İpucu Android yazılımlı Cep telefonların imei değiştirme yöntemi %100 denendi

Sponsorlu Bağlantılar

DeepForce

DeepForce

Üye
    Konu Sahibi
Android yazılımlı Cep telefonların imei değiştirme yöntemi %100 denendi
Android yazılımlı Cep telefonların imei değiştirme yöntemi %100 denendi
Evet Arkadaşlar daha önce mtk6573 işlemcili telefonlarda imei değiştirmeyi anlatmıştım.Sıra geldi tüm android yazılımlı teller için imei değiştirmeye.

Öncelikle telefonunuzu root yapmanız gerekmektedir.Ardından markette veya internette kolayca apk sını bulabileceğiniz "Terminal Emulator" uygulamasını indirin ve kurun
Uygulamaya girince karşınıza mavi ekran çıkacak önce oraya su yazarak enterlayın ve superuser olarak programı kullanmaya başlayın.Örnek olarak yazacağımız imei şu olsun

123456789012345

Şimdi aynı yere aşağıdaki kodu yazıp enterlıyoruz bir hata almamışsak teli kapatıp açıyoruz ve yeni imei hayırlı olsun.

IMEI 1 için

echo 'AT+EGMR=1,7,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

IMEI 2 İçin

echo 'AT+EGMR=1,10,"123456789012345"' >/dev/pttycmd1

2. Yöntem

Bütün Çin/Kore/Çakma Android Cep Telefonların iMEi Numaralarını Değiştirme (Resimli Anlatım)
Bundan yaklaşık 1.5 ay önce Çin/Kore/Çakma malı Android cep telefonu almıştım. [MTK6573] imei numarasının nasıl değiştiğini bulmak için birçok araştırma yaptım lakin anlatılan yollar ya oldukça karışık ya da benim telefonum için çalışmıyordu. En son biraz önce 1 Rus sitesinden 1 program buldum ve imei dönüştürmek sadece 2 dakika sürdü.

DOSYALAR

Programın Kullanımı:

1. ve 2. sim kartı veya hangi simin imei numarasını değiştireceksek o kartı alakalı sim yuvasına takıyoruz ve cep telefonunu açıyoruz.daha sonra USB kablosuyla telefonu Bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bağladıktan sonra USB hata ayıklama modunu aktif etmemiz gereklidir (Ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - USB hata ayıklaması işaretlenmiş olacak)

Üst Kısımdaki aşamaları hallettikten sonra sistemi açıyoruz ve de resimde görünen butona tıklıyoruz:

Cep Telefonunun bilgileri aşağıya geliyor. Imei bilgilerinin yanıdaki butona basıyoruz:

Gelen ekranda Sim 1 ya da Sim 2'ye vereceğimiz ilk kez imei numarasını yazarak kırmızı kare içerisindeki butona tıklıyoruz ve çıkan uyarılara Tamam diyoruz.

Telefonun bilgisayarla bağlantısını kesip yeniden başlattığımızda Imei numarası değişmiş hale geliyor.

Not: Aşamaları uygulayıp yapamayan kişiler, problem büyük ihtimalle sürücü kurulu olmadığı için oluşuyor. Hemen aşağıdaki linkten driver'ı kurup bir daha denediğinizde problemsiz çalışacaktır.

DOSYALAR

pinokyotr

pinokyotr

Üye
teşekkürler güzel bir paylaşım olmuş

muxo

muxo

Üye
bence bu yasal bir konu değil.

Üst Alt