Bada 2 FW Yükleme Anlatımı

Sponsorlu Bağlantılar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bada 2 FW Yükleme Anlatımı

29/02/2012 - 01/03/2012

WAVE I S8500 BADA 2.0
Firmware Version: XXLB2
BADA Version: 2.0
Uyumlu Telefon Modeli: Wave GT-S8500

buradan

WAVE II S8530 BADA 2.0 (grafikedy a teşekkürler)
Firmware Version: XXLB2
Uyumlu Telefon Modeli: Wave GT-S8530

buradan

WAVE II S8530 BADA 2.0

Firmware Version: XXKK5
Uyumlu Telefon Modeli: S8530
Voice Call Recorder + Social Hub Premium(DBT, TUR, KOR, ITV, XEO, XEU, SKT, XEF)

26.01.2012 yayınlanan en son bada 2 firmwaredir.

GT-S8500 XXLA1 (SHP-Voice Call) TUR CFW(SHP-Voice Call) TUR CFW için teşekkürler
S8500XXLA1 Resmi Sürümü [Bada 2.0]
Firmware Version: XXLA1
Uyumlu Telefon Modeli: Wave GT-S8500

Uyarı: Multiloader ile firmware yükleme işlemi sonrasında tüm bilgileriniz silinir.Lütfen anlatımları dikkatli okuyunuz!

AÇIKLAMA:

S8530XXLA1 Resmi Sürüm [Bada 2]

s8530 için yayınlanan olan en son bada 2.0 firmwaresidir.

Firmware Version:
XXLA1
Uyumlu Telefon Modeli: WAVE s8530
Bilgiler: Çek Cumhuriyeti Kies'ine normal olarak gelen resmi bada 2.0 sürümüdür.

Yayınlanma tarihi : 20.01.2012
usb driverlarını yüklemeden fw atmayınız arkadaşlar

yeni rom görünüşe göre en stabil versiyon internet hızıyla dikkat çekiyor ve flaş tam destekli kamera düzeltilmiş

LİNKLER İÇİN
ceycey111 VE ARKADAŞA TEŞEKKÜRLER
BU VERSİYONLAR CFW UYGUN HALE GETİRİLMİŞ OLANLARDI BUNLARIN YÜKLENMESİ TAVSİYE EDİLİR

Version:
XXKL6 (Kies Test Sürümü)
Cihaz: s8500

CFW:

SHP kullanabilmeniz için CSC'yi TUR yapmanız gerekir.TUR yapmak için:*#5239870*# tuşlanır ve preconfig seçilir ardından operator code_> *#27236*# yazılır TUR seçilir.

Cihaz: s8530
İndir:
indir
:

Sosyal ağ (premium)kullanımı
-Sesli arama kaydı
-Tr operatör ayarları
- Preconfig vs gerekmez. Hiç bir ayar gerekmeden türkçe sistem.

Anlatacak fazla birşey yok. Daha önceden paylaşılan cfw ler için tüm arkadaşlara teşekkürler.
Çok yardımcı oldu

Not: Shb kullanmak için shared.app( ayarlanmıştır) kurulması gereklidir.
Öncelikle shb için : Herhangi bi hesap oluşturmadan (e-mail) shb ye girdiğinizde telefon reset atıyor.
Yani sosyal ağ kullanmadan önce Ayarlar/Hesaplardan bir posta hesabı oluşturun.

Kendi telefonumda kullanıyorum sıkıntısız. Paylaşımı seven arkadaşlar için uygun zamanmızda buna ekleme yapabiliriz.

örnek:
- Başlangıç ve bitiş sesleri
- Başlangıç ve bitiş resimleri
- Eklemek istenilen tema veya widget.
- Zil sesleri
- Hazır E-pesta ayarları
- Duvar kağıtları
- Menü sıralamasında öncelikler vsvs.
Klavye desteği: Türkçe, English , Deutsch, Franchis, Italiano, Nederlands, Polski, Portugues, Gaeilge
CSC desteği : TUR,KOR,IRD,ORS,XEH,XEZ,SKT,XE F,XEO,XEU,DBT,ITV

wave s723 için yayınlanan bada 2 ve yükleme talimatı evet arkadaşlar beklediğiniz sürüm geldi :)

s723 için yayınlanan en son firmwaredir.

OFFICAL BADA 2.0

download :

(İLK ÖNCE USB driver_new.zip BUNU KURMAYI UNUTMAYALIM)

Uyarı: Multiloader ile firmware yükleme işlemi sonrasında tüm bilgileriniz silinir.Lütfen anlatımları dikkatli okuyunuz!

Firmware Version: XXKL7
Uyumlu Telefon Modeli: Wave s723

AÇIKLAMA:Başlıca alıncabilecek hatalar ve çözümümleri:

port open error hatası alırsanız yada ekran Yeşil-Mavi-Kırmızı renklere bürünürse usb bağlantısını kesin, bataryayı çıkartıp takın, Multiloaderi kapatıp açın tekrar baştan kuruluma başlayın
Warring : Security fail!! hatası alırsanız firmware içinde gelen USB sürücülerini kurmayı unutmuş olabilirsiniz.Kies-antivirüs tarzı programları kapatın.Telefonun bataryasını çıkarıp takın ve yeniden download moda alın.Farklı bi usb girişine telefonu bağlayınve port search'e basın.
Ready-Lismore yada Ready yazılarını gördükten sonra Multiloader hazır edin ve download butonuna basın.Artık Firmware'nin yüklenmesini bekleyebilirsiniz

Wave s7230 için Multiloader ile Firmware yüklemek:
:

Resmin orjinal halini görmek için buraya tıklayın 800x657px.

Öğretici:

1 -Gerekli olanlar:
Telefon , USB Kablo, Uygun Firmware ve multiloader.
2 - Firmware dosyasını indirip winrar arşivinden çıkarın ve multiloader'a sürükleyin.
3 - Multiloader'ı açın.BRCM2153 ve Download seçin
4 - Boot tuşuna basın ve BOOTFILES dosyasını seçin. (Boot dosyası yoksa boş bırakın.)
5 - Amss butonuna basıp amss.bin dosyasını seçin. (Amss dosyası yoksa boş bırakın.)
6 - Rsrc1 butonuna basın ve .rc1 uzantılı dosyayı seçin.
7 - Rsrc2 butonuna basın ve .rc2 uzantılı dosyayı seçin. (Her zaman low olanı seçin)
8 - Factory FS butonuna basın ve .ffs uzantılı dosyayı seçin (Factory FS yoksa boş bırakın.)
9 - CSC butonuna basın ve .csc uzantılı dosyayı seçin.
10 - SHP APP butonuna basın ve .app uzantılı dosyayı seçin.
11 - FOTA butonuna basın ve .fota uzantılı dosyayıı seçin (FOTA dosyası yoksa boş bırakın.)
12 - PFS dosyasını seçin. (PFS yoksa boş bırakın.)
13 - Telefondan, Simkart ile Hafıza Kartını çıkarın.
14 - Download mod için: Ses kısma - Kamera - Güç Tuşlarına aynı anda basın.
15 - Telefonunuzun ekranında Download Mode yazısı gelmiş olmalı
16 - USB kablosunu alın ve Telefonunuzu usb kablo yardımıyla bilgisayardaki herhangi bir usb girşine bağlayın.
17 - Birkaç dakika bekleyin. (PC sürücüleri yüklenmesi gerekebilir.)
18 - Şimdi multiloader'da Port Search butonuna basın ve altta COM yazan boşluğun karşında Ready yazmasını bekleyin.
19 - Şimdi Download butonuna tıklayıp flash işleminin bitmesini bekleyebilirsiniz.
Telefon kendiliğinden açılana kadar Hiç bir şekilde kabloya dokunmayın, bağlantıyı kesmeyin ve herhangi bir tuşa basmayın.

WAVE 723 konu anlatımı arkadaşımıza aittir
skaptan farkıyla

aşagıdaki linkler daha önce yayınlanan beta sürümlerdir

• Beğen
Tepkiler: Prnrml ctvty, kemal_donmez, nescafe656 ve 3 diğerleri

gizli99

Üye
checkfus downloader görüyor romu. polonya sürüm. indiriyorum ben şuan.

ceheckfus downloader kies serverindan bakmıyor mu?
yeni değil, modifiye demişsin, ben anlamadım, bada ekibinin kaynak kodlar üzerinde yapamadığı flash desteğini ve internet hızını bu adamlar makina kodları üzerinden mi yapmışlar? inandırıcı değil..

bana kalırsa yeni firmware bu..

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
checkfus downloader görüyor romu. polonya sürüm. indiriyorum ben şuan.

ceheckfus downloader kies serverindan bakmıyor mu?
yeni değil, modifiye demişsin, ben anlamadım, bada ekibinin kaynak kodlar üzerinde yapamadığı flash desteğini ve internet hızını bu adamlar makina kodları üzerinden mi yapmışlar? inandırıcı değil..

bana kalırsa yeni firmware bu..

ben yeni beta olduguna kanaat getirmedim yazılarını takip ettim sadece rom üzerinde oynanmış rom üzerinde oynamada cok zor bişey değil herkes yapıyor artık bunları kaynak kodlarıyla istediğini yapabilirsin son beta üzerinde oynama yapmışlar onunda adını değiştirmiışler bence hepsi bu zaten eger eger dediğin gibi olsa bunlar kıramaz o kodları yeni betayıda sam dan başkası yayınlayamaz

bende öyle düşünüyorum düşüncenede saygım sonsuz :)

gizli99

Üye
kaynak kodlarıyla istediğini yapabilirsin

1- checkfus downloader Kies serverini kontrol etmiyor mu? Eğer öyle ise modifiye rom'u kies serverine mi yüklüyorlar?
2- kaynak kodlarına nasıl ulaşıyorlar? açık kaynak kodlu bir proje değilki bu?? Ellerindeki tek bilgi makine kodları olması lazım.. Yoksa bada firmware lerini açınca içinden .NET de olduğu gibi yazılım kodları mı çıkıyor?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
1- checkfus downloader Kies serverini kontrol etmiyor mu? Eğer öyle ise modifiye rom'u kies serverine mi yüklüyorlar?
2- kaynak kodlarına nasıl ulaşıyorlar? açık kaynak kodlu bir proje değilki bu?? Ellerindeki tek bilgi makine kodları olması lazım.. Yoksa bada firmware lerini açınca içinden .NET de olduğu gibi yazılım kodları mı çıkıyor?

1. ŞİMDİ GERÇEKTEN BİLDİGİNDEN Mİ YAZIYORSUN BİLMEDİĞİNDENMİ (MODİFİYE ROMLARI İSTEDİĞİN GİBİ OYNAMA YAPABİLİRSİN BUNUN İÇİN PROFOSÖR OLMANA GEREK YOK BUNUN İÇİN TEXT EDİTÖRLER XML EDİTÖRLER HTLM C++ EDİTÖRLERLE BU ROMLARI ACABİLİRSİN KİES BUNU checkfus downloader İLE KONTROL ALTINA ALIYOR)

2.KAYNAK KODU TABİKİDE ACIK KODLU DEİL ACIK OLSA HERKES HERKESİN KODUNU GÖRÜRDÜ DEĞİLMİ OLAY ŞURDA MODİFİKOSYON DEMEK VAR OLANI DEĞİŞTİRMEK DEİL VAR OLANIN ARAYÜZÜNÜ DEĞİŞTİRMEK DEMEK

3. BU KADAR BİLĞİM OLSA ANDROİD,MİCROSOFT YADA GOOGLE+GELİŞTİRMEDE ÇALIŞIRDIM :) DEĞİLMİ O YÜZDEN BEN ARAŞTIRIYORUM ARAŞTIRDIĞIMI BURADA PAYLAŞIYORUM PAYLAŞTIKLARIMI MUTLAKA KENDİ CİHAZLARIMDA DENİYORUM YANLIŞ OLAN HİÇ BİR ŞEYİ BURADA Kİ İNSANLARA DENEME YANILMA USULUYLE YAPTIRMIYORUM

BEN SANA SAYGI DUYDUM GİZLİ99 SENDE BANA SAYGI DUY KONUYA CEVAP YAZMA TARZIN ÖGRENMEK DEĞİLDE ALTINDA BAŞKA ŞEYLER ARAMAK GİBİME GELDİ YANLIŞ DÜŞÜNDÜYSEM KUSURA BAKMA

gizli99

Üye
1. ŞİMDİ GERÇEKTEN BİLDİGİNDEN Mİ YAZIYORSUN BİLMEDİĞİNDENMİ (MODİFİYE ROMLARI İSTEDİĞİN GİBİ OYNAMA YAPABİLİRSİN BUNUN İÇİN PROFOSÖR OLMANA GEREK YOK BUNUN İÇİN TEXT EDİTÖRLER XML EDİTÖRLER HTLM C++ EDİTÖRLERLE BU ROMLARI ACABİLİRSİN KİES BUNU checkfus downloader İLE KONTROL ALTINA ALIYOR)

2.KAYNAK KODU TABİKİDE ACIK KODLU DEİL ACIK OLSA HERKES HERKESİN KODUNU GÖRÜRDÜ DEĞİLMİ OLAY ŞURDA MODİFİKOSYON DEMEK VAR OLANI DEĞİŞTİRMEK DEİL VAR OLANIN ARAYÜZÜNÜ DEĞİŞTİRMEK DEMEK

3. BU KADAR BİLĞİM OLSA ANDROİD,MİCROSOFT YADA GOOGLE+GELİŞTİRMEDE ÇALIŞIRDIM :) DEĞİLMİ O YÜZDEN BEN ARAŞTIRIYORUM ARAŞTIRDIĞIMI BURADA PAYLAŞIYORUM PAYLAŞTIKLARIMI MUTLAKA KENDİ CİHAZLARIMDA DENİYORUM YANLIŞ OLAN HİÇ BİR ŞEYİ BURADA Kİ İNSANLARA DENEME YANILMA USULUYLE YAPTIRMIYORUM

BEN SANA SAYGI DUYDUM GİZLİ99 SENDE BANA SAYGI DUY KONUYA CEVAP YAZMA TARZIN ÖGRENMEK DEĞİLDE ALTINDA BAŞKA ŞEYLER ARAMAK GİBİME GELDİ YANLIŞ DÜŞÜNDÜYSEM KUSURA BAKMA

Yanlış düşünmüşsün, kusura bakmıyorum :)
Saygısızlık ettiğimi sanmıyorum, yanlış anlaşıldıysam da affola..
Sadece assembler kodundaki yazılımı dissassembler yapıp modifiye etmek filan hakikaten zor işlerdir ben bunda uğraştığım için biliyorum. (elektronik mühendisiyim şahsen)
bada rom'larının basitçe modifiye edilebimesine şaşırdım sadece... böylesine güvenlik açığı şaşrıttı beni.. ben uğraşmadım hiç bada romları üzerine, uğraşmayı da düşünmüyorum. Uğraşıp bir şeyler yapanlara saygım sonsuz..

ancak tabi dikkatli olmak lazım, bu akıllı telefonlara modifiye yapınca kullanıcıların güvenlikleri tehlikeye girer mi? netten yapacağın bir alışverişte kredi kartı bilgilerin birilerinin eline geçer mi vesaire, vesaire..

Saygılar...

----------Eklendi @ 11:31:27 ---------- Yazıldı @ 11:28:40 ----------

bu arada badaturkiye'de bu sürümün modifiyesiz olduğunu, kies test sürümü olduğunu yazmışlar...

fullwar

fullwar

Üye
Burada bahsediyorlar. Kiesten yüklenebilen yeni RC (Release Candidate - Beta sonrası final sürüm adayı) sürümü. XAKL6 custom olabilir.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yanlış düşünmüşsün, kusura bakmıyorum :)
saygısızlık ettiğimi sanmıyorum, yanlış anlaşıldıysam da affola..
Sadece assembler kodundaki yazılımı dissassembler yapıp modifiye etmek filan hakikaten zor işlerdir ben bunda uğraştığım için biliyorum. (elektronik mühendisiyim şahsen)
bada rom'larının basitçe modifiye edilebimesine şaşırdım sadece... Böylesine güvenlik açığı şaşrıttı beni.. Ben uğraşmadım hiç bada romları üzerine, uğraşmayı da düşünmüyorum. Uğraşıp bir şeyler yapanlara saygım sonsuz..

Ancak tabi dikkatli olmak lazım, bu akıllı telefonlara modifiye yapınca kullanıcıların güvenlikleri tehlikeye girer mi? Netten yapacağın bir alışverişte kredi kartı bilgilerin birilerinin eline geçer mi vesaire, vesaire..

Saygılar...

[sıze=1]----------eklendi @ 11:31:27 ---------- yazıldı @ 11:28:40 ----------[/sıze]

bu arada badaturkiye'de bu sürümün modifiyesiz olduğunu, kies test sürümü olduğunu yazmışlar...

buna cok sevindim bende elektronik teknisyeniyim cekirdekten anla ama meslegi bırakalı cok oldu ama bu konular üzerine cok araştırma yaptım bilirsin biz elektronikçilerdeki teknoloji merakını fakat modifiye edilmiş ürünler rom lar tabikide güvenlik acıgı demektir ama kaynak koduna ulaşan yok bildigim kadarı ile badatürkiye nerden biliyormuş bunun kist tes sürümü oldugunu onuda anlamış deilim yaw her neyse ağa ben sadece araştırmalarda gördüğüm birde mantığıma yatanı söylüyorum kavga etmeş amaçlı deilde tartışmaya acık amaçlı

kendiye iyi bak mühendis bey bilgilerini esirgeme bizden
eyvallah

gizli99

Üye
kendiye iyi bak mühendis bey bilgilerini esirgeme bizden

EstağfirUllah, bir şey bildiğimiz yok.. Konunun uzmanı sizlersiniz.. Biz kenarda takılıyoruz sadece..

Siz de allah'a emanet olun !..

• Beğen
Tepkiler: Skaptan
fullwar

fullwar

Üye
Sürüm kullandığım en iyi ve en stabil Bada 2.0 FW'si.

fullwar

fullwar

Üye
Video.

furkanosman

furkanosman

Üye
Skaptan kardeş sizin mod dediginiz trix ile yapılan şeyler ise gerçekten hiç bişey o :) esas gizli olan Kernel.. yani dosyalar görünen kısım görünmeyen kısım kernel (çekirdek) . Dosyalara ulaşabiliyoruz ama, kernel işlemciye göre derlenmiş, bi programcıya ve farklı bi işlemciye sisteme göre anlımsız karışık veri yıgını diyelim :) gözle bişi anlaşılmaz hele bide yayınlayıcı (samsung ) anlaşılmasını istemiyosa bu karışıklıgı daha da artırmıştır. SAmsungun yazdıgı kaynak kodu Compile ettigi yolu bilmeden onu geri çözmek çok zor, ki zor olmasa şimdiye çözmüşlerdi ve esas istedigimiz modları alıyoduk nitekim symbian :)

Ayrıca her yeni fw bi öncekinin oynanmış halidir. ' Oynanmış'dan kasıt Gizli olan yerdeki iyileştirmeler veya köklü değişikliler. Ama bunu samsungdan başkası yapamaz çünkü bilidigi gibi açık kaynak kodlu degil Bada.
Her çıkan fw de mecburen çıktıgı ayın kodunu ve o ay içinde kacınsı ise sonuna o rakamı alıyor :)
Örnegin

XX KK 5 ; xx bilindiği gibi avrupanın kodu > K 2011 > diger K kasım ayını simgeliyor, 5 de kasımda çıkan 5 inci sürüm :)

XXKL6 aynı şekilde :)

Paylaşmak istedim

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bilgilendirme icin tesekkur kardesim

ogrenmek herzaman guzeldir :)

furkanosman

furkanosman

Üye
nedemek kardeşim, siz daha iyi bilirsiniz bildiginiz şeyleri tekrarladım :)

homutsa

Üye
Arama sırasında ses kayıt ozellıgı war mı bu surumde varsa nasıl aktıve edıcez???
TESEKKURLERR

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bilgi tez ulaştı :)

Üst Alt