hata verıyor yardımcı olursan sevınırım

gencmobil

Üye
arkadaşlar bende x18i alacam.. imei değiştirmek gerekecek.. son yazan arkadaşlar ne yaptı.. değiştirmeyi başardınız mı?

nsk1984

Üye
çok teşekkürler arkadaşlar bilgiler için yaptım oldu:d:

grafikerxxx

Üye
msm8260 snapdragon s3 işlemcili
tek sim kartlı telefonumda işe yaramadı
imei nasıl değiştirebilirim ?

grafikerxxx

Üye
mtk serisi çin işlemcilerden dışında işe yaramıyor
mtk6573 de oldu fakat msm8260 da olmuyor
yardım edecek birisi var mı ?

teqla

Üye
s.a arkadaşlar benim size şöylebi sorum olacak mesela lg optimus marka bir tlfna htc yazılımı yüklenirmi şimdiden teşekkürler...

dreamdont

Üye
Sakın Denemeyin 15 Tane cihazım araya gitti hepsi de sistem proble diyo bir daha kullanılamaz çinden bunların özel setini getirdim isteyen varsa 40-50 tl arası değiştiririm

nsk1984

Üye
arkadaşlar samsung galaxy young için nasıl imei atarız

augustrush

Üye
kardeş xperia x10 mini de denedim olmadi..yardim lutfen

lemagro45

Üye
Evet Arkadaşlar daha önce mtk6573 işlemcili telefonlarda imei değiştirmeyi anlatmıştım.Sıra geldi tüm android yazılımlı teller için imei değiştirmeye.

Öncelikle telefonunuzu root yapmanız gerekmektedir.Ardından markette veya internette kolayca apk sını bulabileceğiniz "Terminal Emulator" uygulamasını indirin ve kurun
Uygulamaya girince karşınıza mavi ekran çıkacak önce oraya su yazarak enterlayın ve superuser olarak programı kullanmaya başlayın.Örnek olarak yazacağımız imei şu olsun

123456789012345

Şimdi aynı yere aşağıdaki kodu yazıp enterlıyoruz bir hata almamışsak teli kapatıp açıyoruz ve yeni imei hayırlı olsun.

IMEI 1 için

echo 'AT+EGMR=1,7,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

IMEI 2 İçin

echo 'AT+EGMR=1,10,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

Yok boyle birsey. 2 gundur saatlerce ugras, arastirma, caba sonucu elde var 0. Tam sabah bir telefoncuya gidip gunahi neyse verip su isten kurtulmaya karar vermistim ki bu konu cikti karsima. Kardesim varya, Allah ne muradin varsa versin. 2 gundur indirip denemedigim program kalmadi neredeyse. Pc copluge donmustu. Sayende halloldu. Cok cok tesekkurler.

furbur

furbur

Üye
Yok boyle birsey. 2 gundur saatlerce ugras, arastirma, caba sonucu elde var 0. Tam sabah bir telefoncuya gidip gunahi neyse verip su isten kurtulmaya karar vermistim ki bu konu cikti karsima. Kardesim varya, Allah ne muradin varsa versin. 2 gundur indirip denemedigim program kalmadi neredeyse. Pc copluge donmustu. Sayende halloldu. Cok cok tesekkurler.
arkadaş bendede mtk 6573 çift simli telefon var bir türlü telefonu pc ye tanıtıp root yapamadım onu nasıl hallettin bi anlatsanda bende boşta duran telefonların imei leriyle değiştirmek istiyorum.

furbur

furbur

Üye
lemagro45 nickli arkadaş mesaj kutun dolu olduğundan mesajı cavaplayamadım eğer burayı okuyorsan **mail adresi paylaşımı yasak** adresine yollarsan memnun olurum.

furbur

furbur

Üye
ARKADAŞLAR YAPAMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN UYARMAK İSTİYORUM!!
yazıların hepsi küçük olacak ve echo yazdıktan sonra boşluk bırakın bir de büyüktür işaretinden(>) sonra boşluk bırakın.
Ben de başta hatalar aldım ama arkadaşımızın videosunu izleyince gözüme çarptı.

ÇOK TEŞEKKÜRLER!!
Arkadaşlar sonunda MTK 6573 işlemcili LT18İ modeli çift simli telefonumun imei llleri boştaki tellerin imei lleri ile değiştirmeyi başardım.
celebrim ve cemrec1 nickli arkadaşlara çok teşekkür ederim. Açıklamalarından yola çıkarak önce telefonu pc ye tanıtabildim.Sonrada sırası ile yukarıdaki açıklalamaları uyguladım.
Ve sonuç tamam.
Yalnız telefonu pc ye pdanet diye bir program sayesinde tanıtabildim ondan sonrada unlookroot ile internete bağlı iken usb kablo ile root ladım.
Terminal Editörü de telefona kurmuştum,sonrası da açıklamalardaki gibi şimdi işlem tamam.
Çakma da olsa ARC S benzeri çift simli telefonum oldu.Pandawillden 270 e almıştım,sorunsuzca kutusunda elime ulaştı.Tabikide paypal kullandım ne olur ne olmaz diye.
Neyse fazla uzun oldu bu forumu takibe devam.:tşk:

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA ÇOGALIRMIŞ,PAYLAŞMAYA DEVAM....

- - - Eklendi - - -

bendede aynı telefon var bende root yapamadım neredeyse bütün programları denedim , imei değiştirmem gerekiyor siz bir çare bulabildinizmi?

https://docs.google.com/open?id=0B-iH0ig5O3prYVVIbUZBMUlRNjQ

bu linkdeki programı indir pc ne kur yeniden başlat bu program arkada çalışırken unlookroot programını çalıştır tabi android telinde usb den bağlı olsun; usb hata ayıklaması tikli,uyanık kal tikli,sahte konumlara izin ver tikli olarak internet bağlantısı varken unlookroot programını çalıştır ve root a bas bekle biraz uzun sürüyor telefonunu bulunca üste bir pencere açıyor ona tıkla yine bekle root sucsefull diye yazıp telefonu kendisi yeniden başlatıyor,başlamazsa power tuşundan başlat ve telefon rootlanmıştır.
Terminal Emilatör ile telden birinci mesajdakileri yap echo dan sonra boşluk, büyüktür karakterinden sonra boşluk ve tüm karakterler küçük harf böyle yaparsanız oluyor.
kolay gelsin.
Üç gündür tüm forumları gezdim en sonunda buradaki arkadaşların anlatımıyla ben yaptım oldu.

murad1397

Üye
turkcell t20 de olmuyor.acil yardım?

- - - Eklendi - - -

dostum turkcell t20 de de olur mu?

Üst Alt